DECIDIR É UN DEREITO DEMOCRÁTICO.

APOIAMOS O REFERENDO EN CATALUNYA.

O manifesto

O manifesto

  • A situación en Catalunya interésanos e aféctanos a todas e a todos. Para o próximo 1 de outubro está anunciado un referendo en Catalunya para exercer un dereito lexítimo, un dereito recoñecido polas Nacións Unidas, que se acepta para moitos pobos do mundo e que, no entanto, se lle nega ao pobo catalán e aos pobos sometidos ao Estado español.
  • Pola súa tradición histórica, a súa mobilización e as súas reivindicacións o pobo catalán ten demostrado que é unha nación e que, por tanto, ten o dereito a decidir libre e democraticamente o seu futuro e a súa relación cos pobos que hoxe conforman o Estado español.
  • A esixencia do dereito a decidir non vai contra ninguén. Non é contra as clases traballadoras ou territorios que forman parte do Reino de España. É un sinal democrático o respecto e a solidariedade entre os pobos. Enfrontar uns pobos contra outros é a máis insolidaria das políticas.
  • As liberdades conquístanse e mantéñense exercéndoas. O dereito á folga conquistouse facendo folga. O sufraxio universal foi unha conquista democrática que supuxo moitas loitas e enfrontamentos coa legalidade de entón. Os actuais poderes cambian a legalidade e a Constitución cando lles interesa. Defendemos que o pobo catalán poida facer efectivo o seu dereito de autodeterminación.
  • Non temos ningunha dúbida de que esa maioría que quere decidir preferiría facelo dunha maneira acordada co goberno español, mais este negouse en redondo. Dialogar e dar a voz á cidadanía é a mellor maneira de resolver un problema político.
  • Existen no noso país síntomas alarmantes de degradación democrática, cada vez hai menos mecanismos de control democrático do poder; as elites enriquécense a costa do empobrecemento da maioría da poboación; a corrupción chegou a niveis insoportábeis; lexíslase recortando dereitos e agora quérese impedir o dereito dun pobo a decidir sobre a súa soberanía.
  • Desexamos a igualdade de todas as nacións e pobos e que ninguén poida ter privilexios por riba de outros; por iso mesmo defendemos o dereito do pobo catalán a votar en referendo. A solidariedade e a fraternidade conséguense como iguais, axudándose reciprocamente cando é necesario.
  • O movemento soberanista e independentista catalán é un movemento pacífico, democrático e republicano con amplo apoio popular. Boa parte deste movemento social demanda cambios que favorezan a poboación máis afectada pola crise. Por iso é un aliado de todos os pobos de España e de quen loitan para cambiar as políticas do PP e o goberno de Rajoy.
  • Opómonos e oporémonos a calquera tipo de represión xudicial ou policial que poida exercer o goberno español contra quen exerzan os seus dereitos democráticos e contra as/os representantes e institucións lexitimamente elixidas polo pobo catalán.
  • Quen asinamos este manifesto, alén da opción política de cadaquén, sentímonos comprometidos co dereito a decidir do pobo catalán, defendemos a convocatoria do 1 de outubro e apoiamos que exista o máximo de mobilización e participación no referendo para que sexa coñecida e respectada a vontade maioritaria.

Quen o asina

Quen o asina

Primeiros asinantes

Xosé Manuel Beiras, fundador de Anova // Manolo Rivas, escritor e xornalista // Jordi Cuixart, presidente de Omnium Cultural // Maddalen Iriarte Okiñena, portavoz de EHBildu no Parlamento Vasco // Teresa Rodríguez, deputada Parlamento Andalucía // Ana Pontón Mondelo, portavoz do Bloque Nacionalista Galego (BNG) // Adolfo Araiz Flamarike, portavoz de EHBildu no Parlamento Navarra // Jaime Pastor Verdú, profesor de Ciencia Política na UNED, editor da revista Viento Sur.

GALIZA

Comba Campoi, profesora // Paulo Carril, Secretario Xeral da CIG // Miguel Anxo Fernán Vello, deputado por Lugo, En Marea // Marta Lois, concelleira de Compostela Aberta // Ana Miranda Paz, representante do BNG no Parlamento Europeo // Martiño Noriega, alcalde de Santiago de Compostela // Paula Quinteiro Araujo, Deputada de En Marea no Parlamento de Galiza // Victor Sampedro Blanco, catedrático // Anton Sánchez García, Portavoz Nacional de Anova e Vicevoceiro de En Marea no Parlamento de Galiza // Jorge Suárez, alcalde de Ferrol.

MADRID

Miguel Urban, eurodiputado de Podemos // Rommy Arce Legua, concelleiro do Concello de Madrid por Ahora Madrid // Carmen San José Pérez, deputada de Podemos en la Asemblea de Madrid // Raúl Camargo Fernández, deputado de Podemos en la Asemblea de Madrid // Ramón Cotarelo, catedrático emérito de Ciencia Política de la UNED // Alfonso Sastre, escritor // Eva Sastre Forest, editora // Manuel Garí, economista e membro de Anticapitalistas. // Carlos Girbau, activista social, de la Fundación Andreu Nin // Cari Baena, profesora de la Escola Oficial de Idiomas // Víctor García, ex traballador do metal // Rubén Iglesias García, concelleiro do Concello de Ciempozuelos // Mercedes Fernández, periodista.

ANDALUCÍA

Diego Cañamero, CUT, deputado por Xaén no Congreso // Juan Manuel Sánchez Gordillo, alcalde de Marinaleda. // María del Carmen García Bueno, deputada Parlamento Andaluz. Podemos Andalucía // Jesús Romero Sánchez, deputado no Parlamento de Andalucía. // Isidoro Moreno, antropólogo, catedrático emérito Universidade de Sevilla, membro de Asemblea de Andalucía. // Manuel Delgado Cabeza, economista, catedrático da Universidade de Sevilla. // Leandro del Moral, xeógrafo, catedrático da Universidade de Sevilla. // Emma Martín, catedrática da Universidade de Sevilla. // Pablo Palenzuela, catedrático da Universidade de Sevilla. // Benito Zambrano, director de cine. // Pura Sánchez, profesora de Instituto xubilada, feminista e membro de Asemblea de Andalucía. // Antonio Manuel Rodríguez, profesor de Dereito da Universidade de Córdoba. // Jose Mª Manjavacas, profesor da Universidade de Córdoba. // Gonzalo Sánchez, primeiro presidente do SOC (Sindicato de Obreiros do Campo de Andalucía). // Demetrio Enrique Brisset, catedrático emérito de Antropoloxía da Universidade de Málaga // Antonio Sánchez Morilla, fundador del SOC (Sindicato de Obreiros do Campo de Andalucía), membro da Asemblea de Andalucía. // Juan Manuel Rufo, concelleiro en Aracena (Huelva) da Agrupación de Electores Aracena Puede e secretario de Podemos en Aracena. // Zoe Arcanio, conselleira Podemos Andalucía. Responsable del Área de Mundo del Traballo. // Álvaro García Mancheño, tenente de alcalde de Pedrera // José Antonio Mesa Mora, CUT // Jesús Rodríguez, deputado por Podemos no Parlamento de Andalucía.

EUSKADI

Ramón Zallo Elguezabal, catedrático Comunicación UPV-EHV // Martxelo Otamendi, director de Berria (antes Egunkaria) // Josu Estarrona, deputado de EH-Bildu por Araba // Sandra Llano, Alternativa-EH Bildu // María Luisa Sánchez, portavoz movemento antiincineración en Guipuzkoa // Rubén Belandia Fradejas, concejal en Leioa por Leioa Esnatu // Petxo Idoiaga, catedrático UPV/EHU // Jesús Uzkudun, sindicalista de CCOO e portavoz da Asociación de Vítimas do Amianto // Joxe Iriarte «BIKILA», de Alternativa-EH BILDU // Jose Angel Menocal Gandiaga, militante de CCOO // Mikel Izagirre Rekondo, concelleiro de EH BILDU de Urnieta, ExAlcalde // Luis Ángel Sánchez de Lachina, concelleiro no Concello de Galdakao (Bizkaia) pola candidatura Galdakao Orain // Igor Urizar Murgoitio, concelleiro no Concello de Arrasate por parte del Grupo Municipal Baleike, militante de Antikapitalistak // Mario Zubiaga, profesor de la UPV-EHU e membro de Gure Esku Dago // Txema Ramírez de la Piscina, profesor de Xornalismo. Facultade de Ciencias Sociais e da Comunicación de la UPV/EHU // Ana Basaldua Gaminde, xubilada // Josu Barandika Zubiaga, xubilado // Juan Hernández Zubizarreta, profesor da Universidade do País Vasco // Josu Egireun, redacción Viento Sur // Jesús María Barrutia, activista social // Juan Carlos Miguel de Bustos, Facultade Comunicación UPV-EHU // Luis Muñumer, sindicalista de CCOO // Julián Feo González, sindicalista de CCOO // Baleren Bakaikoa Azurmendi, Profesor de la UPV/EHU // Laura Pérez Ruano, parlamentaria foral de Podemos-Ahal Dugu // Bakartxo Ruiz Jaso, parlamentaria foral EHBildu.

EXTREMADURA

Fernando González Rendo, concelleiro de Mérida Participa // Obed Arnaldo Santos Pascua, deputado de Podemos Extremadura e militante de Anticapitalistas // Fernando González Rendo, concelleiro de Mérida Participa.

CANARIAS

Domingo Méndez Rodríguez, do Consello Ciudadán Autonómico de Podemos Canarias // Francisco López Peña, concelleiro de Teror sí se puede. Teror, Gran Canaria. // Esther González Santana, concelleiro de Telde, Gran Canaria // María Pilar Villarmin Chamorro, concelleiro do Concello de Tegueste (Tenerife).

MURCIA

Pedro Luis López Sánchez, secretario de Sociedade Civil e Movementos Sociais de Podemos Rexión de Murcia.

CASTELA-LEÓN

Adela Pascual Álvarez, procuradora nas Cortes de Castela e León do Grupo Parlamentario Podemos.

ASTURIAS

Vanesa Llaneza Carrasco, concelleira de Emprego, Comercio e Desenvolvemento Industrial no Concello de Langreo (Asturias).

CASTELA - A MANCHA

David Llorente, deputado e voceiro de Podemos nas Cortes de Castela-A Mancha // Luís Ángel Aguilar Montero, Podemos Albacete

ARAGÓN

Adolfo Allué Blasco, membro Comisión Garantías de Aragón Podemos.

COMUNIDADE VALENCIANA

Daniel Geffner, médico, deputado nas Corts por Podemos.

BALEARES

Laura Camargo, deputada de Podemos en el Parlament de Baleares.

CATALUNYA

Dolors Sabater Puig, alcaldesa de Badalona // Jordi Sànchez Picanyol, presidente ANC // Marta Rovira, secretaria xeral de ERC // Gerardo Pisarello Prados, Barcelona en Comú // Joan Tardà, portavoz de ERC en el Congreso // Jaume Asens Llodrà, concelleiro de Barcelona en Comú // Montserrat Vilà Planas, activista contra a violencia de xénero // Chakir el Homrani, diputado de ERC en el Parlament // Sònia Farré Fidalgo, deputada de En Comú Podem en el Congreso // David Companyon Costa, ex-diputado ICV-EUiA // Daniel Raventós Pañella, editor de Sin Permiso // Joan Giner Miguelez, diputado no Parlament // Anna Rius Ulldemolins, concelleira de Terrassa en Comú // Arnal Ballester Arbonés, dibujante, membro de Catalunya en Comú // Mercedes Fernández Gálvez, avogada feminista // Frederic Prieto Caballé, ex alcalde de Cornellà // Jaume Botey Vallès, presidente Cristianisme Segle XXI // Josep Sementé Moyà, activista social, Tarragona // Ramón Font Herrera, concelleiro en Valls por Compromís per Valls-ICV-EUiA-EPM // Jordi Serrano Blanquer, historiador // Hakima Aboun, activista social de Vilaseca (Tarragona) // Francesc Matas Salla, L’Aurora, membro de Catalunya en Comú // Francesc Magrinyà Torner, profesor de Urbanismo de la UPC // Pau Gálvez, sindicalista de CCOO e activista LGTBI // Enver Aznar Méndez, concelleiro de Vilanova i la Geltrú por SOM VNG // Carme Sansa i Albert, actriz // Enric Majó, actor // Lali Barenys, actriz e xestora cultural // Pello Erdociain, Fundació Andreu Nin // Eugeni Rodríguez, LGTBI // Adelina Escandell, Fundació L’Alternativa // Laia Facet, militante de Anticapitalistes // Miguel Salas Yebra, revista Sin Permiso.

APOIOS INTERNACIONAIS

ARXENTINA: Alejandro Bodart, sec. General MST, Diputado CABA (MC) // Vilma Ripoll, dirigente MST, Diputada CABA (MC) // Pablo Micheli, secretario general nacional de la Central de Trabajadores Argentinos (CTAA) // Héctor Bidonde – Actor y Director de Teatro – Diputado CABA (MC) // Guillermo Pacagnini, secretario General de CICOP (Salud Pcia. de Bs As) y directivo nacional de Fesprosa y CTA // Orlando Restivo, secretario Relaciones Institucionales e Internacionales de CICOP // Francisco Torres, secretario Gremial de la Federación Nacional Docente-CTA // Eduardo Bunster, deleg. gral. ATE ENRE // Juan Bonatto, sec. de DDHH, AJB, Asociación Judicial Bonaerense La Plata // Clarisa Alberstein, secretaria de Organización y Estela Di Cola, Secretaria de DDHH CTA Autónoma de Tucumán // Cecilia Gómez, secretaria de Interior y Sergio Ballesteros Secretario de Cultura de CTA Autónoma Salta // Roxana Trejo, secretaria Adjunta y Gustavo Coria, Secretario de Prensa y Difusión de la CTA Autónoma Santiago del Estero // Claudio Mora, sec. gral. CTA San Fernando // Silvio León, sec. gral. CTA San Isidro // Emilio Poliak, congresal de ADOSAC Río Gallegos y Secretario de Organización de la CTA Autónoma de Santa Cruz // Angel Paliza, comisión Directiva de ADIUNT en la CONADUH, Tucumán // Lucia Sandobal, secretaria Adjunta de APUNP, Universidad Nacional de la Patagonia // Olga Villarreal, secretaria de Formación Política y Sindical y Diana Thom, Secretaria de Promoción Social y Turismo SUTEBA Quilmes // Gabriel Geist, congresal de AGMER, Entre Ríos // Luis Meiners, delegado AGMER Paraná // Germán Gómez y María Damasseno, congresales SUTEBA San Isidro // Carlos Guanciarossa, secretario de Prensa Centro de Jubilados ATE Pcia. Buenos Aires y Secretario General Agrupación Mosconi/FETERA // Leonardo Rivero, congresal de ATE Jujuy CTA Autónoma // Betina Rivero, congresal de ATE Palpalá y CTA Autónoma de Jujuy // Raúl Benavidez, delegado ATE Hospital Eva Perón // Chelo Fernández, delegado de Acindar Navarro // Paulo Vasallo y Alejandro Parlante, delegados municipales de Rosario // Mario Silva, delegado del SMATA de Salta // Jorge Núñez, delegado de ATE PAMI // Pablo Lopardo, dirigente de  Alternativa Estatal de Moreno // Raúl Gómez, sec. General Adjunto CTA Autonoma Provincia de Córdoba // Gastón Vacchiani sec. General Unión de los Trabajadores de la Salud Córdoba // Luciana Echevarría, legisladora Provincial (M.C.), Córdoba // Verónica O’kelly, sec. Gremial CTA A Capital, Córdoba // Lucrecia Cocha, delegada Departamental UEPC, Córdoba // Sofía Aún, sec. Gremial Unión de Trabajadores de la Salud, Córdoba // Lucia Caiso, delegada ATE Conicet Córdoba // Matias Dreizik, sec. Asuntos Estudiantiles Facultad de Psicología Universidad de Córdoba // Marilyn Alaniz, consejera Directiva Facultad de Comunicación Universidad de Córdoba // Carolina Ocar, sec de Comunicación y Difusión CTA-A Nacional // Claudia Torcomian, decana Facultad de Psicología Universidad Nacional de Córdoba // Patricia Altamirano, consiliaria Superior Universidad Nacional de Córdoba // Eugenia Aravena, secretaria General AMMAR Córdoba // Fabio Peñalva, delegado General Adjunto Junta Interna ATE- INDEC // Pablo Carrizo, concejal Ciudad de Rio Cuarto. Córdoba // Eduardo Zwick, delegado Gremial. SUOEM Córdoba // Martín Alvarez, delegado Gremial SUTEP. Córdoba // Ramón Acosta (Sec.Adj.) Juan Pérez (Tesorero) y Comisión Interna Molinos Río de la Plata. Seccional capital y suburbios de la UOMA (Unión Obrera Molinera Argentina) // Cesar Latorre (Deleg.Gral.), Iris González (Subdeleg.), Marcos Dugrós, Marcela Laperne, Claudia Fernández, Alcira Juárez, Juan Ponce, Gustavo Pérez, Washington Lacerda y Diana Tocci (Comisión Interna). Hospital Italiano. // Cristian Jurado (Deleg.). Asociación docente Ademys. // Gabriela Vallejo (Sec.Gral.). Centro de Estudiantes del Joaquín V. González. // Florencia Salgueiro (Deleg.). ATE-INTI // Vanesa Gagliardi, secretaria Gremial – ADEMYS – Docentes de CABA // Mariano Rosa, soordinador Nacional Juventud Socialista – MST en Izquierda al Frente // Orlando Restivo, secretario de Asuntos Institucionales e Internacionales CICOP // Mariano Veiga, secretario Gremial AGIHM // Eduardo Bunster, delegado general Junta Interna ATE – ENRE // Edgardo Castro, delegado general Junta Interna ATE – Subsecretaría de Trabajo CABA // Rodrigo Barbeito, delegado Gremial Junta Interna ATE – SMN // Ingrid Urrutia, delegada de Género y DD.HH. Junta Interna ATE - INCAA // Andrea Ramírez, delegada SUTECBA Hospital Ramos Mejía // Maximiliano Bares Fara, delegado ATE – HAC / IOSFA // Julia Saavedra, delegada AEJBA // Leonardo Nicolás Rando, delegado ATE – Ministerio de Cultura de la Nación // Alicia Flores, delegada ATE – Hospital Francés nacionalizado en PAMI // Marta García, delegada ATE – Hospital de Quemados // Juan Francisco Staiano, consejero Directivo – Filosofía y Letras (UBA) // Juan Macías, delegado de la Federación Universitaria de Buenos Aires // Fernando Pita, cuerpo de Delegados AGD-UBA (Docentes Universitarios) // Lucía Hellín, comisión Directiva AGD-UBA Filosofía y Letras (Docentes Universitarios) // Alberto Sava, coordinador del Frente de Artistas del Hospital Borda // Antonio Célico, rector de la Escuela Metropolitana de Arte Dramático // Nicolás Wieczorko, presidente del Centro de Estudiantes de Filosofía y Letras (UBA) // María Grassi, consejera Directiva Estudiantil- Instituto Superior Joaquín V. González CABA // María Marta Lopes, consejera Graduada – Instituto Superior Joaquín V. González CABA // Giselle Santana - Secretaria General CTA Regional Norte // Marcelo Isleño, delegado ATE - INTI // Gustavo Isleño, delegado ATE - INTI // Alejandro Sirota, delegado ATE - INTI // Nestor Escudero, delegado ATE - INTI // Francisco Dollman, delegado ATE - INTI // Florencia Salgueiro, delegada ATE - INTI // Hernán Ricardo Bruno, delegado ATE- CNEA // Pablo Krahulec, secretario General Unter Cipolletti Río Negro // Celeste Fierro, secretaria de DDHH de Centro de Estudiantes de Cs de la Educación y Psicología UNCo  // Martín Carcione, vicepresidente Centro de Estudiantes de Humanidades UNCo. // Andrea Lanzette, secretaria General Adjunta CTA Lanús // Fernando Sacarelo, revisor de Cuentas CTA Lanús // Roxana Szyszko, secretaria de Prensa y Difusión ATE Lanús // Alejandro Zarauza, delegado docente SUTEBA Lanús // Lionel del Horno, delegado docente SUTEBA Lanús // Evelina Naviera, delegada docente SUTEBA y responsable Campaña por el Derecho al Aborto Lanús // María Polizzoto, delegada docente SUTEBA Lanús // Alicia Ruviria, delegada docente SUTEBA Lanús // María Julia Ramírez, delegada docente SUTEBA Lanús // Claudia Ghergo, delegada docente SUTEBA Lomas de Zamora // Alejandra Ruz, Agrupación Bordo de Sanidad – Dupuytren // Francisco Caballero, Referente de la  Casa Agustín Tosco, Lanús // Sergio García, Directivo CTA Capital. Director Revista Nueva Izquierda // Horacio Pietragalla Conti, Diputado Nacional FPV // Luis Romero, (SERPAJ, Servicio Paz y Justicia) // Gabriela Vargas, (AEDD, Asociación de Ex Detenidos-Desaparecidos) // Rodrigo Gómez Tortosa, (APDH, Asamblea Permanente por los Derechos Humanos - La Matanza) // Vanesa López, (CADHU, Centro de Abogados por los DDHH) // Diana Kordon, (Liberpueblo) // Lucila Edelman, (EATIP, Equipo Argentino de Trabajo e Investigación Psicosocial) // Liliana Alaniz, (APEL, Asociación de Profesionales en Lucha) // Carlos Platkowski, (CEPRODH, Centro de Profesionales por los Derechos Humanos) // Carlos Ponce de León, (PRT, Partido Revolucionario de los Trabajadores) // Sebastián Ramírez, (PCR, Partido Comunista Revolucionario) // Javier Cevin, (PRML, Partido Revolucionario Marxista Leninista) // Beatriz Rajland, (CPI, Corriente Política de Izquierda) // César Cigliutti, (CHA, Comunidad Homosexual Argentina) // Pablo Vasco, Libre Diversidad // Georgina Orellano, Paola de la Cruz, Juan Rosas y Elisa Gardella, (AMMAR-CTA, Asociación de Mujeres Meretrices de la Argentina) // Héctor Estinco, (APL Diversidad, Asociación del Personal Legislativo) // Ezequiel Rabines, (La Cámpora Diversia) // Paula Diez, Juan Leopoldo Galaz y A. del Mármol, (FALGBT, Federación Argentina de Lesbianas, Gays, Bisexuales y Trans) // Alejandro Ireneo Benítez, (Amigxs por la Diversidad) // María Albin, (Carroza Loca) // Esteban Arbelson, (Cooperativa de Arte 7 Colores) // Josela Aramburu y ,Bárbara Iñíguez, (UYO Diversidad, Unidos y Organizados) // Paula Cáceres, (DESVA) // Alba Rueda, (MTA, Mujeres Trans Argentina) // Paula Arraigada, (C. C. La Nelly Omar) // Ezequiel Ontivero, (RITTA, Red Intersexual, Transgénero y Transexual Argentina) // Estefanía Merzel, (Cooperativa Artetrans) // Zoe Morienego y Alexis Tutino, (independientes) // Josecarlo Henríquez, (CUDS Chile) // Gustavo Teres, (Secretario General, Seccional Amsafe Rosario) // Gustavo Pablo Casiello, (Secretario Gremial, Amsafe Rosario) // Facundo Fernández, (Delegado docente Amsafe Rosario) // Sosa María Laura, (Delegada docente Amsafe Rosario) // Claudia Montenegro, (Delegada docente Amsafe Rosario) // Maricel Gaitán, (Delegada docente Amsafe Rosario) // Alejandro Parlante, (Delegado Municipal) // Paula Basalo, (Delegado Municipal) // Ramón Sanchez, (Delegado La Virginia) // Gastón Pinchetti, (Delegado La Virginia) // Federico Espíndola, (Delegado Acindar) // Marcelo Fernández, (Delegado Acindar) // María Jouve, (Escritora) // Miltón Roja, (Asociación Taxistas Autoconvocados) // Juan Pablo Verseci, (Asociación Taxistas Autoconvocados) // Arturo Luis Giordana Barchi, (Abogado laboralista) // Luis Federico Arias, juez de la Provincia de Buenos Aires // Julia Levstein, Consejera Directiva, UBA // Constanza Filloy, Consejera Directiva, UBA // Adrián Giunta, Consejero Directivo, Sociales UBA // Sofía Anastasia, Consejera Directiva, Sociales UBA // Eduardo Mijno, Secretario General de la Federación Nacional Docente, FND-CTA Autónoma y Secretario General de SITECH Federación, gremio docente de Chaco. // Carlos Díaz, Secretario Adjunto ATE Provincia de Buenos Aires. // Rubén Ortiz, Secretario General del MPL, Movimiento Pedagógico de Liberación, sindicato docente de Misiones. // Débora Bertone, Secretaria Adjunta, Agustín García, Secretario Gremial y Juan Bonatto, Secretario de Derechos Humanos de la AJB, Asociación Judicial Bonaerense, departamental La Plata. // Manuel Gutiérrez, Consejo Directivo de Ademys, gremio docente de la Ciudad de Buenos Aires. // Juan José Rosso, Secretario Gremial del Sindicato de Trabajadores de la Educación Pampeana SITEP. // Dante Fabio Albornoz, dirigente de ATPEA, Asociación Tucumana de Profesores y Educadores de Adultos. // Norma Miriam Blanco, Secretaría General CTA Autónoma Metropolitana de la provincia de Chaco. // Pablo Krahulec, Secretario General Unter Cipolletti, Río Negro. // Ana María Rodríguez, Secretaria General SUTEBA Marcos Paz. // Carlos Fanjul, Director de la revista Malas Palabras de ATE Provincia de Buenos Aires. // Sebastián Martín Verardo, delegado general Junta Interna ATE Hipódromo de La Plata. // Germán Hernández, productor de radio Cadena Río, La Plata. // Marcelo Calviño, delegado de ATE en la Junta Interna del Ministerio de Obras Públicas de la provincia de Buenos Aires. // Andrea F. Moratti Serrichio, docente de la Universidad Nacional de La Plata. // Amparo Calviño, Vice Presidenta del Centro de Estudiantes del Normal 1 «Mary O. Graham». // Gerardo Herrero, integrante del Centro de Estudiantes del Instituto Superior de Formación Docente N° 95 en el Normal 1. // María Pía Simonotto, docente en La Plata // Marcelo Caro, ES N° 5; Andrea Segovia EP N° 1; Patricia Ríos, EP N° 5, Lucas Ibarlucía; Isabel Camaño; Nancy Gallego, Técnica 3; Martin Leyes, EE 536, Delegados docentes de SUTEBA La Plata. // César Pibernus, Secretario de Organización de AGMER Provincial, gremio docente de la provincia de Entre Ríos. // Olga Ponce de León, Secretaria General y Gustavo Acosta, Comisión Directiva de ADUCA, sindicato docente de Catamarca. // Hector Ruben Lucio, Delegado docente de ATECh, Comodoro Rivadavia, provincia de Chubut. // Claudia Escobar, Secretaria General del SiTECH Centro Chaqueño. // Carlos Duarte, delegado escolar de SUTEBA Quilmes. // Florencia Morelli, Delegada del Sector de ATE Salud - CDP Buenos Aires. // Mara (CC): Lucia Sandobal, Sec. Adjunta APUNP ( Asociación Personal No Docente Universidad de la Patagonia). // Emilse Saavedra, Multisectorial de la Mujer de Comodoro Rivadavia. // Hilda Fredes, Comisión Directiva ATE Trelew. // María Lía Gottardo, Presidencia Centro de Estudiantes, Facultad de Psicología UBA // Santiago Feinman, Consejero Directivo, Facultad de Ciencias Sociales UBA // Nilo Cayuqueo, Lonko Mapuche, referente de la comunidad en Los Toldos // Jorge Yabkowski, Presidente de FESPROSA / Federación Nacional de Profesionales de la Salud // Viviana García, Directora del IFCI-FESPROSA, Federación Nacional de Profesionales de la Salud Bielorusia y Este Europeo Anatoly Matveenko (SMOТ, Bielorrusia) // Kazimir Baranovsky (Sindicato independiente de los petroleros, Bielorrusia) // Aleksey Murashko (Sindicato independiente de los mineros, Bielorrusia) // Oleg Stahaevich (Sindicato independiente 'Granit') // Roman Yaroshenya (Sindicato independiente de Bielorrusia) // Maxím Latur (Partido verde, Bielorrusia) // Pavlyuk Konovalchik (Rojo el orden) // Denis Pilash (Movimiento Social, Ucrania) // Vladímir Artyuh (Movimiento Social, Hungría) // Vladímir Plotnikov (Movimiento Socialista de Russia) // Sagit Baytenov (Unión obreros de Kazajistán) BRASIL: PSOL, Comité Executivo. // Luciana Genro, ex deputada nacional e candidata a presidenta polo PSOL en 2014 // Pedro Ruas, deputado por Rio Grande do Sul // Roberto Robaina, Fernanda Melchiona e Alex Fraga, vereadores de Porto Alegre // Eleomar Coelho, deputado de Rio de Janeiro // David Miranda, vereador de Rio de Janeiro // FRANCIA: Co apoio de Ensemble! - Movemento por unha Alternativa de Esquerda, Ecolóxica e Solidaria // ECUADOR: Nidia Arrobo Rodas, presidenta da Fundación Pueblo Indio // VENEZUELA: Marea Socialista // Elizabeth Rivera Ura UCV-USB (Universidad Central de Venezuela) // ESTADOS UNIDOS: Margaret Guttshall, National Writers Union/UAW; // Green Party of Michigan SUIZA: Mouvement solidarités // Jean Batou, député Ensemble à Gauche, Genève MACEDONIA Peco Ristovic, presidente da Federación Sindical do Metal // Mare Anceva, secretaria da Federación Sindical do Metal PARAGUAI: Cesia Arami Benítez Ortega, Coordinación Nacional FENAES (Federación Nacional de Estudiantes Secundarios) // Vilma Fernández, Presidenta del Centro de Estudiantes del Colegio “Saturio Ríos” (Asunción) // Agripino Silva, Docente Universitario, Instituto de Agroecología de Latinoamérica (Paraguay) // Ginno Agostino Foster y Guillermo Barreto, Dirigentes del Movimiento Desde Abajo

Asinar o manifesto.


Comparte nas redes sociais

Quen máis o asina

5375 sinaturas

Jose Manuel Costas (Galiza) // Jose Agustin Orube Etxebeste (Euskal Herria) // Xosé Los Moreda (Galiza) // Idoia Askasibar Ezama (Euskal Herria) // de Wulf (Francia) // Wladimir SUSANJ -La Commune (FRANCE) // JOSE MORA ANDRADE (GUAYAQUIL-ECUADOR) // João Manuel Peres Lijó (Galiza) // Manoel Xesús García Cedrón. (Galiza/ Español.) // Vladimir (Madrid) // María José Lozano Varela (Galiza) // Demetrio Jorge Boullosa (Galiza) // Mariana Jorge Lozano (Galiza) // Daniel Galán (Andalucía) // Daniel Restrepo Arias (Colombia) // Elisa Guerrero (Andalucía) // Aquilino Vazquez Encarnación (España) // laura santos figueroa (cuenca, ecuador) // Gabriela Gutiérrez Ovalle. Artista plástica (México) // Eduardo Milán. Escritor (Uruguay) // Matthieu Bornat (Francia) // Miquel Pieras Villalonga (Mallorca) // Marcelo Oitavén (Galiza) // Manuel Ángel González Berruga (España) // Jordi Juan (Espanya/ Catalunya) // Pilar Alonso (Galicia) // DAVID CHAPELA PEREZ (GALIZA) // XOAN FCO. GARCIA SUAREZ (GALIZA) // Alicia Garriga (Catalunya) // Susana Duaso (Catalunya) // Fulgencio Fernández Martínez (Galiza) // Yerling Aguilera Espinoza (Nicaragua ) // Aldo Bombardiere Castro (Santiago de Chile) // pablo salvat bologna (vivo en santiago de Chile ) // Manuela Catoira Palleiro (Galiza) // Miguel Segarra (Spain) // Luis González Edreira (Galicia) // darocha (France) // Daniel Perez (Canada) // Matias Camilletti (Argentina) // Antonio Arnau Carrillo de Albornoz (España) // Marina (Mallorca) // Richard Fidler (Canadá) // Almudena Otero (Galiza) // Pura (España) // Blanca itoiz Goikoetxea (Euskal herria) // Rafael Martínez Castro (Galicia) // Aaron (Baleares ) // Jaume Peeters Llompart (Islas Baleares) // Aina Benito Ramos (España, Islas Baleares) // Ángel Benito Bercero (Euskalherria) // Amanda Zamira Vathke (Andalucia) // alaa taha (palestine) // Fernando martínez-Pereda Girón (Guadalajara) // Xesus Alvarez Goians (Galiza) // Laia Marsinyach Rovira (Catalunya) // Jaime Arellano Roig (México) // Sergi Ribas (Chile) // PONGE Bruno (Francia) // Antonio Domínguez Viola (España - Andalucía - Sevilla) // Raquel Castro (Galiza) // Mario Ossaba (Francia) // Maria Piedad Ossaba (Francia ) // Paloma (España) // Diego Lagares López (ANDALUCIA) // Fausto Giudice (Túnez) // Estève jean-paul (Francia) // Rocio (Argentina) // Guerrilla Kulturala Elkartea (Euskal Herria) // Ramona Rollón Villares (Euskal Herria) // Pedro Pereira Fernández (Galiza) // Claudia Bohørquez (País Vasco/Vitoria-Gasteiz) // Rosa Oliver (Catalunya) // naïk Miret (francia) // Aitor Rivas (Galiza) // Maria Rosa Mora (Catalunya) // José Miguel Fustes Fustes (Galiza) // PAREDES SABINE (France) // Jose Maria Blanco Martinez (Cataluña) // Asun Arregi Ugartemendia (España / Gipuzkoa) // Viviana Ibáñez (Argentina, Buenos Aires, La Plata) // Emilio Ribes Iñesta (México) // Ana Barber (España) // Miren Josune (Euskadi ) // christian costa woith (Catalunya/ Equador-Quito) // Roxana Flores Zea (Catalunya/Barcelona) // LOIS ANXO FERREIRO BESTILLEIRO (GALIZA) // JORDI VILA TRAGUANY (CATALUNYA) // Nagore Perez Gerrikaetxebarria (Euskal Herria/Bizkaia) // Timeteo Delia (EEUU) // Enrique Lafita Guzmán (España) // Cristina perez (Cataluña) // xandra táboas creadora y activista (galicia) // Manuel Bonmati Pont (Espanya) // Jesús Figueres Jové (Catalunya ) // Cristina LLaguno Urrutia (Euskadi) // Maria figueras Ramell (Catalunya) // Alberte Amado Tallón (Galiza) // Nagore (Euskal Herria) // Manuela (España) // Jordi Andreu Eroles (Catalunya) // Julia (Argentina) // Joan Francesc Andreu i Eroles (España/Catalunya) // xerri (France) // Joan Sellés (Catalunya) // Isaura (Catalunya) // Victoria (España) // Esteban Urkiza (Euskal Herria) // M Inmaculada Prados Lozano (España) // Aureli Argemí Roca, président emèrit del CIEMEN (Catalunya) // Ignasi Baixas (Catalunya) // Zaloa (Euskal Herria) // Gerard Teixidó Giner (Catalunya) // Ainhoa Perez (Euskal herria) // Joseba Koldobika badiola marques (Euskal Herria ) // Josep Mª Vilà (España) // Elisa Speranza (España ) // Josefa Ramon Berga (Cataluña) // Jaume Pey i Vinas (Catalunya) // Veronica Diaz Jimenez (Catalunya) // Xavier Ferré Auqué (Països Catalans) // Albert (Barcelonès ) // Merce Toledano Gaju (Catalunya ) // Roser Bosch Vila (Catalunya) // Carmen laraña gil (Cataluña) // Rosa (Catalunya) // Antoni Marín Muntaner (Catalunya) // Jaume zaragoza (Cataluña) // Anna Fernández (Catalunya) // Alexis Pi-Suñer Artís (México) // Lola Hosta (Espanya) // alfons sola riera (Catalunya) // Maria Bofill (Espanya/Barcelona) // Miriam Rossell Marti (Barcelona) // Ander Gabikagojeaskoa Beristain (Euskal Herria) // Josep Manuel de Babot i Torrades (Catalunya) // Carme Segade (Catalunya) // Maria Ena (Madrid) // Marije urbieta // Ana Larrañaga (Euskadi) // Míriam Huet (Catalunya) // Pascal (Francia) // M. CARME VALLVERDÚ (CATALUNYA) // Xesús Sánchez Cea (Galiza) // Blanca Huarte-Mendicoa (Catalunya ) // Joan Ludevid i Massana (Catalunya) // Arnau (Catalunya) // Andreu Palomo Pelaez (Espanya/ Catalunya) // Elisa Garriga Arcal (Catalunya ) // Sofia (España) // Mercè Pagès Muñoz (Catalunya) // Socorro García Conde (Galiza) // Pau Huescar Sanchez (Catalunya) // Estefania sanz (España) // Marta Millan (Catalunya) // Maria Jose Canto (Catalunya) // Conxi Sanchez (Catalunya) // Ubaldo Sanchez Sanz (España/Cataluña) // Rafel Curto Pedrola (Catalunya) // Marc Marín García (España (Cataluña)) // Xavier Agut (Catalunya) // David Sanchez (Catalunya) // Jordi Colomé (Catalunya) // Carolina de Sola (Catalunya) // Raúl (España/Cataluña) // Palmira Ros (Catalunya) // Nébeda (Galiza) // Teresa (Euzkadi ) // Cristina Sabat (Catalunya) // Montserrat Hosta Privat (Catalunya) // Rosa M Pellicer Llorens (Espanya/Barcelona) // Eva Ramos Luis (Galiza) // M luisa barandiaran (Spain) // Maria Teresa Abellan Vidal (Espanya) // David domenech (Catalunya) // Isabel Del Rivero Esteban (Catalunya) // Judit olle arrola (Catalunya) // Felisa Esteban Sala (Catalunya) // Ramon Bericua Mingot (Catalunya) // Alesander Atxutegi (Euskal Herria) // Joaquín Alejandro López (España/Catalunya/ Tarragona ) // montse pagès (catalunya) // Xosé Viana Garcia (Galiza) // Maria Dolors Simó (Catalunya) // Jordi Gelabert (Catalunya) // Jesus Gellida (Catalunya) // ANNA JOVER ALSINA (CATALUNYA) // Gemma Argeles Viñas (España/Cataluña) // Maria Dolors Garola Recasens (España/ Catalunya) // xavier mas (Catalunya) // Silveri Pérez Zarco (Catalunya) // Emilio Rodriguez Penin (Galicia) // Maria Lluïsa Diana Sempere (Catalunya) // Lourdes Cerarols Cerarolsl (Barcelona) // Lourdes Cerarols Cerarolsl (Barcelona) // Carles Llagostera Parra (Catalunya) // Patricia Cordo Ares (Galiza) // Xosé Lois Agrasar Muíños (Galiza) // Ignasi Gironès Pujadas (Catalunya) // Anselm Aguade Lopez (Catalunya) // Laura (Catalunya) // Nerea Otaola aldai (Euskal herria) // Josep Rosello Roige (Catalunya) // Nerea Otaola aldai (Euskal herria) // Maria Dolors Garri Riambau (Catalunya) // Bego Campo (Bizkaia) // Núria Coe (Usa ) // Romon Torrents (España) // Antoni Serra (Catalunya) // enrica duch brotons (CATALUNYA / Altafulla) // Montse Ibáñez (Catalunya ) // Mònica Abellán (Catalunya) // Arturo Márquez Caro (Catalunya) // Jorge Basevi (Comunidad Valenciana ) // Ma José Pérez Pérez (Catalunya) // Josep s Gomis i Sorribas (Catalunya) // Jordi Sans (Altafulla - Tarragonès) // Pere LLagostera (Catalunya) // Marius Tresanchez (Catalunya) // Maria Antonia Ibáñez Serrahima (España) // Juli Pujade Villar (Catalunya) // Coro Luengo (Catalunya/Torredembarra) // Pere Armengol Carulla (Espanya) // Eduardo Rivero Estévez (Galiza) // Núria (Espanya) // Patricia Beltran (euskadi) // Josep Maria Costa (Catalunya) // Montse Garcia Hervera (Catalunya) // Antom Fente Parada (Galiza) // Jana Mas Sayos (Catalunya) // Daniel Sanchez Sala (Catalunya) // José Ignacio (Argentina) // Sònia Llobbet (Catalunya) // Emili (Catalunya) // Antonio Cervantes Lopez (Catalunya/Europa) // Fèlix Gómez Agustí (Catalunya) // Francesc Antón Castro (España / País Valencià) // Joana Pradas Abad (Espanya) // Conxi coll (Catalunya) // Benito Estañol Vergeli (Catalunya) // Benito Estañol Vergeli (Catalunya) // Albert Pallach Font (Catalunya) // Xosé Los Moreda (Galiza) // Xosefa Romero (Galiza) // Pau Aragó Castillo (Catalunya) // Eloi Nadal (Esp) // mikel galartza mendia (Euskal Herria) // cora ruiz tena (Catalunya/Argentina) // LUIS (CATALUNYA) // sandra gasque i andrés (aústria) // Eva Sanchís Monero (Catalunya) // Luis (Asturies) // Xosé Deira (Galiza) // Andere ledoux (catalunya) // Xavi Font Garcia (Catalunya) // rafel petro serra (espanya) // Gabriela Fierro (Argentina) // Joan Carles Fuster (Illes Balears) // Juan Cháfer (Madrid) // Raoul Morales-Márquez (México) // miguel fernández (galicia) // Eduardo Bautista (Alemania) // Francesc Carapuig Roig (Catalunya) // Enrique Ruiz Margarit (España. Andalucía) // Maite Bilbao (Euskal Herria) // Kris (Euskal herria) // Mikel Fernandez de Gamboa (Euskadi) // Francisco Sallés Calvet (Argentina) // Hèctor Miret (Catalunya) // Xabin arrizabalaga (Euskal Herria) // Inmaculada Petralanda (Euskadi) // Jose valenia romar (Galiza) // Alaitz (Euskal Herria) // Rosa (Galiza) // David Carbonell de Lasa (Catalunya/ Sant Cugat del Vallès) // Manuel Xestoso (Galiza) // Chantal Gaibor (Catalunya/ Sant Cugat del Vallès) // Cesar S. Gomez (España) // miriam (catalunya) // Xosemaría Rodríguez Cobelo (Ares - Galiza ) // lola gándara (galicia) // Veronica Gonzalez Chimeno (Catalunya ) // Yolanda Mendiola (Donostia) // Cecilia (Catalunya) // Itziar (Euskal Herria) // maria josé beiras torrado (andalucía) // Marcos Sánchez Branco (Galiza ) // Jordi Rubió Coromina (Catalunya / França) // Luisa Fernández Rodriguez (Galiza) // Jose (Catalunya) // Antonio Sánchez (España/catalunya) // david bautista pazo (Galiza) // Ariadna Martin Ribas (Espanya/ Catalunya) // Froilán Lugilde Fernández (Catalunya) // José cuevas (Galiza) // Juan Martín Rekalde Salinas (Nafarroa) // Joaquim-Antoni VIDAL PUIG (Espanya) // Ramon Garate (Bilbo/Bizkaia) // Jacqueline Jeanneret Danner (España) // Angel Jesus (GALIZA) // Eduardo (Madrid) // Miguel Rogelio Roig Terán (Galicia) // María Jesús Oliden (Euskal herria) // Laia Ubeda (Belgium) // Brenda González (Galiza) // Maria (Catalunya España) // Fernando Coll (Madrid) // Francisco Gómez Aragón (Catalunya ) // Koro Abasolo (País Vasco) // Esther Barriga Trinidad ( Catalunya ) // Amaia Sánchez Legat (Catalunya) // Pablo Diantina (Argentina) // federico bravo (argentina) // Mario Maceiras Dosil (Galiza) // Susana Gomez (Madrid) // Miren Agur Meabe (Euskal Herria) // Koro Agote (Euskadi) // Jose Albornoz (Argentina/Entre Rios) // Jordi Casadevall Rovira (Catalunya) // Gloria Mathern (Argentina) // Gaizka Mendez Alonso (Euskal Herria) // Remedios Rodriguez Sanvhez (España/Galicia) // Mónica Sabbatiello (E) // Luciano Giusti (Argentina) // Montserrat Trejo Sanchez (Teror -Gran Canaria ) // Albert García Pifarré (Catalunya) // Xavier Gómez i Medina (Catalunya ) // Miguel Bermúdez Salgueiro (Galiza) // Núria Martínez Zurilla (Catalunya) // M. Carmen del hierro lopez de goicoechea (Euskal Herria -Araba) // Bruno Giusti (Argentina) // Antonio Gómez de Póo (Cantabria/Cataluña) // Xavier S (Galiza) // Lois Méndez (Galiza) // Stella (Espanya) // Francisco javier sanchez lopez (Galiza) // Maria Alvares,jornalista (Galiza) // Aina (Catalunya) // Alexandre banhos (Galiza) // Ana Mari Mandiola Zuazo (Euskal Herria) // Mila Totorikaguena Garro (Euskadi ) // Eduardo Rodriguez (España/Euskadi) // Xabier Filgueira Domínguez (Galiza) // Luis Fernandez de Antona Barbara (euskal herria/bizkaia) // Angel morales Domínguez (Euskalherria ) // mikel muxika aranbarri (gipuzkoa) // Lluna Pi Puig (Catalunya) // Luciano Lugilde Fernandez (Galiza) // Mikel Castrillo Urrejola (Madrid) // Antonio Aragüés Giménez (España) // Edurne Barrenetxea Bereziartua (Euskalherria) // Feli Bahillo (Euskal Herria) // Belen (Euskal Herria) // Silberstein Patrick (éditeur) (Francia, Paris) // Fernando Apodaca Iturrieta (Euskadi ) // Marina Navarra Casanovas (Catalunya) // Arantza Barrondo (Euskal Herria) // Josu Abrisketa Liceranzu (Euskadi ) // Manuel Fernández (Galicia) // Rosa Conca Alvarez (Galicia) // Francisco (Galiza) // Paqui lorenzo (Espanya) // Raquel Puig i Pérez (Catalunya) // Lola Lago (España) // Yolanda (Galiza) // Soledad Fernández Silva (Galiza) // Patxi Pérez Ramallo (Galiza ) // Dolores, Hernandez Garcia (España,) // Jose hernandez barranco (Cataluya. ) // Sònia mackay (España) // antonio gomez movellan (españa/madrid) // Josep Blai Ballester Gorrita (País Valencià) // Àgueda Badia (Catalunya) // manuela (donosti) // Juan Belchi (Catalunya) // Doltza Oar-Arteta (Euskal Herria) // Iñaki Urberuaga Korta (Euskal Herria) // Marian Diez (Euskal Herria) // victoria (Galicia) // Josep costa fortet (Catalunya) // Ana Sanz de Aguirre (España) // Izaskun olaizola lasa. (Euskadi) // M.Teresa Barnera (Girona) // Iñaki olaiz garmendia (Euskalherria) // Gata Celeste (València) // Alejandro "Jandi" Velasco Gomez Podem Catalunya (Catalunya ) // Emiliano Rocha (Argentina) // Rafael Vidal Angles (Mexico Ciudad de mexico) // DANIEL CASTILLO RUANO (ECUADOR, GUAYAQUIL) // Eduard Millan Forn (Catalunya) // Francisco Eugenio Feijóo Seara (Catalunya) // Iagoba Itxaso (Euskal Herria) // Jose San Leandro (Madrid) // Paula (España/Andalucía ) // Juan José Martínez Muñiz (Galiza) // Reinhold Rensen (Catalunya) // Antonio Molexón Domínguez (Galiza) // maria jose diaz lopez (galiza) // Paco Carazo (madrid) // Xan francisco Losada Martínez (Galiza) // Mercedes Santiago Soutullo (Galiza) // Carmen Torres (España Andalucía ) // Xavier Toldrà Nogué (Catalunya) // José Ramón Ugartetxe Puccini (Euskadi) // Colón Quevedo Valarezo (Quito,Ecuador) // Fernando Ponce (Ecuador) // Xan Losada González (Galiza) // Victoria Portas (Galiza) // Belén Martínez Portela (Galiza) // Maria Camila Agudelo (Medellin, Colombia) // Pere J. Guitart i Domínguez (Principat De Catalunya) // Mireia Roman Fornos (Compostela) // Manuel Castro (USA) // Mario (Galiza) // Xosé Agapito Romeiro Barreiro (Galiza) // Xosé María Bello (Galiza) // Marisa Gil Nieto (Galicia) // Anton Rozas Caeiro (Galicia) // Fina Recalde Fernández (Galicia) // Graciela Marimon (Buenos Aires - Argentina) // Maite Cortinhas Carballido (Galicia) // Bernardo Castañeda (Euskadi Bizkaia) // Bernardo Castañeda (Euskadi Bizkaia) // Darwin Antonio Estrada Sanchez (Ecuador) // peio etxeberria azkarretazabal (euskal-herria) // Jordi pujades (Catalunya) // JONATHAN VANEGAS JIMENEZ (Ecuador) // Juan antonio (Euskal Herria) // EGOITZ FORMOSO (Euskal Herria) // Irene (Catalunya) // JONATHAN VANEGAS JIMENEZ (ECUADOR) // Margarida Lorences Barrus (Catalunya) // XULIA VARELA SANCHEZ (GALIZA ) // Alberto (España) // Guadalupe Leira Penabad (Galicia) // Unai (Pais Vasco) // Maria Orejón Robles (Catalunya) // Eugeni Bonet Albero (Catalunya) // Guillem Matas Cerdán (Madrid) // JUAN JOSE AGIRRE JAUREGI (EUSKADI) // xabierpeña (portugalete-euskal herria) // Antía Comesaña González (Galiza) // Pablo Casabò (Madrid) // ander barbolla (portugalete-euskal herria) // Milagros Cuesta Fernandez (Pais vasc) // Domingo Escudero Rubí (Barcelona) // Aingeru montes (Euskal Herria) // Miguel Ángel lópez Peñas (Estado español. Andalucía, Sevilla) // Antón Gonçalves Quintela (Galiza) // Joxemari Larrañaga // Amable Alberca Tejedor (España ) // Josep M M Merenciano (Catalunya) // Jon Oyanguren (Euskal Herria) // Marta Mitxelena (euskal Herria) // JONE AUZA (Euskalerria) // Carlos Negro Romero (Galiza) // Sol Carcur (Galicia ) // Sánti Bernárdez (Galiza) // Raúl Soutelo Vázquez (Galiza) // Jordi fortuny pintaluba (Catalunya) // Carlos Calleja-Schwanburg // Francesc Pomés Martorell (Catalunya ) // Arkaitz Jaso Rekarte (Euskal Herria) // Ana de Bernardo (Pais Vasco-Gipuzkoa) // Asier Irastorza // Miguel Ángel Graña Gomez (Galicia) // Miquel Burgell Alsina (Catalunya) // Nazareth agudo arriaza (Catalunya Barcelons) // Enric Benages (Catalunya ) // Agustí Ros (Catalunya) // Enric Olive Serret (Catalunya) // Joan Safont Miralles (Espanya) // Isabel Safont Mosquera (Catalunya) // Maite San Emeterio (Catalunya) // Montserrat Gelonch (Espanya) // María Oliva Bargo Buján (Galiza) // Manuel Souto Vázquez (Galiza) // gonzalo mencia castro (galiza) // kandi (euskalherria) // Antonio Valero Moya (Catalunya) // Xavier Díaz (Galiza ) // mªisabel pérez díaz (,junquera ( aragon) valjunquera) // Antonio Orozco González (Galiza) // Jaume Ferrer (Illes Balears- Eivissa ) // Joaquín Lorenzo Garrido (Galiza) // Lidia Pérez Olmo (Euskal Herria) // Marta Ferreiro Fernández (Galiza) // François Richard (Francia) // antón pedreira mirás (GALIZA) // Nerea (Euskal herria) // Txoli Mateos Gonzalez (Euskal Herria) // SERGIO ALMARCEGI (EUSKALHERRIA) // XOAN CARLOS DIEGUEZ LARANJO (Galiza) // Olga S. Rojo (Galicia) // Delia Guitián Rodríguez (España/Galicia ) // Josefa Amalia Román Costa (Espa) // Luís Regal (Galiza ) // André Sánches Labandeira (Galiza) // Maitane Arri (Euskal Herria) // Carmen Fernández (Galiza ) // Aritz Aurrekoetxea (Euskal herria) // Alexandra Cabana Outeiro (Galicia) // Milagros Mozo Lacunza (Euskal Herria) // Gonzalo Pérez López (España/ Galicia) // Encarna Bodelón González (España) // Alicia Rodríguez Sánchez (España Galicia) // Jordi Codina Torrecilla (Catalunya) // M teresa molina grau (Catalunya) // Jose Ángel Fernández Eraso (Euskalerria) // Daniel Alexandre Martínez Ces (Galiza) // Emeterio Guitián Quiroga (España) // Maite Blas (Euskal herria) // Raul Lezaun Etxalar (Euskal Herria) // Montserrat Bespin Porta (España ) // Mari Carmen Etxeberria Zulaika (Donostia Euskal Herria) // xabier martinez bilbao (euskal herria) // Mikel Irazusta Olea (Donostia Euskal Herria) // Salvador Cortina (Catalunya ) // Joan Sellarés Llorà (Catalunya) // Elena Fernández Gamarra (Barcelona/ Catalunya) // Maria de la Vega Hornillos Calvo (Euskal Herria) // Joan Carles Carreño Pedemonte (Catalunya) // Xoán Xosé Garcia Muras (GALIZA) // Jose antonio agudo arriaza (Catalunya) // Joan Sabaté (Catalunya) // Jordi (Catalunya) // Isidre Fabra Garcia (Catalunya) // Cristina Fradeira (Galiza) // Patxi Aranguren (Euskalerria) // José Luis Duch Meliz (CATALUNYA) // Gerardo Alvaredo Maceda (Galiza) // Emma Alari Pahissa (Catalunya) // Gustavo (Galiza) // Adela Palomino Martin (Espanya) // Rosana Pérez Fernández (Galiza) // José Manuel Gutiérrez Bastida (Euskal Herria) // Xose Ramón giron García (Galiza) // Yonis Franco // Juan Carlos Suñén (Castilla y León) // Albert Duch Lapeyra (Catalunya) // Xabier Sasiain Gastesi (Euskalherria) // Ruth (Galiza) // rosa (nafarroa) // Agustí Colomines i Companys (Catalunya) // Paula Castro Lago (Galiza) // Alba Fornells (Catalunya ) // Larisa Santos Suárez (Galiza) // Jorge (Andalucía) // Carles Fernàndez (Catalunya) // Brando Borràs Cuevas (Catalunya) // Amaia Urrizelki Millan (Euskadi) // Rafael Toldrà Ferrer (Catalunya) // Laura Méndez Castro (Galiza) // Nerea (Catanlunya/Barcelona) // ORREAGA Zubeldia Apaolaza (Euskal Herria) // André Gómez Santos (Galiza) // Josune elu elu (Euskal Herria) // Ana Isabel de Roa Jiménez (España/andalucia/Jaén ) // Efraín Cevallos (Ecuador/Pichincha) // Inmaculada Bellido (Andalucia) // Alberto (Galicia) // Eva G (Euskal Herria) // Maxime (Canada) // Jonatan (Cataluña) // Solorzano (Francia) // Ana Isabel Crespo Pardo (Galiza) // Mª del Carmen Vazquez Ramos (Galiza) // Clodomiro Montero Martínez (Galiza) // iñigo rodriguez rodriguez (España) // Ana María Tibiletti y De Francesco (Madrid (España)) // Diego Rada Fernández de Jauregui (Euskal Herria) // Mònica Sánchez de Bodas (Catalunya) // Remei ruiz perez (Barcelona) // Albina Blanco (Galiza) // juanjo villanueva (País Valencià) // Angeles morales (Euskal Herria ) // Beatriz Pérez (Euskal Herria) // ANTONIO GARRIDO PORRAS (ANDALUCÍA) // Asis Trebiño (Gipuzkoa) // César Gómez (Euskal Herria) // M. Mercè Senpau Oliva (Catalunya) // Óscar Rodríguez (Galiza) // Ana Isabel (Compostela) // Mariló Tudela (Andalucía ) // Raimundo Pérez Fernández (Galiza) // Begoña (Euskal herria) // Marta Finestres (Catalunya) // Luísa Couceiro (Galiza) // Xesús Rábade Paredes (Galicia) // Rubén (España ) // Begoña Goñi Apeztegia (euskadi) // Climent Canal de las Heras (Catalunya/ Barcelona) // Josep María Carrobé Guallar (España) // Helena Villar Janeiro (Galicia) // Maria Carme López Santamariña (Galicia) // Xosé M. Masa (Galiza) // Miguel A. Revalderia Becerra (Caliza ) // Jose Marañón (Euskal Herria) // Josu bilbao aretxabaleta (Euskal herria) // Xabier Cordal (Galicia) // Amauta Castro // Andoni Zenarrutzabeitia (Euskal Herria) // Pepe Penabade Gonzalez (Galiza) // Maite mandiola zuazo (Euskal herria) // Baldomero Iglesias Dobarrio, Mero (GALICIA) // Xulia Garcia (Galiza) // Ruth Espuny (Cataluña) // Magdalena Camacho (Euskadi) // María Jesús Dono Gonzalez (Galicia) // Benedito Alvarez Garcia (Galiza) // Delia Vázquez Vázquez (Galiza) // Carmen (Catalunya) // María Traba Pérez (Galiza) // Raúl Galego (galiza) // Josemari Garcia Garate (Euskal Herria) // Jerónimo Bouza Vila (Galiza) // Enrique parcero rodriguez (galicia) // Iria Aboi Ferradás (Galiza) // Dores Martínez Castelo (Galiza) // Xoán Xosé Turnes Santos (Galiza) // Renato Núñez da Silva (Galiza) // Inés Fernández (Galicia) // pablo lópez zubikarai (Navarra) // Domingo Salvia (Espanya) // Xose manuel liste (Galicia) // Xosé Henrique Costas González (Galicia) // Margarida (Galiza) // Mari Paz Amezaga Azkarate (Euskadi) // Xosé Antón Laxe Martiñán (Galicia) // Concha Santos Cabanas (Galiza) // Jorge samso soler (Catalan residente Baleares) // Bernardo Máiz Vázquez (Galiza) // Ana Bolíbar Chinchilla (Galiza) // Alícia Vallès (Catalunya) // Jesusmari (Euskal Herria) // Roberto Touriño González (Galicia) // Lourdes Pérez González (España) // Gorka (Illes Balears) // Mikel Urdangarin (euskalerria) // Isaac Xubín (Galicia) // Aurora Campmany (España) // Roberto Casas García (Galiza) // Amaia Sinde (Euskal Herria) // Felipe M Ferreira Toucedo (Galiza) // Xosé Luís Santos Cabanas (Galicia) // Rafa Vilar (Galiza) // Anartz Albistur Urbieta (Euskal Herria) // Danel Ansoategi Etxebarria (Euskal Herria) // Maite Pérez (Galiza) // peio (euskal herria) // Laia Esteve (Catalunya ) // Laia Casas (Catalunya) // Melchor Fernandez-Larrinoa Linaza (Euskadi) // Xabier Gabirondo (Euskal Herria) // Albert Sanesteban Montane (Catalunya ) // Jose Antonio Serrano Guillén (Pais Valencià) // Gloria arzuaga ziaran (Euskal Herria) // Vicente Ballester Jorda (España) // Manuela Beltran (Madrid) // Raimon Flos (Catalunya) // Maria Teresa Salmerón Pérez (Espanya) // Manuel Vázquez Bastón (Galiza) // Ona Ortiz (Catalunya) // Arximiro Villar González (Miro Villar) (Galiza) // Oriol Marimon (Catalunya) // Antonia Grimalt (Catalunya) // César Pena Leira (Galicia) // Maribi Cuñado G. de Iturrospe (Euskal Herria) // Jose Angel Gayol (Asturias) // Rafael Juan Rodríguez Marrero (Canarias) // Francesc Mismas Font (Catalunya) // Òscar Martínez Grados (Catalunya) // Rubén (España) // Olatz Eiguren Txopitea (Euskal herria) // Josep Goñi (Catalunya) // José María (España/Andalucía ) // Daniel (Euskal Herria) // Peio Sagasti (Euskal Herria) // Amaia (Euskal Herria) // Gorka Osta garate (España) // pedro rojas sola (españa) // Aitziber Mendizabal (Euskal Herria) // Ramon Etxebeste (Euskal Herria) // Germán Labrador Méndez (Galiza) // Beatriz Núñez (Galiza) // Marta Borrós (Catalunya) // txuri ollo gorriti (pais vasco) // CARME (CATALUNYA) // Iñaki Zaldua Sarasola (Euskal Herria) // Arrate Alonso (País vasco) // Xavier Lligonya (Catalunya) // Francisco Carro García (Galiza/Noia) // Graciela Henríquez Escobar (México) // Francisco M. Vélez Pliego (México) // Jaume Franquesa (Estados Unidos) // Sebastián Martinez Montilla (Andalucía ) // Carlos Xesús Varela Aenlle (Asturias) // Itziar Barruetabeña (Euskal Herria) // Anna Vidal Cals (España) // Fran (España/Granada) // Rubén Otero ((Galiza)) // Jesús Olabe (Euskal Herria) // Imma Marimon (Catalunya) // Xabier Aretxabala (Euskal Herria) // Javier (España) // IÑAKI (Euskal Herria) // Garbiñe Ezkurdia (Euskal Herris) // Izaskun Egiguren Rekalde (Euskadi. Hernani) // Usoa garcia (Nafarroa) // Gabriel Rodríguez Fernández (Galiza) // Paco Belchi (Catalunya) // Maritxu (Euskal Herria) // Mikel Oraá Díaz de Heredia (Araba) // Jaione Zubeldia Tellechea (Euskal Herría) // Unai (Gipuzkoa) // Montserrat Cornelles (Catalunya) // Natalia (Euskadi) // Alicia Arbunies (Euskal herria) // ETCHEVERRY Pierre (pays basque iparralde) // Francesc Aguiar (Catalunya ) // Iagoba Zubiaurre Ecenarro (Gipuzkoa) // Nerea Rodríguez Urkidi (Euskal Herria) // Ainara Mendiola Mirasolain (Euskal Herria) // Carol L. Cals (Catalunya/España) // Garat Gaztelu Arbunies (Nafarroa) // Karmele Elosegui (Euskal Herria) // M. Teresa cals (Barcelona) // Anna Maria Prats (Catalunya) // Xabier Gonzàlez Torre (GALIZA) // Gontzal (Euskal herria) // M. Jesus Vizan (Euskal Herria) // Pilar Tardio (Cataluña) // Maria del Rosario Tornero Pelaz (Euskal Herria) // Nekane (Euskal herria) // Patxi (Euskadi) // Ikoitz Arrese Otegi (Euskal Herria) // Natalia Sanchez (Catalunya) // Carolina López Cals (España) // esther martin coca (Espanya) // Vanessa García (Euskadi) // Josep Armenteras Pascual (Catalunya) // Andreu Lopez (Catalunya) // Anna Cano Riaño (Catalunya) // Íñigo Lopez De Santiago (Euskal Herria - Araba) // Aitziber mestraitua sanchez (Euskadi) // Unai Solozabal Gandiaga (euskal herria) // Humbert (Catalunya) // Manuel María Lourido Aguiar (Galiza) // Eva Campos (Galiza) // Miquel Florejachs (Catalunya) // Asier García (Euskal Herria) // Goizane (Euskal Herria) // Maximino Sanz Marina (España/Madrid) // Asun Irazabal (Euskalherria) // Inés Garcia (Castilla la Mancha) // Alejandro Ruiz Pardo (Galiza) // Isusko basterra (Euskal herria) // Xoán-Ignacio Taibo Arias (Galiza) // Alberto de Pedro (euskal herria) // Arantza Arregi (Nafarroa ) // Marta Lucero (Catalunya) // Miguel Ángel Lozano (Galiza) // Concepción Morales Afonso (Canarias ) // Gloria Baños Villa-Real (Catalunya ) // Imanol Ucha (Euskal Herria ) // Ángel Rodríguez (Granada) // Iñaki Lejarza (Euskal Herria) // Vicente Martínez (España) // Urko Yarritu Birizuela (España) // Idoia Urrutia (Euskadi) // Maria Angeles Lesaca Ozcoidi (Nafarroa) // Mikel Osoro (Euskadi) // Eddy carrasco orozko (Euskal herria) // Ane Beldarrain (Euskal Herria) // pilar villegas (E. Herria) // Joana Etxeberria Simarro (Euskal Herria) // Txus Torre (Euskadi) // Ana Begoña Larrieta Carballo (Euskal Herria) // Xabier Artola Zubillaga (Euskal Herria ) // Rosa (Catalunya) // Saioa (Euskal herria) // Elisa Almandoz Irigoien (Euskal Herria) // Diego ignacio Gonzalez Moyano (Euskal Herria) // Ángeles Lesta Ramallo (Galiza) // Ihabar (Euskal herria) // Maite Herrán (Euskal Herria ) // Karmele Uranga (Euskal herria) // Xose M. Fernandez Lopez (Galiza) // Aitzol Iturbe (Euskal Herria) // Xosé Pintado Valverde (Galiza) // Begoña (Euskal Herria) // Mar Hermida Puco (Galiza) // REMEI ALTIMIRA DURAN (españa) // Kepa Goitia Urkiaga (España) // Maite (Nafarroa) // Roxelio Xabier García Romero (Galicia/Ribeira) // Ricardo Martín Santos (Andalucía / Sevilla) // Josu (Euskal Herria) // Karmele Lopez de Arbina (EuskalHerria) // Iosu Lopez Goikoetxea (Nafarroa) // Itziar gamio iparraguirre (Euskal Herria) // Mari Luz Maset Catala (Galicia) // Eñaut uriarte (Euskal herria) // Mari Luz Maset Catala // Kepa Goitia Urkiaga (Euskalerria) // Shandra (Euskal Herria) // Jordi Nacarino (Catalunya) // Galder Arruti (Euskalerria) // Rosa Corral (Menorca) // Anna (Catalunya ) // Esteban Hernando Landa (Euskadi) // Frederic Samuel Pérez Capó (Illes Balears) // Aitziber Arrabal (Euskal Herria) // Lydia Ruiz Navarro (Alella (Barcelona)) // Xosé Luis Franco Grande (Galicia) // Josu Eguzkitza Bilbao (Euskal-Herria) // Joan Texido (España) // Kris (Euskal Herria) // Nora (Euskal Herria) // Jose javier (España) // José Ramón Gartzia Kolera (Nafarroa) // Asier Garikano Martinez (Euskal Herria) // Dario Rodriguez Alonso (Bizkaia) // Shandra (Euskal Herria) // Ager (Euskal Herria) // Miren (Araba) // Iurgi (Euskal Herria) // Maria lourdes (Euskal herria) // Batzi Uribarri Onandia (Euskal Herria) // Monica (Bizkaia) // Iñaki Arrieta Dantas (Euskal Herria) // Joseba glez egileta (Euskal herria) // juan rider alcaide (España) // Maria de los ängeles Amado Laschuetza (Galiza) // Beatriz Olmeda Miguel // Maika Risquez (Cataluña) // Andoni recarte linzoain (Navarra) // Brais Santomil Cao (Galiza) // Ismael Alonso (Galiza) // Josejua Miguel nuñez ardanaz (Nafarroa) // Antonio (Andalucía) // sabina (euskal herria) // Bernardo García (Galicia y) // Fernando Zamorano (Euskal Herria) // Maria Pérez Verdaguer (Catalunya) // Gema Urquiza Arana (España) // Itsaso (Euskadi) // Pedro Suarez (Euskal Herria) // M Dolors Felip Rius (Catalunya ) // M.Lluïsa Pérez i Olmos (Catalunya) // Victor Bermejo (Catalunya) // Karmele (Euskal Herria) // Andreu Ferrà (Illes Balears) // Irene (Catalunya) // Rosa garcia ballet (Catalunya) // Jorge Albuixech Martí (País Valenciano) // Miguel Angel Prades Celma (Castelló de la plana) // Sarai (Catalunya ) // jose mª morillas mediano (Andalucía) // Alberte Branco Díaz (Galiza) // Adelaida Amigó Ferrater (Catalunya) // maría (Euskal Herria) // Xavier Borrell Fusté, geógrafo (Catalunya) // Ana (Euskadi) // Roberto de la Vega (Argentina) // Ana (Euskadi ) // juan josé machado domínguez (España) // Isabel Molano Aparicio (Catalunya) // María Otero Abalo (Galiza) // Eneko aldazabal larrabeiti (Euskal Herria) // César Lago Bouza (Galiza) // Isabel Fuentes Lopez (Catalunya) // Jon Naberan larrinaga (Euskalherria) // Amaia Andonegi Egurbide (Euskal Herris) // Nekane Murua (Euskal Herria) // Enrique Maciá Martínez (Madrid) // didac rodriguez samitier (catalunya) // Ricardo Igoa Perez (España Navarra) // Xosé Antón Gómez Fernández (Galiza) // Isabel Fuentes Lopez (Catalunya) // jordi Riera (catalunya) // Fernando Contell (COMUNIDAD VALENCIANA) // María José (Euskadi) // emilio alvarez rey (galiza) // Joseba Añorga Sudupe (Euskadi) // Lluïsa (Espanya/Barcelona) // Joan Vinyals (Catalunya) // Iñaki (Euskalherria ) // Gema Salgado Francisco (Catalunya) // Peio otegi (Euskaddi) // mayte (españa) // jose a (españa) // Elena Blaya Valverde (Catalunya) // Naia muñoz murua (Euskal Herria) // Aldo Rotolo (Italia/Roma) // Núria (Espanya) // Alberte Blanco Casal (Galiza) // Laura Chavarría (Catalunya) // José Javier Muñoz Tejero (Euskalherria) // Gotzone Elu (Euskal Herria/País Vasco) // ANTXON CARRERA AZURMENDI (EUSKAL HERRIA) // Marcelino Fraile (Euskal Herria ) // Izaro Fernández (Euskal Herria) // Beatriz Cedrón Vilar (Galiza) // Berta Álvarez Cáccamo (Galiza) // Pascual D. Hilario Re (Murcia) // Urko (Eusksdi) // Lorena (Euskal Herria) // joseba biguri (España) // IZASKUN VEGA ARRIOLA (EUSKAL -HERRIA) // Francesc (Catalunya) // Tomás F. Ruiz (Castilla-La Mancha) // José Javier Remon García de Acilu (Euskakherria) // Joan Salabert (Catalunya) // Miren Josune Juanena Astiz (Nafarroa) // Fernando Michelena Seivane (Galicia/Mondoñedo) // Alfredo Revuelta Arrugaeta (Euskal Herria) // José María Murillo Roteta (Euskal Herria) // Isabel amigo (País Vasco) // Miguel Ángel Cuenya (México) // Pablo (Galiza) // Francisca e (Euskal Herria ) // Daniel Palleiro (Galiza) // Merce garcia (Catalunya ) // Mikel (España) // Eduardo Martínez Casal (Galiza) // Miguel Seijo Pérez (Galicia ) // jon elorrieta (Euskal Herria) // JAVIER (Euskadi) // Josefa (Catalunya) // Amaia Larrañaga (Euskal Herria) // Juan Mari Aizpurua (Euskal Herria) // Amaia Zaldunbide Aparicio (Euskal Herria) // Esteve Manau (Catalunya) // Jose Miguel Perez del Palomar Guinea (Euskadi) // Iago García Alonso (Galiza) // Aitziber Matxin (España) // Marina Manau González (Illes Balears) // Nerea zaldunbide (Euskal Herria) // Ángel González Carrera (Galiza) // Manuel (Galiza) // Miren Alazne Cortazar (Euskalherria) // Esther (País vasco ) // Agustín Velloso (Madrid) // Joan (Catalunya ) // Mikel Korta (Euskal Herria) // ASUNCION VELASCO ARGUELLO (CASTILLA Y LEON) // Davide (Galiza) // Jaume Mas (Espanya) // Marta López Roig (Catalunya) // Paulo Rendo Martínez (Galiza) // Rosa brugueras badiella (Catalunya) // Rosa brugueras badiella (Catalunya) // Raimon Sola (Catalunya/bcn) // Iñigo Zabala (España) // Maider (Euskal herria) // David Cortizo Conde (Galiza) // Sergio Zornoza (Valencia) // Ernesto Vázquez Souza // Elena Guillamón Bellifo (Catalunya) // Xabier Exposito (Euskal Herria) // Gorka (Euskal Herria) // Nerea Alkorta (Euskal Herria) // Iñaki García Camimo (Euskal Herria ) // Jaume Ferrer (Catalunya) // Xermán Rouco Llanderrozas (Galiza) // Rubén Afonso Lobato (Galiza) // Iñaki Valencia (Bizkaia) // Carlos González (Galiza) // Lurdes (Euskal Herria) // Joseba Ibarretxe (Spain) // Arantza Ibarzabal (Euskal Herria) // Peio (Euskal Herria) // Lupe Ces (Galiza) // Francisco García Fernández (Galiza) // Esaul gonzalez acevedo - Red Taknara (Canarias) // Angel Jaime Mondéjar Grané (Catalunya) // Asier Sarasola Uranga (Euskal Herria) // maite lasa irastorza (pais vasco . euskal herria) // Miren N.Galfarsoro (Euskalherria/Gipuzkoa) // Adelia (Galicia) // Jon Martikorena (Euskal Herria) // Garazi (Catalunya) // Elixabet Aldabaldetreku (Euskadi/ Gipuzkoa) // Luisma Lopez Irastorza (Euskal Herria) // Maria Dolors Mitja Sanchez (Catalunya) // jordi (catalunya) // Carlos Rico Lesta (Galicia) // Pedro Leralta (Euskalherria) // Iker Gancedo Aranguren (Euskal Herria) // Javier Beloki (Euskalherria/Gipuzkoa) // Maika Aramendia Zumeta (Gipuzkoa) // Xoan Manuel Tubío Fernández (Galiza) // Antonia Pi-Suñer Llorens (México) // Matilde Umaran (Euskal Herria) // Irene (Spain) // Xesús M. Soto Vivero (Galiza) // Enara (Euskal Herria) // inaki (portugalete-euskal herria) // Iñaki Pineda (Euskadi) // F. Xavier Maza Aguilera (Catalunya) // Xanti (Euskal herria) // Luis Román Galán (Andalucía) // Ana Izaguirre Berasategui (Euskal Herria ) // Agurtzane Gallo Deusto (Euskadi Herria) // Idoia Arruti (Euskal herria) // Patxi Fonseca a (Bizkaia ) // Andoni Goitia (Euskal Herria) // Pedro M° Sestelo Pobes (España) // Arrate Martínez (Gipuzkoa) // Xosé Ramón Fernández Vázquez (Galiza) // María Pilar Campo Domínguez (Marica) (Galiza) // Idoia (Euskal Herria) // Carlos Royo Rodríguez (BIZKAIA - EUSKADI HERRIA ) // Lluís Real ( Catalunya ) // José Angel Lopetegi Brit (Euskal Herria) // Cristina Corral (Galiza) // Antoni llorens (Catalunya ) // José Angel Lopetegi Brit (Euskal Herria) // Gonzalo González Mendizabal (Euskal Herria) // Delfín (Catalunya ) // Rosa Pages Marsinyach (Catalunya) // Guillermo Garcia (Castilla y León ) // Yolanda Sagarzazu // Sabin Orrantia (Euskal Herria) // Irene Osta Clavería (España) // Jordi (Catalunya) // Anastasi Calvo Bota (Espanya) // Aitziber (Euskal Herria) // Aingeru Koldobika Hermosa Urra (Euskal Herria) // Juan berrueco herrera (euzkadi) // Javier Díaz Guinot (Catalunya) // Brais (Galicia) // Brais (Galicia) // Alícia Grau Peco (Catalunya/Barcelona) // Mireia Carreras i Font (Catalunya) // Noa Cando Soler (Catalunya) // JOSEP GIBERT PIBERNAT (Catalunya) // Jose Eusebio Llacer Llorca (España/Comunidad Valenciana) // Ricardo Dafauce Otheo de Tejada (España) // Jon Galfarsoro (Euskal Herria ) // Teresa (Euskadi) // Marisa Valdueza // Josep Bayés i Garcia (CATALUNYA) // Marta Dominguez Orra (Catalunya) // Lola Calvo Romero (Euskadi ) // Rosa Teixidor Segarra (Catalunya) // Salvattore Picarol -Ràdio PICA (Catalunya) // Zita Mendez (Galicia) // José Miguel Apilanez Olalde (Euskadi ) // Izaskun Arrieta Galilea (Euskal Herria) // Astrid (País Vasco) // Xosé Ramón Vázquez Rguez (Galicia) // Jose Maria Jesus Usabiaga Errazquin (Euskadi) // Emiliano (país Vasco) // NEREA // Jon Ander Zearra Garcia (Euskal Herria) // Anna ( Espanya/Catalunya) // Iker Eguzkizaga (Euskal Herria) // Raul Rio Diaz (Euskal Herria) // Aitor Iratzoki (Euskal Herria) // Josu Martín Sarduy (País Vasco) // Joám Peres Lourenço (GALIZA) // Braulio Rodríguez Zas (Galicia) // Fundacion Internacionalista Pakito Arriaran (Venezuela) // Maria Flor Padura Nuñez (Euskadi) // Jaione Urruzola (Euskal Herria) // Borja Gutiérrez (Catalunya / Barcelona) // Xesus Pena Espiña (Galiza) // Rosa María Gómez Amigo (Galiza) // Miguel Toja Aguirre (Euskal Herria) // David Font Tantiña (Catalunya ) // Luis Fer (Euskal Herria) // Javi (Euskadi) // Jordi (Catalunya) // jordi alsina caballero (catalunya) // Mariano Benito Martin (Euskal Herria) // Idoia (Bizkaia (Euskal Herria)) // Jose Pérez Ocaña (Catalunya) // Roger Sempere (Catalunya) // Loli Gonzalez (Euskadi) // Catherine CHARLES (Catalunya) // Encarna Marmaneu Gimeno // Manuel Barreiro (Galiza) // Arkaitz Unzueta (Euskal Herria) // Mercedes Lozano Díaz (País Vasco) // Pili García palacios (Euskal Herria) // Mikel (País Vasco ) // Jesús goti (Euskadi) // María (Andalucía, España) // Zuriñe (Euskal Herria) // Jesus Benito (Andalucia) // Jesús Goti (Euskadi) // Rosa Carrasco Garcia (Catalunya) // Rocío (Galiza) // miquel colobran (catalunya) // miquel (catalunya) // Pere grimalt vert (Illes balears) // Sonia (Heuskal Herria) // Karmele (Euskadi) // Julen Urkijo (Euskal Herria) // Anna Elias (españa) // Esther arnaiz lasa // Marcos Martínez Romano (Cantabria) // Óscar Franco (Galiza) // Izaskun Arotzena (Euskal Herria) // Zutoia Latatu Landaluze (Euskal Herria) // Jesus Manuel horna monje (Aragon) // Xosé Carlos González Añón (Galiza) // Conxa torrent murall (Caralunya) // Daniel Regueiro (Galiza) // Unai isasi garcia (Euskal herria ) // Raúl Miguel Celis (Cantabria) // Lukas (Euskal Herria) // Marta Rubio Gorgues (Catalunya) // Juan José Eskisabel Munduate (Euskadi) // Alvaro (España/Cantabria) // Joseba Urkijo (Euskal Herria) // Ma Àngels Vivanco Pradel (Catalunya) // Ánxeles Cuña Bóveda (Galiza) // Ixone Collado Urkijo (Euskal Herria) // María José Madrid García (España) // Pere (Illes Balears) // Ernesto Alberdi Elejalde (Euskalduna Herria) // Josu etxeberria // Jon Urrexola (Menorca) // Maria Teresa Urruchi Arin (Bizkaia) // Amparo Ayora del Olmo (Comunitat Valenciana) // Beatriz Menéndez (Asturies) // Josu etxeberria (Euskalherria) // Lucas Flórez Mesuro (España) // Xabier Maañón Laxe (Galiza) // Ana (País Vasco) // Nuria Hernández (Catalunya) // Josune Astigarraga (Euskadi ) // Bego Bengotxea (Euskalherria ) // David (Espanya/País Valencià) // Pepa Edo (España/ Cataluña) // Alexandre Marcas Vila (Catalunya ) // Imanol Hernandez Ridruejo (España) // Carmen (Catalunya) // MIREN IZAGIRRE ALDA (España) // Olga Cubides (Espanya) // Gemma Arús (Catalunya) // M.Nekane Mota (Euskal Herria) // Bea (España) // Roberto Noval Arostegi (Euskal Herria) // Juan Iturrioz Fuentes (Euskadi ) // Albert (Catalinya) // Javier Chico (Euskadi) // Pilar melero ruizpi (Euskal herria) // Albert Puntí Colilles (Catalunya) // Rosa María Fernández Alcorta (Euskadi ) // Silvia fornons fontdevila (Catalunya) // Ferran Badal (País Valencià) // Idoia ibarretxe (Euskal herria) // Mercè Bonet (Espanya) // Xosé García Rodríguez (Galiza) // Xosé Estévez profesor senio UD (Euskal herria) // Lierni Altuna (Euskal Herria) // Alejandro (euskal herria) // Inaki Apilanez Olalde (euskal herria) // Adelino (Galiza) // Marta García Corral (Galicia ) // Laura (Euskalerria) // Josep Maria Comellas Bonsfills (Catalunya) // Ferran (Catalunya) // Merce Foguet Pol (Catalunya ) // José Manzaneda (Euskal Herria) // Kontxi sorazu etxebsrria (Euskal herria) // Pitusa Arias (Galicia) // Sylvi (Barcelona/Catalunya) // Mercè segura (Catalana en Castelló) // Lois Rodríguez (Galiza) // Paula Alexandre Teixeiro (Galiza) // Carmen Rodríguez Gómez (País Valencia) // Merce Capell (Catalunya) // Carmen Rodríguez Gómez (País Valencia) // Xose (Galiza) // Nuria Pradas (Catalunya) // Concepcio Velazqudz (Catalunya) // Lorena Cabrerizo Sanz (Madrid) // Juan José Bercedo Iturritxa (Euskal Herria) // Carlos López Bernárdez (Galicia) // Beñat Delgado Fernandez (Euskal Herria) // Sixte Ruiz Marín (Catalunya ) // Jordi Espona (Catalunya) // Carlos Francisco Velasco Souto (Galiza) // Manel Antolín Galindo (Catalunya Barcelona) // Fernando Vásquez Garcia (Galiza) // Carmen Montesinos (Espa) // Sabino De Bilbao Atxa (Euskalherria) // Adrián Pérez Domínguez (Catalunya) // Jaume López Montañá (Catalunya) // Angel (EH/Bizkaia) // Rosa Jiménez Royuela (Catalunya) // Carmen (Euskal Herria) // Carlos Francisco Velasco Souto (Galiza) // Manoel Santos (Galiza) // AITOR OTXOA (Euskal Herria.) // Carles Farreras (Catalunya) // Jose luis garcia (Catalunya) // Afonso Ribas Fraga (Galiza) // Lidia Gaya (Catalunya) // Fermin (Catalunya) // Rexina vega (Spain) // Josep Pàmpols Solé (Espanya) // Nuria Gonzalez (Catalunya) // Josep Ramon Lopez (Catalunya) // Dolors Oller (Catalunya) // Raúl (Euskadi) // Salvador Muñoz (Espanya) // Maria Coloma Gelabert Bassa (Mallorca) // Valentí Casals (Catalunya) // Carlos Dafonte (Galicia) // Rosa (canarias) // Ester Alcàntara (Catalunya ) // Antoni Montmany apau (catalunya) // Axier Andrés López (Euskal Herria) // carmen sanjuan anton (España/Castilla y León) // Alberto Zabala Fernández (Euskal Herria) // Antonio teixidor riera (Catalunya) // Marije (Euskadi) // M.Neus Forés Puigpelat (Catalunya) // Xosé Carreiro Monteiro (Galiza) // Miren Ciga Cerdan (Nafarroa) // Francisco Ignacio Lobato Casado (España/Madrid) // mercedes sellarés liarte (Catalunya) // Montserrat Cabré Duran (Catalunya) // cipriano luis jiménez casas (Galicia) // Carlota Falgueras i Marsal (Espanya) // Josune Cosgaya Manrique (Euskal Herria) // Rosa Maria Piquer (Catalunys) // Arantza (Euskal Herria) // Garazi Urrutia Gutierrez (Getxo/Euskal Herria) // Javier García Juliá (Valencia) // Conchita Sanchez // mikel saralegi otsakar (euskal herria) // marcelino Vázquez Garcia (Catalunya ) // Pep Martinez Barcelo (Catalunya ) // Anxo Baranga (Catalunya ) // Diego moreno (Guadalajara) // Joaquim Vendrell Colom (Catalunya) // Iñaki Blanco Egiluz (Euskal Herria) // Bixente (Euskal herria) // Joan Pere Sanchez Pellicer (Catalunya) // Maria URBIETA (Euskal Herria) // Aintzane Kortazar (Euskal Herria) // Ainara (Euskah herria) // Alberto Blanco Guinot (Catalunya) // Myriam Elosegi (Euskal herrris) // Teresa Trullén (Catalunya) // Victor (España Catalunya) // Iratxe Gillate (Euskal Herria) // Izaskun Arana Urrengoetxea (Euskal Herria) // Carlos Askunze Elizaga (Euskal Herria) // August Bover (Catalunya) // Armando Bayer Zabala (Euskal herria) // Ignacio Cuevas (España) // Valentí Corominas Bancells (Catalunya) // Aitor Tellaetxe Zarandona (Euskal Herria) // Montse Milà Estrada (Espanya) // Santi Blanco Salinas (EH) // Esther Diaz (Extremadura) // Karlos Fernandez Lafuente (Euskal Herria) // Joan Gustems (Extremadura ) // Olga sanchez outeda (Galiza) // Unai (Euskal Herria) // Juan (Catalunya) // Oscar Larraona (Euskal Herria) // Alberto Lasarte Bóveda (Euskal herria ) // Maria Jesús (Bizkaia) // Agustín Eskarai Pascual (Navarra ) // Iñaki (Euskal Herria) // inacio regueiro (e.h) // Laia Torreguitart Marimon (Madrid) // Alexandre Madurell de Otero (Italia/Lombardia) // Pedro Perez (Catalunya) // Llorenç Madurell de Otero (Catalunya) // maria jesus payo sanchez (euskalherria) // florentino albarran valero (euskalherria) // Josep Vilanova Ros (Catalunya) // JULIÁN MONTOYA MARTINEZ (CATALUNYA) // Iñaki Gonzalez Elorriaga (Euskal Herria) // Xenia Barril Sender // Begoña (Euskal Herria) // Laura (Bizkaia) // Oihane (Euskal Herria) // Joan Dorronsoro Goikoetxea (País Vasco) // Adrià (Espanya) // Dante Maschio Gastelaars // núria candela vilana (catalunya) // Carme Ruiz Barba (España) // Anxo (Galicia) // Toni Vall (Catalunya) // Jordi Vilalta Blanco (Catalunya) // Jordi Escoda (Catalunya) // Carles Bruna Floris (Catalunya) // Alfonso Iribarren Orduna (Nafarroa) // Antton Gurrutxaga (Euskal Herria) // Imanol Lara Zabaleta (Bilbao) // JOSU RUIZ DE AZUA SOLOZABAL (EUSKAL HERRIA) // Sandra iriarte pezonaga (Iruña) // Núria Armengol Aumedes (Catalunya) // Oiane Ruiz de Azua Eguiluz (Euskal Herria) // Iker Salaberria Urkizu (Euskal Herria) // Danel Goikolea (Euskal Herria) // Carme Badia Altès (Espanya) // Bea Ubeda (Principat d'Andorra) // Maria Victoria Erdozain Garde (Euskal herria) // Marta Carrete Castro (Catalunya, Barcelona) // Leire Astorkizs (Euskal Herria) // itziar etxeberria (gipuzkoa-euskal herria ) // Inma Vega (Barcelona) // Nerea Txurruka Garate (Euskal Herria) // Pedro Barandiaran Ezama (Euskal Herria) // Josep Piquer i Torres (Catalunya) // Sergi Plana Planaguma (Catalunya) // Susana Sáenz de Ugarte (Bilbao ) // Lucia Muñoz Cuevas (Catalunya) // Mikel Aparicio Olabarri (Euskal Herria) // Felipe Urkidi Elorrieta (Euskadi) // Gemma Alvarado (Euskal Herria) // Rosa Maria Salvadó (Catalunya) // Emilio Ordoñana (Euskadi) // Eneko Polanko Ibisate (Euskadi) // PedroMari Urrutikoetxea (Getxo, Bizkaia ) // Ramón (Catalunya) // Maria José Barreiro López de Gamarra (Catalunya) // Iratxe viteri (Vitoria-gasteiz) // Joan Gorgues Ruiz (Catalunya) // Miguel Royo Gimeno (España) // ANA CIDAD RILOVA (SESTAO/BIZKAIA) // Orreaga Irigoien Pedroarena (Euskal Herria) // Arrate Atxa Arribas (Euskal Herria) // Lluís Iborra Benítez (Catalunya) // Josep (Catalunya) // Joseluis fernández santos (Barakaldo (Bizkaia)) // Marc Buxeda (Catalunya) // manuel etxaniz lesaka (euskadi) // Concepción Muro Meléndez - Valdés (España/ Andalucia) // Narcis Mas (Catalunya ) // Rubens Ascanio, portavoz de Unid@s se Puede en el Ayuntamiento de La Laguna (Tenerife, Canarias) // Juanma Martín Nagore (Nafarroa(EH)) // Ramón Salinas Garrido (Euskal Herria) // PEDRO IGNACIO ALTAMIRANO MACARRÓN (Málaga - Andalucía ) // Jose antonio martinez guerra (Alava pais vasco) // Raül Martínez (País Valencià) // Fernando Cabal Riera (editor) (Madrid) // Ildebrando Frascella (Italia) // Pilar Dorca (Catalunya) // Antón Rodríguez Prieto (Galiza) // Jordi Batiste Triadó (Catalunya) // Marcel Sabaté Reixach (Catalunya) // Pedro Marauri (Euskal Herria) // Gemma vega sorroche (Catalunya ) // Sergio Ferrer (País Valencià) // Diego Duran Serrano (Catalunya) // Joseba ulazia manterola (Euskal herria Gipuzkoa) // Sergio (País Valencià) // Regina Ferrando (Catalunya) // Guillermina gomez barreiro (Galiza/A Coruña) // diego llanes ruiz (andalucia) // Daniel Carmona (Catalunya) // Xesús Domínguez (Galiza) // Joseba Irazabal Barrenetxea (Euskal Herria) // Martin Atutxa Egiluz (Bizkaia) // Patxi Lasa Etxezarreta (Euskal Herria) // Izaskun (Euskalherria) // Camino Morala (Castilla-León) // Feliciana Mora Moreno (Málaga (España)) // Natalia (Euskal Herria) // Jordi Carné Luanco (Catalunya) // Teresa Cruet Manzanares (Catalunya) // Oier (Euskal Herria) // Ramoni Bikandi (Euskal Herria) // Felix Mugurutza (Euskadi) // M.Edelmira Barraquer Feu (Catalunya) // Mikel Vázquez Cisneros (sindicalista CCOO Euskadi) (Euskadi) // Pau Casado i Foraster (Eukal Herria) // Jasone Larrinaga (Bizkaia) // Jose Francisco Martínez Albarracin (Catalunya) // cesar blanco salinas (euskal herria) // Denis González Raposo (Galiza) // griselds cos i boada (catalunya) // Juan Antonio Pla ( Catalunya ) // Iker (Euskal Herria) // Xabier Azkorra Apraiz (Euskal Herria) // silvia pla vazquez (Cataluña) // M. Ángeles Iparragirre (Pais vasco) // ANGELES RAMIREZ (Madrid) // Fermin Madinabeitia Isasi (Euskal Herria) // Josep-Ramon Masllorens Badosa (Catalunya) // Arantza Sáenz de Ugarte (Euskal Herria) // Ramon Minondo // Asier Calvo Izar dela fuente (Euskal Herria) // Gema Egiguren (España) // Begoña Ramirez Rojo (Euskadi) // Xesus Manuel da Torre Martins (Galiza) // Irene Olivares Eguinoa (Euskadi) // Ana Delgado (Catalunya) // Javier Aldama Bengoa (Euskadi) // David (Catalunya) // Ainhoa (Euskal Herria) // mila (euskal herria) // Violeta Poltorak (Catalunya/ Barcelona) // Alberto Riesco Sanz (Madrid) // Agustin Otsoa Eribeko Landa (Araba - Euskal Herria) // gabriel telo (portugalete-euskal herria) // Guillermo zorrilla (Euskadi Herria ) // María José Navarro Fernández (España/Andalucía) // Javier Pérez Siller (México) // Zaloa Goikoetxea (Euskal herria) // Arantxa (Euskadi) // Amaia (España) // Guillermo (Euskadi ) // MAIDER GARCÍA DE VICUÑA (EUSKAL HERRIA) // Oskar Vicente (Euskal Herria) // Walter Actis Mazzola (Spain) // Jordi Cots (Catalunya) // IÑAKI LLAMOSAS (EUSKALHERRIA ) // Amaia // Rosa Rico Bidegain (Euskalherria) // Zaloa Gorostizaga Ugarte (EUSKAL HERRIA) // Larraitz (Euskal herria) // Julia catalan navarro (Catalunya) // Teresa Saenz de Ugarte (Euskal Herria) // Julián Castro (Cataluña) // Emma Rodríguez Barroeta (Euskadi) // Laia (Euskal herria) // Patricia Beristain (Euskal Herria) // Miguel (Catalunya) // Xabier Goikuria Oiarbide (Euskal Herria) // Sorkunde Guraya Ibarmia (Euskal Herria) // Francisco Martín (España) // Lucia Maillo Becerro (Euskalerria) // Iñaki Ibarluzea Ortueta (Euskal Herria) // Angel Martin Varela (Euskal Herria) // Iker Lamariano (EH) // Vicenç Puey i Pastó (Catalunya) // Josepm Maria Navarro (Catalunya) // antonia (castelldefels/barcelona) // javier argerey (bizkaia) // OSCAR ELORDUY ELORDUY (Euskal Herria) // Joseba iñaki diaz irigoyen (Esuskal herria) // Iban Ibarretxe Mezo (Bizkaia) // Eva Lopez de Arroyabe (Euskal herria) // fco javier (bizkaia) // Saioa Sorazu Barrena (Euskal Herria) // Mikel (Euskalerria) // almudena rodriguez diaz (Euskal Herria) // Jose Manuel Leonardo Ibarrola (Euskal Herria) // Josu Amantes (Euskal Herria) // Montserrat Pardo (Catalunya) // Estibaliz Besa Sanchez (España) // Ane Garmendia (Euskal Herria) // Juanma Alvarez (Euskal Herria) // Miren Esnaola (Euskal Herria) // Susana (Pais vasco) // Gotzon Azkarraga (Euskadi ) // Natàlia Muñoz (Catalunya ) // Joseba (Euskal Herria) // Nekane Orue (Bizkaia) // Txus Zubia (Euskal Herria, Bizkaia) // Jabier Abetxuko (Euskal Herria) // Cristina (Catalunya) // juan jose zarraga (Euskal Herria) // Larraitz Arana Etxebarria (Euskal Herria) // Harritxu (Nafarroa - Euskal Herria ) // CARMEN (Euskal Herria/Bizkaia) // Agustin Otsoa de zabalegi (euskalherria) // Agustin Biveds (Euskal Herria) // Nadia Al Chaarani (Euskadi) // Ana Bragado (Euskal herria) // Kristina Jausoro Alzola (Euskal Herria) // Vanesa Rodríguez Guamis (Catalunya) // Aintzane // Silvia (Andalucía ) // Jon Jausoro Saez de Camara (Euskal Herria) // Oihana (Euskal herria) // Santos Uterga Ezkurra (España/Navarra) // Joseba Unzalu (Euskal Herria) // Maitena Montalban Bilbao (Euskal Herria) // Daniel Martínez (Catalunya) // juanjo agirre bilbao (euskal herria) // Maite Madariaga (Euskalherria) // Xabier Hernández Ezeiza (Euskal Herria) // Maria Luisa Arruti (Euskal Herria) // Lore Txapartegi (Euskal Herria) // Carmen Campelo Rodriguez (Euskadi) // Nekane Pz. Berenguer (Euskal Herria (Araba)) // Jon aguirre rotaetxe (Euskal herria) // Iñaki Anda (Euskal Herria (Araba)) // Zaloa (Euskal Herria) // Joseba (Euskal herria) // Miren Lorea Txapartegi Elosua (Euskadi) // Iñaki Vinagret Abajo (Euskadi ) // Verónica Blanco (Uruguay ) // Santiago Mechó Martínez (Pais Valencià) // Rafael García (Comunidad Valenciana) // CARLOS ARRANZ (Euskalerria) // Francesc (Catalunya) // José Ignacio López de Arana (País Vasco ) // Montserrat Tolosa (Catalunya) // Judit Jausoro (Euskal Herria) // Cristian Etxeberria (Navarra) // Estíbaliz Mugueta (Euskal Herria) // Ana baglietto (Euskadi) // Rakel (Euskal Herria) // Aitor (Euzkadi) // Maite Olazaal Etxaniz (Euskal Herria) // agurtzane (bilbo) // Irantzu Mugeta (Bizkaia) // Carmen Trujillo Garcia (Tenerife) // Carmen Trujillo Garcia (Canarias) // JON UGUTZ ROTAETXE (GATIKA,EUSKAL HERRIA) // Sergio Rodríguez Zaragoza (País Valencia) // Aitor Etxeberria Larrazabal (Euskal Herria) // gaspar egiluz (euskal herria) // Maria de la Luz Enríquez Rubio (México) // Iratxe (Euskal Herria) // jamilson coelho (Brasil) // Eduardo (España/pais vasco) // Luz Bermúdez (Mexique) // Francesc Abril (Catalunya) // Rene Derouin (Canada Québec ) // Jesus Sánchez Pardo (España, Galicia, Vigo) // Sergio Rosas (México ) // Joan Mata Prat (Catalunya ) // AMANCIO MONEDERO PALACIOS (ESPAÑA/STA. CRUZ DE TENERIFE) // Iria Fernández Crespo (Galiza) // Arantxa Arrstibel (España) // Pablo (País Valencià) // M Belén Fervenza Couñago (Galiza) // Mário Augusto de Azeredo (Brasil) // Urtzi Askasibar Garai (EUSKAL HERRIA) // Mar Ariza (Cataluña) // Óscar Sobrido López (Galiza) // Joan Genoves Generelo (España) // Xosé lois leirós gude (Galiza) // Maria Victoria Prieto (Euskadi) // Lola Puig Gasull (Catalunya) // Inma Vicedo Román (España) // Francesc Regas Font (Espanya) // Joan Segura Vallès (Catalunya) // Rafael Juan Martínez (Pais Valencià) // Antoni Baig Perez (Catalunya) // Xabier Eraña (Euskal Herria) // Xabier Eraña (Euskal Herria) // Xabier Eraña (Euskal Herria) // Juan Carlos Lopez Cano (Euskal Herria) // Marga do Val (Galiza) // Germán Vilariño González (Galicia) // Rakel Diez Alonso (Euskal Herria) // ION MIKEL ABELLANAL SALAS (EUSKAL HERRIA ) // Beatriz Garcia (València ) // Carme Niubò Ricart (Catalunya) // RAFAEL IGLESIAS BLANCO (GALIZA) // Antoni Aparicio Pastor (Catalunya) // Maite Galar Akesolo (Euskal Herria) // Begoñe Olabarria Astobiza (Euskal Herria) // Josune rotaetxe arrizabalaga (España) // Ane Miren Ganboa (Euskal Herria) // Oro (Euskal herria) // Tomas Sentenach (España/Catalunya) // Alejandro Caldito Gil (Extremadura) // Otule Garai (Euskalherria) // Ezekiel Etxarri (Euskal Herria) // Alberto Gómez González (Andalucía) // Montse Mainou Gumá (Cataluña/ Berguedà) // Gorka (Euskal herria) // Juan crespo calleja // Eulàlia Ribot Martín (Catalunya) // Eugenio Álvarez (Euskal Herria) // olivier fercocq (Francia) // Alberto Gonzalez Ubierna (Bizkaia) // Josune Olabarria Sarasketa (Euskal Herria) // Julia Mita (Catalunya) // Ahmed Velayati (México/Veracruz) // francisca (galicia) // Eduardo Llarena Jarabo (Castilla) // Manuel Almisas Albéndiz (Andalucia ) // Ramón Fidalgo Ganzabal (Euskal Herria) // Francisco Muñoz Giménez (País valencià ) // JVPepin Cordero Cordero (ASTURIES ) // Jose damian (España) // MargaridA Cañellas far (Barcelona) // Martin agirre (Euskal herria) // Javier lopez (Euskal Herria) // Diego Xesús López (Galiza) // Koldo Zubizarreta (Euskal herria) // Julián Jimenez (Euskal Herria) // Javier Escalera Reyes (Andalucía) // Asun Matilla (Euskal Herria) // Juantxo Merino (Nafarroa) // Pilar Bordas Valero (CATALUNYA) // Roberto (Galiza ) // Martha Bello (Argentina) // Maite (iruñuña) // Ana Maria Egia Etxaniz (EUSKAL HERRIA) // Carlos Huidobro (Heuskal Herria) // Tomás sautua arriola (Euskal Herria) // Javier Martínez de guereñu (Euskadi) // CRISTINA (Cataluña) // miquel jaume llop i navàs (catalunya) // Maria Angeles Azumendi Iriondo (Euskal Herria) // Javier Mendieta (Euskal Herria) // Jorge de la vega (Euskadi) // Aritz (Euskal Herria) // Pili (España) // María Isabel Buldain (Navarra) // Jon Bengoa (Euskal Herria) // Maite Bilbao (Euskal Herria) // Antoni Casablancas Prim (Catalunya) // David (Euskal Herria) // Itziar Bilbao (Euskal Herria) // Joseba Aramendia (Navarra) // jon (Euskal Herria) // Marian Martinez Allende (Euskal Herria) // Sergi Raventós (Catalunya ) // Elena de las Heras (Espanya/Eivissa) // Manuel López García (Catalunya) // Maite (Euskal Herria) // Jose Ignacio Cortabitarte Diego (Euskal Herria) // José R Loayssa Lara (Nafarroa) // Mariola tuñon (Euskadi) // Gorka (Euskal Herria / Araba) // David Pesquera Carreras (Catalunya) // Jordi Guillen (Catalunya) // miguel martinez navarro (Spain) // karmele (euskal herria) // Maider Etxebarria (Euskal Herria) // Dani López (Euskal Herria) // Ane Miren (Euskal Herria) // Josune Lekuona (Euskal Herria) // Jordi Anento i Queralt (Catalunya / Osona) // Manuel Roy Hermosilla (Euskal Herria) // Ramón Alarcón Bernal (Catalunya) // Alfonso Álvarez Cáccamo (GALIZA) // inaki alcedo momoitio (Bizkaia) // Antonio Galiano (Euskal Herria) // Lola Izagirre (Euskal Herria) // Olatz Izagirre Sarasti (Euskal Herria) // Joserra Mentxaka ruiz n ni (Euskal herria) // Lorea lamikiz (Euskal herria) // Pere Guarch i Tarrida (Catalunya) // Oskar Lezertua Peña (Euskal Herria) // Loli Corta (La Laguna Tenerife) // Karlos Bueno Erreka (Nafarroa) // Bittor Kortabitarte Diego (Euskal Herria) // Lauri Riego Ruiz (EUSKADI) // Joseba Gines Eleno (Nafarroa ) // Román Beristain (Euskal herria) // Baptista Silanes (Catalunya) // Lluís Quiralte i Asunción (País Valencià) // José Antonio (Nafarroa ) // Miren Karmele Rementeria Bertol (Euskal Herria) // Aitor Bilbao (Euskal Herria) // Edurne (País Vasco) // karlos lanbarri andres (Euskal Herria) // Maite Gallano (Euskal herria) // Rosa Mari Carrillo Delgado (Euskal Herria) // Joan Cortés i Minyana (País Valencià) // Sofía Garai (España) // Daniel Irigoien Pedroarena (Garralda.Aezkoa.Euskal Herria) // jon (Euskalherria) // Ixiar Uzkiano Iñurrategi (Euskal Herria) // Carlos Ansoar (Galiza) // Roberto Roget (Galiza) // Blanca Peleteiro Ramos (País Vasco) // Jorge Negro Asensio (Valencia) // Ortzi (Euskal Herria) // Itziar (Euskal Herria) // Kastor Ortiz de Eribe Arrien (Euskal-Herria) // marta eugenia fernandez dorotea (españa, bizkaia) // Azaitz Unanue Goikoetxea (Euskal Herria) // Ferran Pérez Torres (Catalunya) // Tania Ameneiro (Galiza) // Beatriz (España) // Tuco (Catalunya) // Imma Peris (Catalunya) // Rosa canet (España/Baleares) // Haritz (Euskal Herria) // MONTSE OLIVA VERGARA (alava) // Patxi Sagastibeltza (Nafarroa) // Miren (Euskalerria) // Santiago Gutierrez Calvo (España) // Alazne (Euskadi) // Neus Solà Martinez (Catalunya) // Josep Maria Amezquita // Antonio (España) // Neus Solà Martinez (Catalunya) // M Jesus (Vitoria_Gasteiz (Araba_E.Herria)) // Irati Lete (Euskal Herria) // Itziar (Gipuzkoa) // Paula (Catalunya/Barcelona) // maria luisa markuerkiaga (Euskal herria) // juanoto (gipuzkoa) // Miren Lazkano Ibarbia // Ferran Pérez Torres (Catalunya) // Joseba Andoni (Euskalherria ) // bittor gonzalez villamayor (euskal herria) // Isabel Domínguez Sánchez (Catalunya) // Javier de Castro (Euskadi herria) // Manuel Gallardo (Navarra) // Mikel Urkizu Martín (Euskal Herria) // Maria Carmen Oiarbide Aierbe (País Vasco) // Eli (Euskal herria) // Raimon (Catalunya) // Emilio Santos de la Iglesia (Galiza) // Verònica (Catalunya) // Karmele Martinez (Euskalherria) // Julen Nafarrate Aurrekoetxea (Euskal Herria) // Roberto Corrales González (Guipúzcoa ) // francesc riera (euskal herria ) // Jobi Alkorta Gandiaga (Euskal Herria) // Pedro Navarro Gonzalez (Andalucia) // Alejandro (Euskalerria) // Elena Agirrezabal Gauba (Lazkao EuskalHerria) // Maria Lluïsa Amorós i Solanes (Catalunya.) // Patxi Sarasola (Euskal Herria) // Alex Larragoiti (Euskal Herria) // Raül González Devís (País Valencià) // Kristi Bengoetxea (Euskal Herria) // Violeta moreno (Catalunya) // JULIÁN MANUEL DIAZ GUTIÉRREZ (GIPUZKOA) // Carlos (Barcelona) // Miren Olatz (Euskal Herria) // Joseba Ossa (Euskal Herria) // Maipi alberdi (Euskal herria) // Miguel Sagüés Goñi (Navarra) // Núria García (Catalunya) // Joxemari Galarraga Esnaola (España) // DAVID ORTEGA PITTALUGA (Països Catalans) // Roberto Samartim (Galiza) // Ignacio Echevarría Jauregi (Euskadi) // Koldo mirena (Euskalerria ) // Fernando (Galiza) // Naroa Ariznabarreta Ibarluzea (Euskal Herria) // José luis (Euskal Herria) // José María Basurko Aboitiz (Euskal herria) // Marta Ferrando (Madrid) // Mercè Pifarré (Catalunya) // Joan Pous (Catalunya) // Juan Miguel Palomar Martinez (España) // Magdalena Ruiz de Santiago // Urko (Euskal Herria) // IÑIGO RAMON EGIZURAIN ZUBIA (Euskal Herria) // Maialen Ezkerra (Euskal Herria) // María Jesús (País Vasco) // Magdalena Ruiz de Santiago // Abel Aguirre (Euskalherria ) // Laurentzi Hormaetxe (Euskal Herria) // Maria Àngels Anglada (Catalunya) // Ina Oiartzabal (Euskal Herria) // Rikardo (Euskal herria Bizkaia) // Rosa Maria Parera (Catalunya) // Jonkar Plazaola Burugain (Euskal Herria) // Arantzazu Armentia (Euskal Herria) // Amaya Gastesi Odriozola (España) // Amaia Larrañaga (Euskal Herria) // AURE LOPEZ ALONSO (Euskal Herria) // Agustín Errea (Euskal Herria) // Alaitz Etxebarria (Euskal Herria) // Josep Sole Alseda (Catalunya) // Merce (Catalunya) // Maider Zapirain Herce (Euskal Herria) // Mayi (Euskal Herria) // Unai Gotxi Kastrexana (Euskal Herria) // Esperanza Jiménez (Euskal Herria) // Juan Luis Leturia (Euskal Herria) // Javier Marqués (Euskal Herria) // Rosalia Sanchez (Alella Barcelona) // Josune Martin (Pais vasco) // Ramón Gerpe López (Galiza) // Esther Niubó Cama (Catalunya) // Aloña (Euskal Herria) // Asier Arriaga (Euskal Herria) // Pilar de la Fuente (España) // Tomás Bailador Salas (Euskal herria) // Maria Josep Udina, mestra (Catalunya) // Gemma Zabaleta (Euskadi) // Ivan Sauch Lopez (Catalunya) // Haritz Suarez (Euskal Herria) // Sonia Niubó (Catalunya) // M. Àngels Rosés Baeza (Catalunya) // piedad egidazu landaluze (Euskal Herria) // Jon Lopategi Meabeansorena (Euskalherria) // Eusebio Moya (c.y leon) // Karmele Alvarez (Euskalherria) // Carmen Parent Muset (España ) // Mikel Lazkano (Euskal Herria) // Isabel Matas Salla (CATALUNYA) // Adela (Euskadi) // Hugo (Andalucia) // Tereixa Novo Arrojo (Galiza) // Pere obiols arderius (Catalunya) // Egoi Aldalur (Euskal Herria) // Esther Rosano Otxoa (Euskal Herria) // Mila landa // Marina Isern Cartró (Catalunya ) // Gotzone Urtiaga Basarrate (Euskalherria) // Joxemai Iturria Egana (Euzkadi) // Rosa Colominas (Itàlia ) // Montserrat Ribera Crusafont (España, Catalunya) // Joaquín Vega Padial (Andalucia) // Esther (Nafarroa) // Gotzon (España) // Miren aranzabal (Euskal herria/gipuzkoa) // Roser (Catalunya) // JULEN URIARTE ITURRIAGA (EuskalHerria) // Maria Cané Gombau (Catalunya) // Daniel Gimenez Guzman (Catalunya) // Olatz Barrenetxea (España) // Margarida Cordoncillo (Catalunya) // Oswaldo Perero (Venezuela) // Marcel Camps (Catalunya) // Josune Uzkudun Sarasua (Euskal Herria) // Nagore Ordorika (Euskal Herria) // Mikel Paskual Maiza (Euskal Herria) // leire okarantza ibabe (Euskal Herria) // Aitor (Bizkaia) // Susana Nieves (Euskadi) // Xosé Manuel Rodríguez (Galiza) // Iban Urkizu (España) // Ramon Oliver Amill (Catalunya) // Cinta (Catalunya) // jose fernando garcia fernandez de luco (euskadi) // Ana Gomez (País Vasco) // Iñigo (Euskal Herria) // Izaskun Perez (Euskal Herria) // Arantza Aldanondo (Euskadi) // MARTA MONFORT (CATALUNYA) // Alejandro Moreno Gironés (País Valencià) // Carmen Nieves Rodríguez Hernández (España ) // Núria Guardia Bassols (Catalunya) // Roberto Antzano (Nafarroa) // A main Jaurrieta (NAFARROA ) // Olga Salinas Palau (Catalunya) // Jon Olaskoaga (Euskadi) // Juan Fran Núñez (España) // Xabier Gommez Martin (Euskal Herria) // Joseba Konde Zubiaurre (Euskal Herria) // Ana (Andalucia) // Mercè Torres Morcillo (Catalunya ) // Jordi Serra i Massansalvador (Catalunya) // Diego Avilés (Euskadi/Vitoria-Gasteiz) // Maite // Iván Albertos Afonso (España) // Joseba Gabika-Aldekoa (Bilbo Bizkaia) // Neus Nogué Serrano (Catalunya) // Iñaki Casado Redin (Euskal Herria) // Susana Rodríhuez Cambón (Galiza) // Montserrat Pagès Paretas (Catalunya) // Martin Jauregi Esnaola (Euskalherria) // Ekaitz (Euskal Herria) // Joseba txutruka argarate (Euskal herria) // Josep carrera (Catalunya) // Mertxe Mendez (Euskal Herria) // Goretti (Euskal Herria) // Mireia Agirre (Euskal Herria) // DANIEL MOSQUERA (GALIZA) // Montserrat Majó (Catalunya ) // Angel molas (Catalunya) // Amelia Torres // Javier Cisa (Catalunya) // Adrián Cordido Eijo (Galiza) // Fernando Javier Urarte (Euskal Herria) // Rosa Miguel Espert (Catalunya) // Ibon San Saturnino Murua (Euskal Herria) // Miguel FORNIES mora (Catalunya) // Iker (Euskal Herria) // Dulce Salvadores Cobas (Galicia) // Elixabete Azurmendi (euskadi) // José Antonio imirizaldu Villanueva (Euskal herria) // Núria Llistar Verdú (Catalunya ) // Reme (Euskalherria) // Juliana Gonzalez Pulido (Catalunya) // Caroline Krag (Dinamarca) // Angel Zubillaga (Aretxabaleta - Euskal Herria) // Amelia Perez (Euskal Herria) // ibai zangitu (Euskal Herria) // Ekaitz (Euskal Herria) // Vicente Quintana Pérez (Canarias) // Begoña Etxebarria (Euskal Herria) // Julia murciano santolaya (Cataluña ) // Pedro Pérez Gómez (ESPAÑA) // Aitor (Euskal Herria) // ANDER BADIOLA ETXABURU (EUSKAL HERRIA) // Antonio Gamez Cano (Aragon) // Oihane (Euskal Herria) // Bixen orbe (Euskal Herria) // Matías Rodríguez da Torre (Galiza) // Agueda Goikoetxea Torre (Euskal Herria) // Esther Larrañaga Galdos (Euskal Herria) // hector (castellon) // Peli Beltran de Heredia (Gipuzkoa. Euskal Herria) // Amaia Armentia Cortazar (Euskalherria ) // Maite Gómez Molina (Catalunya) // jose antonio gallardo martinez (españa) // Eider (Hondarribia gipuzkoa) // Garikoitz Txakartegi Laka (Euskal Herria) // Koro Pascual (Euskadi ) // Mertxe // ITZIAR (Euskal Herria) // Maite García (Euskal Herria) // Dulce López Nieto (País Vasco) // María Jesús Irigoyen Mainz (Euskal Herria ( Nafarroa)) // joseba (Euskal Herria) // Aitor Lataillade Aiala (Euskal Herria ) // Jabier Etxeberria (Euskal Herria) // Anna Maria Garriga Tarré (Catalunya) // Olaia Etxenausia Zubizarrets (Euskal Herria) // Begoña Peña (Gipuzkoa ) // Elena Esteban Marcos (España) // Martin Aitor Arrizabalaga (Euskal Herria) // Pello Andonegi (Euskal Herria) // Joan Martínez i Tortosa (Espanya/País Valencià) // Montserrat Molano (Barcelona) // Marie Larre (Euskal herria) // Ramón URRUTIA Galarraga (Euskadi) // Oihane Delgado (Gipuzkoa) // Sylvia Kuchinow (Catalunya) // Anjel Heredia Salaberria (Euskal Herria) // Jordi Pons Dolz (Espanya) // Irati Fernandez Urizar (Euskal Herria) // José Eugenio IRIBARREN ESAIN (Euskal Herria) // Josep Ribera (Catalunya) // Ricardo (Catalunya) // Agustí Cerdà Argent (País Valencià) // Imanol Agirre (Euskadi) // Jose f. Javier antia artola (Euskal Herria) // Eulàlia Marimon Busqué (País Vasco) // Asier Txakartegi Laka (Euskal Herria) // FRANCISCO CISNEROS (ANDALUCÍA) // eduard roso esteller (Catalunya) // Loreti Elorza (Euskadi) // Pilar Carrera (Euskal Herria) // Daniel López Arias (Galiza) // Maitena Sanz (Euskal Herria) // Jose Julian Sagarzazu (pais vasco) // Chelo Catchot (Balears) // Gloria Poal (España) // pedro zabala (euskal herria) // Mikel Estíbariz (Euskal Herria) // izaskun camio (pais vasco) // Angelo D'Amore (Italia/Avellino) // Lluís Vidal Font (Catalunya) // Iñaki agirreurreta (Euskal Herria) // Anabel (Euskal Herria) // Isabel Montserrat Orri (Catalunya) // Maite (Euskal Herria) // Sofía (Cataluña) // XOSÉ LOIS CALVELO ROZAS (GALIZA) // Mònica Grau (España) // Amara García Adán (Galiza) // concepcion lopez leonar (palma de mallorca) // Ignacio Cortés Contreras (España) // Laura Baquedano (Catalunya) // Daniel García garcia (Catalunya) // Breogan Dieguez Ayan (Galiza/Espanha) // Jossep (Espanya) // Libe Martínez Etxabe (Euskal Herria) // Iñaki Ibarra Unzueta (España) // aingeru (euskalherria) // Jordi Muntané Abello (Cataluña Reus ) // Jon (Euskal herria) // Miren Karmele Irureta (Euskal Herria) // Jose Miguel Albeniz (España) // Gabi Basañez (Euskal Herria) // jose maria fabra piñol (catalunya) // Rubèn Egía Martinez (Euskal Herria) // Andoni (Euskal Herria) // Aurora Murciano (Tenerife) // Itxaso Mandaluniz (euzkal herria) // Alfonso (España) // Elisa Gómez Beltrán (Euskal Herria) // Mª dos Anxos González Refoxo (Galiza) // Margarida fabregas sslvador (Catalunya) // Begoña Azkarate (Euskal Herria) // Jon Gorrotxategi Estankona (España) // Michela Di Chiara (Italia) // Alvaro (Euskal Herria) // Jaume Beltrán (España) // Cristóbal Arán (Catalunya) // Jon Amarika Aranberri (Portugalete/Bizkaia) // PASCUAL DOMINGO GUILLÉN (ZARAGOZA, ARAGÓN) // Núria (Catalunya ) // Josep Canel Salvt (Catalunya) // Rafael Oianguren (Euskal Herria) // Alfredo Viaña Balda (Euskal Herria) // Lore Txapartegi (Euskal Herria) // Gloria Vivas Edo (Catalunya) // Josep (Catalunya) // Maite Ezkurra Aranburu (Euskalherria) // Iñaki Auzmendi Ilzarbe (Españ/Euskadi) // jose mari eguillor (euskalerria) // Maribel Varela Bedmar ma (Catalunya ) // Javier Pulido (Andalucía) // carme mainar bartolomé // M Pilar Llompart Cardona (Catalunya) // Kari Ledesma (Euskal Herria) // Ernest Hidalgo (United Kingdom) // Antton Urrutia Bolibar (Euskal Herria) // Antònia Vicente Bernat (Catalunya) // Dolors Muntane Coca (Espanya) // Rosa (Catalunya ) // Francisco Gómez Molina (Catalunya ) // Esther Sein Zapirain (Euskal Herria) // Salva Morán (Euskal Herria) // juan luis lopez (CATALUNYA ) // XABIER ARMENDARIZ (BURLATA Nafarroa) // Manuel Chamosa Porto (Euskalherria) // Carmen Gómez (Catalunya) // Jorge Abad Vicente (Nafarroa) // maite (euskalherria) // Laura Fernandez (Catalunya) // ORAIN ARABA (Euskal Herria) // Antonio Pintor Alvarez (Andalucía) // JON EIZAGUIRRE (Euskal Herria) // Albert Alier (España) // Oihana Aranburu (Euskal Herria) // Unai (Bizkaia) // Josune (Euskal Herria) // José Calvo (Galiza) // Jesús Martínez Aguirre. (PAIS VASCO.) // Maite Larrañaga (Euskal Herria) // ander hidalgo biloba (euskal herria) // PILAR ARTUCH LANDA (BURLADA Navarra) // Iratxe Hernández Simal (Euskal Herria) // Constantino prego paz (Galiza) // M.Dolors Prats (Catalunya) // Jon Fano Oraien (Euskal Herria) // José Manuel Andino (Gipuzkoa) // Félix Longueira Fafián (Galiza) // Sergi Puigventos (Palleja) // ALEJANDO ROMERO CABRERA (ANDALUCIA) // Eider (Euskadi/ Gipuzkoa) // Ana Rosa Sanz (Euskadi) // Ione Olea (Euskal Herria) // Jesús Domínguez. Aguirre (Euskal-Herria) // Misericòrdia Macaya Marrasé (Catalunya) // Etzozi Larrañaga (Euskal Herria) // Nere Erkiaga (Euskal Herria) // Joan Pairó Casals (Catalunya) // M.Rosa Peiron Guàrdia (Espanya) // Nere Solabarrieta (Bizkaia) // Igor Urrate Ugalde (Euskal Herria) // Carlos Aguilar (España) // Pedro Manuel Retortillo Atienza (Gipuzkoa) // Nerea (Euskal herria) // J. LUIS PATIÑO FERNANDEZ // Beatriz Arce González (A Galiza) // Leandro Gutiérrez Cariñanos (Valencia) // KARLOS GEREÑU (Euskalherria) // Montse Cirera (Espanya) // Arantza Rico (Euskal Herria) // eduard serra fortuny (catalunya) // Mikelizatragalizarraga // Inmaculada Reig Vilaró (Catalunya) // Erik Osa Rodriguez // Gustavo Fernandez Villate // J.M.García // Santos López Giménez // Mercè Porté (Catalunya) // Fernando Lopez Castillo (Araba) // Roser Bonet Abelló (Spain) // Olga (Espanya) // Oliver Martínez // Javier marcellan Mantecon // Eduardo Esteban Gracia // Luzmar Quiroga C // ALAITZ BILBAO FIGUEROA // M Isabel Beitia Gerrikaetxebarria // Esther Rodríguez // Jabier Gazpio // conchy martinez roson // Anna Montesinos // Xoán Xosé Lorenzo Lourido // Jose Luis Etxepeteleku // Francisca Serrano // E.Altzelai Ugarte // Eusebio Blanco // Itziar Iruretagoienaii // ari // Soraida del Carmen Santander Solarte // Jose Fidel Méndez Lebredo // Miguel Gomez // Idoia // Ruth // fernando f. valiño (periodista) // Mari Jose Mangado // Karmen Arizmendi // Julia Moro // Karina // Luis Garate // Amparo // Manuel Garcia // Agustín Cano // David Rasines Oribe // Josu Errikarta Díaz // Antonio Corres Fernández // Anxo Beiras Torrado // Garikoitz Mancisidor // Hirune Zorrotza // Joseba Sáenz Ortuondo // jose maria Bilbao Lejarzegi // Joan Morato // Teresa Agrasot Martínez // Antonio Amén Fernàndez // Jose Luis Arizaga Urizar // Izarra Marcaida // M. Jesus Barrenetxea Azkunaga // Iñigo Leza // Ana Agirre Sáenz de Camara // ainhoa // Celso Díaz León // Concha Portilla // Luis colina // Rosa Cuevas Carmona // Ivan Garcia Sanchez // Iñaki Perez de San Vicente // Aurelio Bidaurre Olleta // José Manuel Ramirez Avila // Mercedes Urzainqui // Patxi urrutia // Xabier Urkizu Market // Pero Aramaio Etxaburu // Malena Fernandez Arango // rosamaria // Cristina Balaguer // Borja ferrer // Aitor Miguel Quintana // Jesús Mutilva Álvarez j // Mikel Galetx // oriol badell // Pero Aramaio Etxaburu // María Asunción Gorritxo Abrego // Faustino Jiménez Díaz // Sergi Rodríguez Nijpjes // Carla Omo García // Eva Yoko Uehara Costa // Alfonso Camacho // Alejandro León Giralda // Javier Vivas Edo // Marc Valette // Pati Noguerol // Jon Joseba Arrizabalaga // alex xagu // Ana Rodet Iraola // ESTHER MARTIN // Esther COSCOJUELA // José Francisco Arauco // Manuel Rustarazo Perez // Loli gallardo fernandez // Borja Rodríguez Redondo // Maddalen Aiastui // Felipe // Ana Marina Calvo Arbildi // David // Montserrat gali // Soledad // Juan Carlos Asua // Antton Lete // Sonia Rull // Albert Llargués Lleonart // txus martinez de lahidalga // Encarna // Iñaki Aiastui // Joseba Gabilondo Marques // Belen Ibaibarriaga // Arkaitz Iza Pérez // Leire Arano // Mikel Arietaraunabeña Ibañes // Jon Salaberria Amesti // Sandra Estellé Caballer // Marina González // Angel Barrado Collados // M.Jesús Vélez Medrano // Joseba Bedialauneta Zubikarai // Koldo "IOGI" Barrera // Ander Intxaurrondo // Josu Erostarbe // Ferran Fuguet Ros // Darío Xohán Cabana // Luisa Gómez Bernal // Xesús López Carreira // Gaizka Orbe Urrutia // Jon Andoni Etxebarria // Raimon Maurí Aurell // Jon Molina // Montse Perez // Salustiano Romero Ortega // José ramón aberasturi // Golo // M.Ángeles Abads // Tania Fatoorehchi Pérez de Mendiguren // Izaskun enzunza // Jon Larrinaga Telleria // David // Nahiara Quintana Huarte // José Miguel // Daniel Pino Vicente // Miguel Ángel Sánchez Rodríguez // Jordi Antúnez // Vicenç Gonzalez Belmonte // Ramon Peiron // Izarra Gisasola Martin // M° Carmen Huarte Satrústegui // M° Carmen Huarte Satrústegui // Rubèn // Jose Julian Lete Sologaistoa // Antoni Jesús Gàlvez // Andoni Zugarramurdi // M° Carmen Huarte Satrústegui // ana cortes viamonte // Jose floridorr // Mariona Forcat // Nekane // Gorka Asteinza // Asuncion Garcia // Joan Mari Torrealdai // Xabier zubizarreta lasagabaster // Jaione goienola // Eva Aguiar Fernández // Esther Sardà Rico // Ino Galparsoro // Manuel Gómez Morejudo // José Eugenio Stoute // Ramon // Victor // iñaki urdanibia sarasola // Xabier // Iñaki Aranbarri Ariztondo // Manuel Padín Presa // julian // Jordi Llobet i Martí // Maria Jesus Larrañaga // Jose miguel cabo // Antonio Martínez ocio // Urrategi // Joseba // Blanca // Ramon Vilanova Muñoz // Laura Tato Fontaíña // Mercedes de la fuente // Félix Placer Ugate // isortza // miren odriozola // Luis Angel // Montse Bernad // Miren Larrea // Luís Alonso Vidal Conde // Ladislao Martin Sanchez // Mikel arregi // Arantza // Jordi Rojas // Iván Alonso // Xabier // Oriol // Nuria López de Uralde // Jennifer Segado Jiménez // Iñaki Landa, periodista // Jose Martin Altuna Elizondo // Antonio // Josè Luis Fernàndez Maure // Pol Cayuela i Fontanillas // Aitor Bezares // Clara Muñoz // Mário J. Herrero Valeiro // Jasone Zubillaga Ugarte // Elixabete Garmendia // Lurdes Uriarte Uriarte maestra // Eukene Etxeberria // Ana Navarro // Garazi Alkorta // Àlfons Sanchz Andrs // A.Salazar chomon // Andreu Gómez Majos // Victor // Txus Ochoa // Rosa Seguí // Susanne Pfeifer // Franco Zanalda // Manuel Breñas // Enrike Garbayo // Victoria Solaz, arquitecta jubilada, Valencia // Imanol Alberdi Odriozola // Montse Peiron // Susana minguell // Aitziber Barandika // karmele Bilbao // Anabel Sanz del Pozo // Aitor Lete // Xesús Alvarez Goians // Maria del mar // Olatz Perez de Viñaspre // Manu Rezola // Maite // Félix Lisarri Lacalle // Maite Olasagasti Cid // Alberto // Arkaitz Ibarzabal Arrieta // iñaki astoreka // Rosamari Uriarte // Nuria Alsina // amaia // Estitxu Breñas Glz de Zarate // Orencio Suarez Pelaez // Gabi schwab // Mikel Xabier Juaniz // Conchi // Gotzone // Mercè Rovira Cascante // Iñaki Borobia Laka // Marta // Joseba Etxeberria // Sergio Castilla Estremsse // Joseba Etxeberria // Lola garcia requejo // Kaosenlared // Estrela Lorenzo Fernández // Consol Casajuana // Cristian Eyrexas Lourenzo // Ramsés Pérez Rodríguez // Annalisa Vitali // ARANTZAZU ITURBE BENGOA // Mònica Parra Petit // Maite Lizartza // José-M Busto // Manuela Anguita Campos // Alberto Murua // Claudi Cisneros Camps // Gorka // Carmen Cuaresma // Susagna Ribas Ros // Francesc Carbonell // Gorka herrero // J.Pedro Agirre // Juan Bartolomé // Mariangels Fernandez Hortal // Jesús Triviño García // Iñaki Lazkano Lizundia // Faustino Bakedano // Maria Jesús Juaristi // Santos Goyenetxe // Isabel Gorriño // Rosa Prieto // Iker Ruiz de Egino // Silvia Grandío // Idoia // Iñaki // Itziar // MARILUZ GUERRA RAMIREZ // Josep Lluís Martínez // Maxmino Martínez Alonso // Miren zabaleta // Javier Mitxelena // Eduardo Argote Torrado // Ana Sáez de Urabain // JOSEP MARIA GIL MARTÍNEZ // Miren Zabaleta // Begoña Aranburuzabala // Asier jugo // Nekane // Iker Garcia de Eulate // Ritxi Lizartza // Griselda Ballester Arbonès // Unai Fernández de Betoño // Juan ibarrondo // Estitxu Iturrate // Mònica // Daniel Trujillano Aguirre // Juan Juaristi Balenciaga // Arantza Rubio Elizegi // Luis Fernandez // Paulo Larrea // Josefina Diaz Petit // Manuel Rodríguez fernandez // David Moreno // Laura Mintegi // jokin aranguren // Jon Aliende Illana // Karmelo Goikoetxea // Sabino Cuadra Lasarte // Iago // Isidro // Nagore Mujika // Juan. Urbizu Beguiristain // Xavier Estarellas // Koldo Martín // Arako Garces Bueno // Eneko Akarregi Otxoantezana // Carmen López // David Llopis Jover // esmeralda palacio. Activista // Jon Martinez Larrea // Carme Rodriguez // Imanol Irizar // Caterna Hernández // Josep maria // Caterina Hernández // Txema // Cristóbal Treviño García // Juan Miguel Luque Cañamero // Virginia Senosiain // Karlos Ansola Peñalba // Carmen crespo massieu // Amets Martinez // Patricia Lezama // Jaione Morgaetxebarria // Josu Camara // Miren Rodrigo Argote // Mariano Alfonso Pelegrin // Eva Naveira // Martin // Estepan // Maria luisa Rico Herreo // Cristina Andueza // Ieltxu Orueta // Núria Peran // Igor ibarguren // Imaculada Marquina // Eneko // Jakoba Errekondo // Akintxo // José Ignacio Azkona Huércanos // Francisco Torrente Hortas // Karmele buldain // Garbine muniozguren aguirre // Mari Jose // Cathryn Teasley // Aitziber Olabarrieta Kareaga // Garbine muniozguren aguirre // Luis Solana // Mikel Lara // Emma Rodriguez // Mercedes // Enriqueta Bernaus // Luis Mari Leiceaga Uribe // joxe puerto martin // Daniellis Moya Avilada a // Jesús Toscano // Aitzol Astigarraga Pagoaga // Edurne Lasa // Ixiar Urabaien // Karlos Ibañez // Ana leía perea // Joxeluis Aldasoro Magaña // Fernando Mendiguren // Ana del olmo // Eskarne Zubero // Mikel Luzarraga Landea // Nekane Idarreta Mendiola // Josu Ibargutxi // Mireia Isasmendi // Luis carlos Antiguedad Diaz de Zarate // Olga Raya // M. J. Arriandiaga // Estefania Serna Diaz // Jon Ander Carrera Oliveira // Laxaro Azkune // Consuelo Raya // Jon Eguidazu // María Antonia Ircio Ezquer // Karmeleiparragirre // Antxon Etxeberria Larrea // Julia Iglesias // Iñaki Mondragon Aiastui // Maria Pilar Urroz // Patxi Marta Blanco // Jone Ugaldebere // Emilia Larrinaga // Jose Maria Ostolaza // Ikerne // Raquel Serna González // Lide Cábala // Marissin // Ondina Ballester // Begoña Bollar // Josune Gardoki // Saioa Larizgoitia // Ixidro Gabirondo // Xabier Martin // Ferran Massoni Ferrer // Eugènia Gallifa // Begoña // Edith Gallego Mainar // Fernando Cobos Becerra // Kepa gurrutxaga Armendariz // Mariano Lukw // Gorka // Adolfo Luis Ruiz // Joaquín Azcona Mendizabal // Naia // Patrizia Manzo Apice // Asier Urzai Uribe-Etxeberria // Marilo Aguirrebeitia // Manoli Etxeberria // Pablo Martínez Pavón // Juantxo Aranburu Gerenabarrena // Antom fortuna // Jabi Fernández Casado // Charo Arcas Diaz // Miren Nekane Landaribar Basterretxea // Margarita Alonso // JOSE MARI MARTIODA ETXEANDIA // Iñaki Urquiola Lasa // Fernando Gómez // iñaki lizaso // Rosa Maria Perich // Jokin Lasa // Itziar Ostolaza // Axun Lasa Arostegi // Xorxe Martínez Jiménez // Mª José Lozano // Maika Soto // Maite Berasategi // Julio Carmona // Mª José Lozano // Txema Ugarte // Maria José // Maria Arjona Velasco // Arantza zubizarreta // Arantxa Gonzalez // Kontxi Agirre Altube // Pili Urkia // María José Soriano // Ángel Velasco // Strigiotti // Inmaculada Garcia Bonfill // Itziar Uriarte Uria // Carlos Maisonave Marin // Rogelio Botanz Parra // Ana Fra Enríquez // Diego Paredes // M Josune Otxotorena // Xosé Fiz Gómez Fero // Borja // Joamari Olano Olano // Alex Monsonis // susana.alvarez.gonzalez // María Teresa // Jose luis Albizu Beristain // Eneko Txarroalde // Jose Iñigo // Joxe paulos // Luis Angel Gaintza // Isabel Jiménez Azpilikueta // May Hidalgo Ruiz // Aitziber // DAVID DURAN // Encarni // Julián Pérez Garrote // Gema Lasarte // Gorka Arrese // Sonia San Jose // Joseba azkonan komas // Miren Begoña Burgoa Etxaburu // Mikele Landa // Serafín Vicente Lorenzo // Luis González Reyes // Larraitz Ibaibarriaga Etxaburu // Casimira Quiñones Muñoz // Agurtzane Juanena Alustiza // Felipe Agote Beloqui // Itsaso // Jaime Perez // pablo plaza // Garazi Goikoetxea Juanena // Annie Puyo Arluciaga // Iosu eskibel // Marian Esnaola Uriguen // Manu gallardo // Ane Miren Natxiondo // Jordi Raventós // Asun Landa Mendibe // Resulta // Assun // Camino Casabella Pumares // Luis Manuel Moreno Pérez // jesús amador zambrano // Ainara // victor suarez gonzalez // Maria Cecilia Carvajal // Juana Juanena // txema pico // Gustavo Delgado // Agustina Monasterio Baldor // Txemi Apaolaza Beraza // Jorge Cristobal, Trabajador autonomo Euskalerria // Xavier Noia // juani Lizaso Arizaga // Zigor GOIEASKOETXEA // Aitor Arruti Imaz // Manuel Corbera Millán // Koldobika Lenizi // Alfonso Gomez, Consejero Municipal Ginebra (Suiza) // Joan Josep Pujadas Muñoz // Moritz Werner // Marta Garcia Bernal // Óscar Sáinz // Ixiar Pagoaga // Mikel // Belen Duarte Garcia // Jose Luis Ruiz // Virginia Marcos // Jabi Altube // Lorenzo García Bernabéu // Xabier Chabagno // Maria del Mar Pérez Artigas // Paulo Queiruga Castro // Goio Urkiaga // Maria Font puig // Francesc Ros // Gorka // Jon kepa zubillaga garcia-etxabe // Arrate Onraita // Llanos Frias Lopez // Arantza // Larre Xanpol // Amelia Mateo // Joaquín José de la Sotilla // Javier Urroz Jolis // Asier Ibaibarriaga Apoita // Eusebio Antonio // Elizabeth onaindia ri // Eva Esnal // Pablo Dapena Zapico // Bego Jubeto // Pilar // María Roo // olatz // Marilo rueda // Mikel Zárate Soloeta // Karmen Cabodevilla Lusarreta // Aitor Urrutia Ortiz // GotzonOsinaga // Xabier // Pello Mujika // Espe Kaltzada // Eduardo de la Torre Jiménez // Sílvia Pagès Serarols // Eurne Goñi Alberdi // Txomin Haran // Antón // Oliver lopez Marín // Yon Sánchez i Aurtenetxea // Oroitz Zabala Cia // Michela Lamedica // Iago Rey // YULEIDY LLERENA // Alvaro Corvillo Benavente // June // Ricardo // Mikel // Pilar sagarra // Jordi Farré // Olga Arce González // Marta Serra Mir // Esther arguelles // Txaro Untzilla Atxotegi // Pello Armendariz // Guillem Gonzàlvez Vilaldach // Peco Risteski // Ladislao Ibarra // Arantxa Lasa Galpatsoro // Albert Martí // Mare Ancheva // Montse Huix // PAULA OLANO BALERDI // Fernando Juan // iñaki lizaso // Antonio Manuel Cuaresma // Joxepa // Albert Bonet i Perez // Patxi Sandinenea // Breixo Lousada Valdés // Joan Felip // Mar Carreras Salarich // gurutze ortiz de murua // Julià // Lídia Polo Martínez lidia // Cecília Aynes // marcelina martin // Paco Roca // Pepa Baamonde García // Bixente Sacristán Esteban // Gloria Antem Omedes // Antonio Ancillo Peña // Itsaso Eginoa Isasmendi // M.Begoña Mendoza Lopez // Xavier Ros // teresa Cot Marquèsteresa // Mari Jose Olaskoaga // Toni Rodríguez Solé // Iñigo Lezamiz Belarrinaga // ANGELS ROS // Iñaki Peña Bandres // Joshua Juárez // Simón Castillo Lindell // Enric Carafi Morera // Amaia txabarria // carmen prieto // Mikel de la Fuente // Agustín // Teresa Estrada i Blasi // Karlos Patxeko Iñurrategi // Javier etxebeste // Martí // Maite Idoiaga // María Jose // Margalida Gomila // Txema Laullón // Jordi Rovira Cascante // Xabier Onaindia // Nagore Badiola Alberdi // Merche Marin Garcia // Cèlia Manich Cachau // Montse Ventura // Joxemari rekarte // Juan Manuel Urbistondo Aristi // Ángel Ascasso Errasti // Joan Balanyà // Jordi // Esther fritsch // Javier Rodriguez // Angie Ribas Olivares // Agustín Laskurain Etxeberria // Eloi nolla Subirats // Begoña Arruabarrena // Andoni Txasko Díaz // Carles Andrés Córcoles // Núria Barberan // Sandra Martínez // Rafael García Álvarez m // Iban Asenjo // GURUTZ SANZBERRO // Rosa Lamazares Rodríguez // Loís // Fco. JAVIER rodriguez // Miguel Manzanera Salavert // Rafael García Álvarez // carmen diez juarez // Tom Kucharz // Alba Puig Puig // José Carlos Santos Ares // Elisabet // Irati laburu // Concepció Congost // Carmen Becerra // Carmen // Ainara Estarrona Ibarloza // Mary mateo // Miguel Angel Palomar // José Carmona Gallego // Hugo Uruñuela // feteta // José Miguel Rico Martinez // Urtzi Odriozola // Salvador Pallarés Martínez // Juan Lois Fuentes // Maria barcelo // Celso Alvarez Cáccamo // Andrea Chicano // Jonas Nilsson // Gustavo Garcia // Pablo Rivas // Paloma Gutiérrez // Conrat Palomar // Montserrat Villanueva // Itziar gardeazabal // Remei Martí // Amparo // Iolanda // Alvaro SADA // Iñaki Garbaio // JOSÉ MANUEL SANZ ALCÁNTARA // Juan Cristóbal Ribes // Isabel // M Carmen // pere // Espe Martin // Síliva Antolin i Abizanda // Eugenio // Víctor Muniesa Artigas // Teresa Romeu Casamovas // Gloria Antem Omedesgloriaantem@ // Estitxu lezea // Victor Valencia // Marcelino Amozarrain // Sara // Enric de Vilalta Pach // Monica Gongora Font // Joan Gascó // Mercè Sarrió i Raluy // Juan Luis Esperesate andres // Mateo Garrido Triñanes // Xosé Barja Guerrero // Manuel Xosé Lorenzo Penela // Manuel Mellado Cuerno // Joan Carles Castanera Marin // Lluïsa Cano Cárdenas // shanti portugal // Joseba Zabalza // Josu Iturburu // Xilberto Caamaño // Harriet // Xanti Moriones // Juanjo iglesias lajas // joan Eixarch // Natividad García Álvarez // Ana Maria Agusti Cervantes // Alvar Chalmeta Alonso // M. Roser // Marcel Bosom // Zuriñe Gaintza // Tomas Aguilar // Pablo Solano // Neus Jordi Panades // M Pilar Massana // Ion Andoni del Amo Castro // Maite Espinosa Mendikute // Andrés Navarro // Javi albizua // jua jose // Andrea // Montse Martí Assens // Amadeo Juan Pérez Jimeno // Santiago Molina Jiménez // Xurxo Gomes // Ibone Ametzaga // Xurxo Gomes // Marisa B.A. // Esperanza Gonzalez // Montserrat // Manuel Blanco Casais // Fernando // Oier Aranzabal // Ernest Massip // Mercedes // Ana Isabel zapirain frade // Alejandra Yáñez // Teresa Claver Salvat // gregorj // M. Teresa Noguera i Turbau // Fina Lázaro Rodriguez // Jesus // Josep Maria Cerveró Plubins // Endrike Amonarriz Gorria // IVANTXU // Jesus // Erny Goossens // Josep Cervelló Autuori // Uralde monton diego // Anabel Ruiz de Alegria Gauna // Patricia Duarte Garcia // Rakel Peña // Garikoitz Bautista // JOSEP BEL GALLART // Ismael Navarro // Gemma // Angel Gonzalez Medina // Ivan // Antonio Casas // Maria // Teresa Velasco Plaza // Karina Bartra // Ivan // Aniol Ribes Ripoll // Blanka Irurtzun // Ramona Vilalta Vilalta // Isabel Cervelló Autuori // Arantza // Núria Mayo Subirats // Pablo Pérez Benito, Jubilado // Maria Teresa Roca // Agustín Aceña Rodríguez // Andrés F. Baquero // Breixo Paz Camaño // Fernando Olalde Arbide // Josepa Elisenda Llobet i Martí // Xulio Anxo Martínez Costas // Marga aparicio perez // LAURA GONZALEZ // Xabier // Marta Perez Casany // Núria Vidal de Llobatera Pomar // Josep Cruelles i Zapater // Ana Fernandez // Víctor Valdés Camacho // Laura Fuentes // Sabina s. Riera // José Ramón Ferré Elíes // Anskar // Emilio // Jesus Barredo Cerio // Susana Cervelló Autuori // Jasone arandia // M. Ángeles Iparragirre // Elena Iturbe // Angels // Anna Conejos Chia // Roberto Oñederra Ramirez // Concepció Trias Vilalta // David Abril // Ana isabel sanz eguiluz // Jose Ignacio Uranga Pereira // Esteban Martin Recalde // Santi viadiu // Alfredo López-Pulido Garibaldy. Profesor de filosofía. Madrid. // Leopoldo Juan García ju // Andoni Mujika // Pauli // Miquel Padros // Ana García Santos // Juan Romon Villarroya Alonso // Elizabeth Alvarado Peredo // Arantza Galdos // natalia ruiz manterola // Ixone Rekalde Gracia // Josep Lluís Larriba Pey // Xanti rico iturriotz // Carlos Lluent // Leonardo Golia Vincent // Izaskun Azkarate // Elias Vidal // MikelLizarraldr // Xabier Rico Iturriotz // Meli // Beltrán Álvarez Pérez // Esteve Comes i Bergua // Txaro Goñi Ziganda // Jorge del Pino // Teodoro // José Irizar // Teresa. // Miquel López Ibáñez // Amadeu Corbera Jaume // Alvaro camino // Josune Arandia // Juan Trias Vejarano // Martí Caussa // Goio Etxebarria // Neus // Manuel Blanco Chivite // Joan Josep Cortès // M.Rosa Otxe Betasategi // Esperanza Coll Garros // Begoña Arrondo Iruin // Héctor Ortega // Coral Pallarès // José Antonio Aranburu Agirre // Mari Carmen Garde // Josep Castells Badia // Mari Carmen Garde // Ester Planas Bonnín // Amaia Sarasola // Lore Erriondo Korostola // Alberto // Mª Carmen López Viguera // Guillermo Schelling Candia // Zelai Nikolas Ezkurdia // Maria // Salba Dalmau Arrese // Pilartxo Iragorri // Diego Gastañares Zabaleta // Ángel Catena // Fernando García Tobío // Joan Navarro // Daniel Arranz Cuesta // Judit Badiola // Rafael LLamas Gonzalez // gemma Agesta Unanue // Eneko // Rafael Perelló // Kepa Gordejuela Cortazar // inax elgezabal // Begoña Zabala González // Lorenzo Eizmendi Apellaniz // Ángel Borrega // Arrate // Xabier Oleaga Arondo // Martin Moze // Joan Martinez Alier // Francesc Tubau Subirà // Rafael Irastorza Sorozabal // Oscar Mitillo // Joan Codina Vila // Josep Comas Ezequiel // Josep maria // Jordi Tarragó Martí // Marivi Azcarate // M. Begoña Rey Caruncho // Iker Zabalzagarai // Merce Vila // Bingen Saitua Iruretagoiena // Mar // Xavier Duran // Francisco Xavier González Sío // Núria Coma i Terrades // Miguel Freire // pablo turrillas aranzeta // Elena Lz. Lacalle // Kepa Bañares // JosebaKoldo CASTRO HERRERO // Pilar alcover castro // M. Ángeles Sierra Hoyos // enric // Rosaria Chifari // Mikel Labeaga // José // M. Carmen Gámex Gámex Delgado // jon imanol urrutia barandika // Paki // Juan García Sánchez // Maria Joaquima Saura Ardèvol // Joseba Bayer // Dani Blasi Babot // Asier Gomez Barrenetxea // Pablo // Carlos González López // Concepció Caballer Sumalla // José Ricardo Bird // Elisabet Vallcorba // Helena // Pep // Daniel García // Montserrat Puig // Suyai // Iñaki Ullibarri // Montse Sarmiento // José Ramón Herrero Zaragoza // Jordina Sánchez Amat // Fermin Pascual Lasa // Begona // Juan iriarte // Josefa gonzalez martinez // Norma Ormaechea // Pilar Aparicio Domingo // Juan Antonio Ruiz Giraldo // Javier Muñoz // Rocío Juan // Patricia Álvarez Segura // Francisco Castro Nieto // Adán // Amando Rguez. // Laura Roca Codina // Alícia // Mari Carmen González Rodríguez // Sara Ortiz // Oscar García // Maria José Zelaia // Maria Isabel // Jordi Gonzalez // Mónica Viviana Muro // Ignasi Puig Ventosa // Juanjo Llorente // Josep Serra Marimon // Rosina // MariaDolors // Salvador Oliva Solà // Kepa González // Iñaki Zubeldia Telletxea // Maria Dolors // Josep Bautista i Sanchez // Lydia Chaparro Elias // Gabriel García Leg // neus pineda // Amaia Errasti // Anna // Miren Neskurtza Pagola // Claudia Calvo Dufort, Comunistes de Catalunya // Alfredo David Gómez Sanmartin // José Ourille // Mar Alegre Pérez // Neus Parés Masats // Jordi // Neus // Jordi // Antoni verdaguer viaplana // Dámaso Lazkano Lazkano // Aitor Olasolo Sogorb // Estela // Blanca // Rosa Graell Sanchez // Maitane Illarreta // Leopoldo Jesús García Ibáñez // Alejo Diz Ardid // Àngels // Jordi Blasco // Imanol Epelde // Isaura Lafaja // Begoña Arregi Gorospe // Laura // José Gordon Prats // Marc Barrobés // Gonzalo Pérez-Salgado Fraga // Gregorio Temprado López // Josep Maria Nadal Farreras // Aina Ivern // Apolinar Bilbao // maitena // Juan Arturo Barba // Lois Alcayde // Xabier Barber del Río // Miquel // Maria Lluïsa Tornil Culat // Nacho Alonso // JOSEP MARIA BOLEDA // Jaume Ros Navarro // Kepa Ugarte Martiarena // Ana Ibis Posada Lee // M Dolors CUXART González // Floren Zarraga // Guillem // Hugo Salinas // Ingrid chavarria // Imma // Jordi portales villares // Elena calvo // Jordi portales villares // Alvaro Hilario // Manuel // Juan Carlos Martínez Gómez // Rosa Molinos Monfort // Ángel Rodríguez Barcia // Daniel Gambús Margarit // Monica Domingo // Aina Spicer // Betlem Barrachina // Manuela Peinado // Montserrat Borri // Francesc Tomàs Aymerich // Albert // Esther // Juan Miguel // Ramon // María Carrera Solano // Rafael Megías // Joaquim Torras Forns // Xavier Bordas Pla // Montse Baines // rosa maria dalmases llonch // Kamel // Montserrat // Isabel Zancarrón // Joaquin Jimenez // enric arquimbau hervàs // xirimiri aparta euskararen aldeko taldea // Francisco correa // Javier del Moral Okariz // Lluis // Elena Conget // Dolors Busquets // Anna // Gloria Marín Sánchez // Marina Casas // Fernando Mellibovsky // Ana maria // Patrícia // Pep SsOlsona // Josep F. Serra // Marta Domènech // Francesca Olm Campi // Rosella // Gonzalo Silvestre Corcoles // Antonio J. Torres Lobillo // Josep maria Lizandra Micó // Irene Marquina Facerias // César Núñez Martínez // Begoña Beviá // Ferran // Marta // Ruth Cabré Moya // joaquim clusa oriach // Marta Segura // Maria Inmaculada Díaz Rodríguez // Anesia Lozano // Montserrat Torra Gonzalez // Jose Luis Lopez-Cepero Perez // Catalina Diaz // Jordi junyentjunyent // conxi // Lisardo A Baena Sánchez // Joaquim Sabater // Anna Puigdemont Reverter // Xoan Fontenla Figueroa // Joan Puighermanal Oller // Francesc Dalmsses Llonch // Maria Neus Ve drell Colom // Josep Meseguer // Enric Roca Leon // Luis Ocaña Escolar // Mercè // María Teresa Carrera // Celsa diaz cabanela // teresa tenas tius // Francisco fernandez gomez // Gloria codina // Miquel Humbert // Roger Bernat Landoni // oihane // Ángela Almisas Cruz // Núria Martinez Royo // Marcos Tolosa Oyarbide // Monika // Irene Casamitjana Creusicece // Marc Casas Bosch // Ramón Cabanelas Rodríguez // Oier Eizmendi // Imma // Montse Canet // JULIO-NÉSTOR SOSA BENIA // Paco Alarcón // Marta // Concha Lucas (Concejala de Leon en Comun) // Paz // Antón Castro // Juan B. Campos Suarez // Eva // Eva // Xosé Lois Garcia // Amaia velez lopez de zubiria // Juan Martín Chema Tante // jose fric // Adrián Carpio Miró // ELISABET ALMEDA // José Navarro // JOSE MANUEL LOPEZ GARRIDO // Joan Carmona Turnes // Carlos Barrero Laguna // Diego Bará Louro // mirtia idearte // Alberto // Marisol Ortega // Eduard // Rosario Fernández Expósito // Andoni Pangua Bedia // Millan Fernandez // Jordi d'Horta // Pablo Morán - Músico // Silvia marin liebana // Nieves Salvadores // JavierMaria Morales Tudela // Miguel Gómez Gomila // Olívia Pena // magda // Iván Olmos Ferreiro // Joan Galindo Serral // Clara Vilaseca Costa // Lúa Mourenza // Beatriz López Rego // Carles Anglada // Josep Guix // María Teresa // José Jiménez // Luciana Carlevaro Martinez // Mª Remedios Rodíguez // Manuel // Ana Isabel Serrano Familiar // Pau Farrés // Salvador Duran // JuanVi Méndez de León // Núria // Bernat Ros Lobo // Toni // Joseba Artzeluts Bizkarrondo // Ramon Roca // César Morán // José Maria Ramirez Castro // Amaranta Cano // pilar veiga // Josune San Martín Larrañaga // Carolina Obiol Pino // Lourdes Rubies Ros // Leopold Magriñà Torné // Iñaki Barrutia Arregi // Gema Carrera // Pedro González Aceituno // Julio // Lourdes Urbaneja Clerch // Jordi Martí López // Guillem Mairal Burria // Santiago fernandez // Aurora Leal // Patxi Erdozain Beroiz // Santiago fernandez // Joan Ferrer // Sílvia Aguilar // Raul Martinez Garcia // Pilar Martínez Conde // Antia CL // Luz Darriba // Elsa F. // M.Carmen Silverio. // Alejandra // Mònica Villanueva Benet // Joseba Aingeru Bono Andueza // julieta forment cots // enric traid boadella // Joan Josep Vergé Castillo // Imma Paltor Simon // Francisco vrntura Losada // Josep M Casarramona Obiols // Anna sant nogues // Isaac Catalan Parra // Iñaki Pagola // Constantino Fernández Rodríguez // Jabier Villarreal (Profesor UPV/EHU) // Ferran Fernández // Maria Joséfa del Campo Liebana // Paul Erdozia Azkorra // Francesc // Arantza Macazaga // aratz // Teresa Veiga Lopez // Domingo // Ana Gordaliza // Luís Neto López // Ma. CARME // Rosa Mendez // Susana // Lois Manoel Toirán Vázquez // Javier Lobillo // Iñaki García Arambarri // Paz Romai // Alejandro Espiño // Maria Azucena // Ana Grau Gay // M. Rosario Regueira // Gisela carrilero // JON ANDER ETXEBARRIA // Luís Diaz Cabanela // Miriam Rius // Maria Jesús Garrido ñ // Montse // Javier Lobillo // Miguel roig varela // Xosé Miguel Fernández Vázquez // Xavier Espinet // Josep Maria Farrés // MARÍA REYES GARCIA // Carmen Salvadores Cobas // Roser Añó Sayol // Juan-Luis Alegret // Lluís // luis condearena (gepetto) // Esther Alberjón // Xavier Pazo Blanco // Carolina Hardisson Rumeu // Vicent Santamaria de Mingo // Adela Clorinda Figueroa Panisse // Victoria // Joaquim Salvador // Lucas Gómez Fernández // Antoni Luna // Joan Humet Alsius // José Juan Giraldez Salguero // MANUEL MONTERO // Maria Soledad // Lola Reche // Ibai Roitegi // Joám Casas // Marcos Carballo Carreira // Concepción Cruz // Carlos Vállez Ruiz // Cristina Saiz // Xosé Currás // Rubén Arroxo // Josep Sánchez Mejías // maria robledo // Soledad // Maria Antònia Brunet Serra // koba valencia caldevilla // Maria Ángeles Lopez Moreno // Bentor Trujillo // Eulàlia // koba valencia caldevilla // Francisco José Sánchez Santamaría // Sandra Rehder // Mikeli // Alberto Lema // Manuel lareo Perez // Caridad Blázquez // Montserrat Antúnez // Lola Pons // Pedro Velasco Martinez // Carlos Solà Carré // José Barea Molero // Mariví Sánchez García // Isabel Aguilar Majarón // Nani Blanco González // Isabel Martos // Yvette Gurdiel Tellez // Xavier Ginés Sánchez // Ramon Benimeli // Xavier Teruel // Francisco Rueda Garcia // Lourdes Loidi // Bep J. Casasnovas // Julio Concepción Pérez consejero del Cabildo Insular de Tenerife Grupo Podemos // Nacho alcalde // Nuria // Quim // Pere Benet Esquerda // Alfonso García-Oliva Mascarós // Luis Buges // Lucy Rodríguez Gangura // Francisca Martin // José Martínez García // Andreu Tobarra // José Carlos Fernández // Manuel fernandez // Manuel fernandez // M.Engràcia Aguilar Tura // Maria Luz Barreiro Otero // Barbara Zecchi // asd // ramon vila // Kontxizelaiazumelaga@gmail.com // Luci Nussbaum // Toni Cuminal // Pau Valls i Pellicer // marta itziar // Dorleta Atorrasagasti // Juan Pablo Sanz Jaka // Lluís Vilagrasa // Eva // Sofía Ariño Pérez // asd // Javi // José Manuel Nieto Gámiz // Cristina // Ligia Arreaga // Javi // Luis Escobar // Cristina // M Rosa Coll // Antonio Castro Garrido // Cristina // Josep M Farrés i Sabater // Maria Luisa Tardaguila // Ana García Arcelus // Joan Gil Mateu // asd // Jose Luis Nuñez // David Gallardo Romero // Jaume Julbe Sardà // Joaquim Piqueras Pardellans // David Gallardo Romero // David Robles // M.Asun Zelaia // Antonio Gallardo Torralbo // Pilar // Antonio Gallardo Torralbo // Alberte Rodríguez Fraga // Cosa // Alberte Rodríguez Fraga // Manel Alvarez // Yolanda quintana // cruz muñoz argas // felix // Isabel // Kontxi zudaire // Antonio Aguilera Nieves // Andres Valentin // Manuel Lara Castejon. Concejal // Mikel Feijoo // José Ignacio // Josep Mercè Gratacós // Maria Josep Far Moya // awsdasa // Antón Núñez // Sara // Jose fernandez vazque // luis Jiménez // Andrés Pérez López // Itziar Hernandez // Martiño de Lopo // Marivi Herranz // Daniel Cando Cando // Steven Marsh // pilar // general // Juan Carlos Ruiz Gómez // Soidade // maria luisa maldonado simó // Carme // Mercè Grau // Gemma Perez Marin // Marga Bennasar // Carme // Maria Antonia Martorell Monjo // Tita Martínez Gude // xavier peña // Paulo Basanta Cerezo // Huan Porrah Blanko // Ricard Buxó Ramonr // Felix talego // Consuelo Fernández Palenzuela // Sergi Luna Pérez // Afonso Legaspi // Elisabet Fornells // Angela Hernández // Carlos Gómez Palacios // Carlos Fernandez Prieto // Joan Abellan Martinez // Fermí PONS-PONS // omar // José María Carrillo // Cristina // Susana // gorka vales // Meritxell // M.Roser Goset Puig // Andoni Beramendi Espinosa // Jordi calvet // Paco Vigueras // Josél Angel Jericó Venys // Carme Munne // Endika Rodriguez STEILAS // Montserrat ciuraneta alberich // Amali Esther Díaz Barcia // Carles Eixarch // Mario Pelaez // Sam // Fernando Ortiz // Fernando Ortiz // Miguel Vizoso // Rosa Maria // Robert // Merce Mourenza Fernández // Glòria Olivé // Eva Navarro Miravet // Lluïsa // Maria Angeles // Pablo Romero Noguera // Pedro A. Gutiérrez // María José Lopez // Mireia Hernández Oller // Lídia Tàrrega Falcó // Maite Ollobarren ripa // Daniel Condeminas // Paqui Maqueda Fernandez // Joel Sans Molas // Josep Casemajor Ros // Martí Pond // Montserrat Oller Freixa // Óscar Hidalgo Carnicero // Albert Torras // Roser Sangerman Soteras // Rosa Maria Alsinet Caballeria // Miriam // Josu Eguaras // Joaquim Cucurull i Coll // Luis Sánchez-Escariche Castiñeira // Elisabeth Arana // Fernando Rubio // Roser Ripoll // Miquel Estrades i Aguiló // Josep // Bartomeu Truyol Febrer // Ignacio Girón Reguera // Koro Ormaetxea Bello // Ramon Miralpeix // Mari Carmen Chivite // Carme Valls Cabrera87 // Ramon // Daniel García // Esther // Javier Ganuza Gil // Sergio Loris Bassecourt // Teresa Martín // Maria Comellas Doñate // Berta Roig Gorina // Rosario Peña // Elisabeth Gómez Overs // Maria Vacas Sentis // Gloria Abalia // Mercè Bosch Garcia // Obdulia Veiga Roman // Manuel Colomer i Lluch // Sergi perez torres // Juan Rider Alcaide // Òscar Santacruz Rodríguez // Ascension Lago Chumillas // Alfredo Larreta Ziritza // Antonio Casero Rodriguez // Begoña Abalia // Glòria Gratacòs // Maxux Munain // Manuel // Dolors Mayoral // Neus // Anttoni San Sebastian // Josu Ramos // Isa Delgado // Olga Baselga Calvo // Lidia // Santi Margarit // Xavier Casas Fernandez // Juanjo Celorio // Alejandro Hernández Ramírez // Puig Ventura Alvarez // Alejandro Arantegui // Pepa // Tiago Madeira // Hugo Aguado // Manuel Molins Casaña // Fernando Samper // Paula Martín Castillo // Imma Elias Guilera // Leonor De Bock Cano // marina // CINTA // Jose // Sabela Iglesias Reviejo // Jordi castells de jose // Pepa // Laura Biurrun urriza // Paola Casalino // Eduard Costa Casadesús // Pepita Alguersuari // Marta Prats Geli // Jesús María López Sarasola // Salvador Moreno Flores // Joan Pallarola Balsera // Miguel Jaime Matamalas Obrador // Gotzon Gallego Azurmendi // Ricardo rodriguez // Susana Sueiro // Juan Martínez // Joan Ramon Marbà Alaman // Neus Caudet Almagro // ELISA SERNA, Cantautora. // Agustí Casals i Guiu // Moncho Leal // Sílvia // Martín // Francisco Franco // Quim Bosch // Paquita Rovira // Biel Simon Rojas // Miguel Calderón Román // Jose Antonio Primo de rivera // jose Ramirez labrador // Konrad // Alfonso Ochoa Granero // Pilar Margarit // Francisco franco // M. Carme Blanes Muñoz // Marta Casellas castells // Gloria Martí Rosés // Jaime Ibáñez // Mireia // Ignasi Benimeli // Ramón Sarasola Manich // Jose luis lopez cañas // Vítor Vaqueiro // Jordi Vidal Molina Acav // Maria Isabel // Asun Arruabarrena // Nerea Alvarez // Merce Caeiro Solar // Julia Sanz Yuste // Amaranta Noche Garcés Membrado // Fedra // Enric J. Vilajuana // Andrés Sanz // Alfredo Rodríguez Casany // Inés Tellería // M.PILAR PLANAS VIGUERAS // nuria serarols vidal // Alfredo Rodríguez Casany // Isabel Rodríguez Barangó // MARINE PUEYO DANSO // Cristina Marín Prades // Pere Cullell // Javier grados duran // Humbe Gomez // Julen Sarasola Manich // miriam soler godas // Josep Nosàs // Javier Ruda // Melcion Mateu Adrover // Elisabet Prades Ruiz // Josefa Marquinez Aracama // Begoña // Alfontso Etxarri Azpirotz // Polentzi Goikoetxea // Laura Hernando Vicente // Regina Jovell // Pilar Martí Montolío // Ernest Pina // Núria Valero // Eva // Francisco Javier Eugi Bidaurreta // David Butt // Vivian Figueras // teresa masià samper // Pedro del Pozo // Bernar Etxeberria // Maria Rosa Climent // Laura Bugalho // Zareli Gamarra // Jesús Martínez Taboada // Elena Borràs // Jose muñoz // Begoña Urdaniz Caspistegui // Zara Giné // Josep riera // Daniel Martínez // Josep Olagüe // Marga delfrade // Xavi Far // Juan García Viloria-Marea Socialista Venezuela // Xenia Abadal // Luis Benet Boltà // Santiago Sánchez // Fermin Korkostegi Saizar // Meritxell Guarner // Manuel A. Hernando Susín // Francisca Lopez Aguilar. // Joan Segura Bonet // Eduardo Nieto // Cristina Pérez // Marta Serracant // Gurutze Goikoetxea // Fernando Aldatz // Jorge Moreno Navarro, profesor de Instituto,jubilado,Sevilla // Teresa Sáez barrao // Roser Ribelles Tost // Xavier Vega // Fernando Jauregi Estabolite // Anxos Galocha // Ana Maria Estruch // Alexandre Urpí i Carré // Àngel Farré Aiguadé // Idoia Goikoetxea Gómez // Eva garcia // Xosé Collazo Castro // Laia Sagarra Marin // Rosa María de la Guardia Romero // Araceli Pillado // Rosa Satué López // Francisco Martínez Navarro // Luz Marcos Buján // Tomás agostinho Álvarez Torres // Ferran Iniesta // Manu Valero // Jaume Rossinyol // Luz Galocha // Josetxo // Elena Aleman // Jordi Benet // M. Carme Fabregas i Pluvinet // Salvador Soler Urgell // Marcos Fernández Enríquez (Ldo. en Derecho y en Ciencias del Trabajo) // Luis Felipe García-Calvo Rodríguez // Gregorio Palma Mata // Julio // Jordi Alemany // Agustín Coca Pérez // Carlos B Portu Amiguet // José Antonio Iglesias Jiménez // Javier Abad // Vicente lorenzo bennasar // Helena gil Vázquez // Alberto // Laura Benesey // Roberto León Jiméne // Ester Oñoro Majoral // Leonor Alfonso // Julián Durán // Guillerme Sendín Simón // Maite Soler Llorden // Ramón Bramona Rams // José López Castro // Maite Soler Llorden // María Elena Gerenabarrena Mtz de Lahidalga // Julia Castro López // María Jesús Juanatey Malvarez // Jesus Lezama // Daniel Gironella // Jaume // Josepa Casademont Torres // Fernando Martínez // Assumpta Sabuco // Pilar Gironella Navarro // Juan Carlos González Caldito // Andrés // Afonso R. Castro // Silvia Aguilera Casas // Quim Muns // Simone Maulu // Pilar Capella // Francesc Moratalla Valls // Modesto González Casal // Isaac // ana gonzalez // Carmen Lizarraga Castillejo // sonia // M Carmen Subiñas Álvarez // Carmen Lizarraga Castillejo // Antonio castro sanmartín // Aitor Munduate Auzmendi // Beatriz Córdoba Cruz // Ignacio Aldaia Lizarraga // Eva Simón // Mónica Camaño // Maria Jose Bernabe // Pol // Miriam Martín Lobo // Francisco José Venegas Sánchez // Gemma // josu txapartegi // Lidia Iglesias Vaamonde // Manuel Iturmendi Fernández // Maria Vallribera Vallmitjana // Paco Déniz (Sí se puede) diputado autonómico PODEMOS // Montse Monge // Cristobal // Javier Cotanda Amigó // Ana Maria Garcia Garcia // Berta Roma Vila // Marta // Jaume Aibar Riba // Pedro Castilla Madriñan // Felixaranburu@gmail.com // Francisco Javier Calvo del Olmo // Carolina Martinez // Kontxi Etxabarri Otxoa // M. Guimet // Vicens orozco // elena miguel // Anna Maria Cucurull Salleras // Tomas // Pili garcia // Manuel Rodríguez García // Judith Espuny Suarez // Antonio Grandal Pita // Sol Ascencio-Cortes // Florencia Soledad Roverani Hernández // Chus Melchor // Maria Miranda // Andrea Nunes Brións // Ana Gloria Sánchez Ruano // Manuel Moyà Quintero // Àngels Olivera // Carmen Climent Viguer // Margarita Ledo Andión // Ernest Mendoza // Guillermo Coll // Aina Fonolleras Villegas // Serafín Otero // Francisco lores Santacecilia // Olga Ramírez // Elvira Alfonsín Madrigal // Isidro Roman Lago // Ainhoa // Alfredo Juan Llabrés // Rubén Garre Tomás // Beatriz Burgoa // Antonio Mandly Robles // Pep // David Laín i Devant // Anna Tomàs Barnosell // Manel // Nestor Salaberria // Rafael Prieto Faus // Maria Sabela Alvarez Nuñez // Carme Carral Corbacho // Miguel Rodríguez // xabier cervera lopez // José Manuel Álvarez Montoya // Núria Creus Baró // Begoña // Garbiñe Rekarte // Rikardo Monton Gil // Jakson Renner // Karmele Garmendia Marin // Maribel lopez // xose manuel saa vázquez // Olaia Bajo Recalde // Félix José Abad Sánchez // Carmen Ruiz Azcona // Xavier Olivella // Andreu Ruiz // Natividad Corral Rubio // Montserrat Vilaseca // Elena Martínez Martínez // Natividad Corral Rubio // Glòria Revuelto // Oscar lasaosa // Amaya Alonso Fernández // Martin Ibarra Murillo // Manuel Buendia // M. Consolación // Noelia // Xavier Monge Andreu // Fran Quiroga // Arturo Monteserin Mesa // Rafael Miralles // Javier Hernández Ramírez // Alejandro Sanz // Josepmaria // iñaki urdiain ziritza // Lisa Castro Bayona // Juan Pedro Rodriguez Cordoba // Berenice Chandía Toledo // Eduard Gadea // Montserrat Recalde // Celso X // Josu // silvia amor Faya // Jose Luis Pinar Gomez // Carme Roche Aliva // Ferran Gadea Gambus // Olga // Anibal Garzon // Jabier Salutregi Mentxaka // jose Escalona Idañez, Sacerdote y exAlcalde de Cartama (Malaga) // Héctor Sánchez Moar // antonia avalos // Ragueb Chain R // Eva de las Heras Cirera // Luz // Roser Farres // Mercè // Fernanda Caro Blanco // Mariña Couceiro López // Montse Portet i Pomà // Nekane // Catalina Sánchez García // Luis Manuel // marga Garcia // Inma Orol // Cecilia // Maite Arizaga Zabaleta // Carminha // Miquel // Pilare Gonzvaletaalez // Antonio // Teresa Vilarós // Cristina meyer // Antonio Álvarez // Cristina meyer // Pedro Fuentes // Rosalia // Quintí Foguet Boreu // Pedro J. Collado, Conceal en Huétor Vega // Maite Larena Martinez // Nekane Otadui Mendibil // Montserrat Juan Sanz // Claudio Vázquez // Iolanda Bel i Diaz // Mikel Ayestaran Olano // Carlotta Betbesé Vilageliu // Antonio Soria Martinez // Lluis // Ramon Bacardit // Mercè Solina Feliu // María del Carmen Jimenez // Xaviee // FRAN SANCHEZ // Josep // Unai ormazabal // Sofia Arbelo // Antonio Peleteiro // Lluís Masgrau // Suso Domínguez Baltar, Jubilado de enseñanzas medias // Susana Ubani // Maty Serrano Serrano // Mercè // Jordi Barrachina // Cruz Martínez // Jaume Cabré // Aitor Iraeta Simon // Álvaro Montes Celeiro // Ernesto Sarabia Alfaro // Daniel Cabronero // Noemí // Paz Moreno Feliu, catetrática antropología. UNED // José Martínez Romero // Josep Singla Sangra // Joan Olivé // Glòria Claret // Gemma Escur // Joan Camps // Enrique Ríos Panisse // Jordi Vinyals Sabés // Xandra Troyano Gontá // Sara Mesa Flores // Jordi Barrachina // Abelardo Blázquez Barceló // Jon // Vicente // Jordi Barrachina // Aniceto Prieto // Rosana Mairal // Silvia // Jordi Llobet // Francesc Foguet i Boreu // Jose Antonio Azpeitia // Eduard Tàpias // Javier Telleria Elorz // Berta Batllo // Francesc Campanya // Adrián Sánchez Castillo // Mireia Casademont Torres // José Antonio Meler Garanto // Joan Ribas Martori // Magda Alemany // Àngela Armengol Puig // Dolors Cabrera // Montserrat // CARLES MARTI MARTI // Flor // Maribi Lasa // Ander // Isabel // Núria Blasco // Josep // Peio Lorenzo Aranda // Joan Francesc Marti // Núria // Marisa Fernández // Anna Maria Jose // Maria Ángeles Zubieta Perez // Antoni Martori // Sergi Cremades // Conxi // Iolanda Pérez // Benito Jimenez Lopez // Manuel Camba Gayoso // Mercè Castells // Xavier Tarrago Tillo // Maite Domínguez // Núria Mingall // Beatriu Llobet Sans // Núria Mingall // Andrés Cabanas Díaz // Marçal // Candelaria Marrero Jiménez // Pilar González // Antonia // Silvia coronas // Mireya Segalés // Luis Espasandin // Sílvia // Carmelo Plaza Parra // Carmen Pichel // Joan Carles Torres // Rocío Cruz Jiménez // Magdalena // Francisco Javier Gil Vázquez // César Aragón Cao // Laura Silva Araujo // Junkal Lasa Garmendia // Milagros Angulo // Jesús Mainar // Nale Ontiveros // Antonio Plaza Cejasaplaza // Ana Maria Mercadé // Montse Renom // Pilar Ripoll Pau // Antonio Plaza Cejas // Alfons Canela Mercadé // Fran Dominguez // Sergio Cabrera Alayon // M.A. Arias // Sebastian Orihuela Moreno // María Arias // Adriana Piqué // Maite Sanchez // Manuel A. Sáenz Hernández // GILBERTO LOPEZ Y RIVAS // Txomin // Jose Manuel // ANTONIA Escudero // marta ferre rodriguez // Elena Coronil Fernández // Seisdedos Kevin // Carmen // Francesca Fradera Ametller // Quim Plana // Marisa Gonzalez Seoane // Francisco José Cuberos Gallardo // Anton Carbonell // Alfons Llobet i Plantada // pilar // Luisa Barrios Clement // Edur Garcia // Josune mendizabal // Montse Codina de Haro // Montserrat Valldeperas // Mercedes Monedero // Nuria Paredes Baulida // Ana Esteban // juan inza gerona // Emília Huélamo Salamanca // Ramón Veras Castro // Manuel Freiría // ana cuesta perez // GLÒRIA PUJOL i SOLER // Lidia González // montse manent borras // Victoria Ríos // Antoni Dalmases // Ramón Xesús Santos Rodríguez // Josep // Ana // Núria Climent // Fernando López Rodriguez // Manolo Seijas // M. Carme Vives // Roque Latorre // Mercedes Bayot Serrano // Gemma Vila Espinalt // Francisco Barberán Mena // Andoitz // Ana Maria Domenech Ferrer // ester huitzi anton // Alberto // Ramon Montesinos Busquets // Ramón Martíns Seixo // José Alberto // Ma del Mar Puig Campamà // Ricard Galvanr // Jose Rodriguez Santiago // Pau Bermúdez // Xavier Bohigas // Eduard Miró // Carles Mas // Marti Viñas // Manuel // Joan Solà Ramoneda // Enric Rodrigo // Néstor Rego // Michael Juan Sierra // Xoán Manuel Díaz Branco // Noemí Santana Perera // Anna Vila Espinalt // Xosé Lastra Muruais // Arturo Goldaracena Asa // Isabel Soler i Company // Teresa de Fortuny // Anna Torruella i Sanllehy // Jaume // manolo pipas activista // Inácio Martínez Orero // Susana Saiz L // Emilio Xosé Ínsua // Anxo Castro // Javier Moral // Periko // Sergi // Montse Casanovas // Periko // Eulàlia Palou // Josu Jimenez Maia // Gonzalo Pérez Nieves // lourdes samarra pla // Patricia Alvarez Rueda // Maribel Tato Sánchez // Maria victòria Soler company // BEGO BOLINAGA // Antonio Barrera Torres // M.CARME ARÍS TURA // Santi barcobs // Rafel Uyà Puigmartí // Daniel Escalona Rodríguez // Francesc // Antonio Delgado Fenoy // Pere Perarnau // Iratxe Marco // José Ferrer Lana // Jordi amoros // Francisco Playa // Lorenzo // Joám Fco. Lopez Pérez // M ANTÒNIA CAPARROS CAPARROS // Maria Jose Ieregi Madotz // Enrique Ferrer Iralde // Urko mazorriaga // Alava Francesc // Lluís Costa Fernández // Amèlia Durán Rosa // María Couso Rodríguez // Jaume Pujadas // Gabriel // Ana Perez // Lidia // MARIA RODRIGUEZ GIL // Rosa Silva Calle // María José // Lídia Serrat Terés // Marcelino Acosta Quintero // Daniel // Manuela Pérez // Idoia Sola Armendariz // Roberto Luaña Fernández // Sònia Massanés // Marta // César Caramês // Cristina Liso // Jorge // Margarita Febrer // Oscar cabos // Gloria Cabot // Sandra // Fernando Otamendi Burgui // Antonio Medina Martin // Xavier Caballé // Inés Astorga Doncel Moriano // Lurdex Etxeberria Zarautz // Xusto Molejon V. // Jaume Martin // Miren Karmele Urrutia Garcia // Alberto Fernández Tejo // Eulàlia Cuxart Calafell // Silvia Balcells // Xavier Sans // Maribel Tato Sánchez // Jesus L. Garay Hinojal // Victoria llisó // Jairo // Francesc Briansó Buil // Lluís Ferran Toledano Gonzàlez // Juan Jose Navarro Martinez // Jcc // Adrián Moral Saiz // Lurdes Arregi // Daniel Martín Sanjuán // Román Larena Martínez // Davide Guiotto // Gaizka Lopez // Digna Fernández Reinoso // Mercedes González Pazos // Salvador Millan // Inmaculada Concepcion Garcia Garrido // Lluís Casanovas Riera // Francisco Jesús Ortega Moncayo // Lydia Ángel Barranco // Maria Victoria Columba Cochero // Clara // Aniceto Morales // Laureano Muíños Lago // Andreu Català // Concepcion // ROSA Martinez // José Antonio Conde Rivera // Antonio Ruiz Castro // Elena Brianso Buil // Iñigo Jesús Ansotegi Suárez // José manuel // Dolors Pares // Xavier Pedrós Cortasa // Idoia Narbaiza Amillategi // Ramon Peris-March // Jordi Carrió // Joan Vilà // Antonio Adán Rosselló Ferrer // Andrea Sartier Solla // Maria Jose Calvo Retamero // Mikel Azkona Urrestaratzu // Maria Xosé Martinez Neiro // Carmen Pérez Nuñez // Jose Osvaldo Mena Carrara o // Elvira // Joan Feliu // Federico de los Ríos // Jacinto // Luis Benjumea // Jordi Pereta // Antonio Sánchez Gallardo // Lola Martínez Fornons // Isabel gerenabarrena // José Luis Limia Valle // Joan Maria Campamà Compte // Xabier Idoate // Diego A. Calcines // Pere Fernàndez i Armengot // Àlvar Ferrer // Jorge Alaminos Fernández // Marisol Roldán // Maruchi Alvarez Barreiro // Xabier P. Igrexas // Mikel Bilbao pujana // Alícia Burjachs // ANTONIO ALCÁNTARA CARBALLIDO // Itziar Aizpurua // Dani // Josep Coll // Emma // Rita Alcalde Sierra // Antonio Martín Vinuesa // Andrés del Valle Souto // Asun Gauna Gastaminza // Juan Medina Rodríguez // Juantxo erbiti // Benito Lupiañez Lopez // Xaime Bello Costa // Amalia Arevalo // Yolanda // Fernando cardona vilar // Imma vinals viusa // Pepe Arias // Miguel balerdi // Pino Sánchez // Luis Miguel Molina Merino // Juan Cruz // Ezekiel Martin Muxika, Alcalde del Valle de Atetz // Jorge Giorda Andres // Rafael Peña Vidal // Pilar Lavín // Andrés Hernández Mouriño // Jonathan Esteban López // Ramon // carles badia // Juanjo Basterra // Eñaut Asurabarrena // Afro Olabe // Carme Martin Sellés // Verónica Leonardi Carabetta // Antonio Crespo Massieu, escritor // Carme // Elisabeth Desongles // Àngels Majó i Vivó // Antonio Sáseta // Alba // Èric Lluent // Josepa Estruch i Rafa // Cris Pereira Mallo // Núria Tió i Rotllan // Cristina pereta // Santi Martínez López // Vanesa Garrido Blanco // Jordi Valle // Aitzol Berasategi // Marta Garcia // Fernando Román Curto // Ricard Clos Biesa // jesus delgado saldana // Oriol Aguilar // josé gutiérrez álvarez // Elena Pereta // Joan Pallares Ferrer // Ramon Rodríguez calvo // Inmaculada Ranera // Alejandro Rguez // Eduardo García Rodríguez // Antonio Sanchis // Francisco // Miquel Nistal // Miriam Boix Robla // Arnau // David Alonso Gasca // Emma Vallès Ballano // Jordi Pruñonosa // RAQUEL SANTÉ DURÁN // José Luis Espiñeira Regueiro // Joan Puig // Pilar Muñoz Odina // montse oriol oller // Itzisr Arratibel // Ekaitz // Alejandro Serrato // Josep M Pruna // Ana Fraga Vila // marian // Manel Garcia López // Isabel Otxoa // Duarte Correa Piñeiro // Cèlia Betriu Bruant // Gloria Garriga Garriga // Mari Carmen González // Jordi Soler // salvador viola crespillo // Belen Arrondo // José Luis Pineda Acosta // Iñigo Sánchez Dehesa // Miquel // Elisa Muñoz // Oscar Balsells // Jose Sánchez Vico // Isabel Quintáns Rodríguez // Rafael Gil Boluda // Xavier Elias // André Abeledo Fernández // gerard ferrer valdes // Santiago Gómez Sequí // Jordi Termes i Tubau // ANIBAL CAMPOS // oscar peyrou // Manuel Anxo Fortes Torres // Núria Freixa // Josep Minguell Ribes // Rafael Rodríguez Martínez // xabier goitia // Alfonso Mascuñana Bordas // Jean-Marc BOYER // María José Recio Parreño // Jordi Ferrer // M. Lourdes Guerrero // Federico Ruiz // Araceli Bruch Pla // Cosme josep Nigorra // andreu meixide // Alba // Gustavo Pita Carballeira // Rosa M Pitarch // Daniel Meijide Cea // Maria Pons // Josep Gimeno Pahissa // Fidel Martínez // Marc // Mónica Rivera // tere casademont // José Antonio López de Pariza Berroa // Jordi pascual Plana // Gotzon Elizondo // Núria Cornet // Azucena Rodriguez Allende // Marga Ximenez // Manel Rodríguez // Eladi Cid Babarro // jordi amoros alcaraz // Pilar Sampietro Mota // Joan Garcia Alfageme // Iñigo // Xavier Ribas // Miguel Angel Mordillo Morante // Ángel del Río // juan luís rodríguez orellana // Judit Giralt // Josep Alsinet // Fernando // Alejandro de Gregorio // Xosé Lois Jácome // Emma // Anna Artigas Rusinés // Nora Ancarola // Miguel Rodríguez Rodríguez // Maitane Erasoa // Nerea Apaolaza // Antxon olalde nievas // Juan Karlos Izagirre Hortelano // Elisenda Alonso Surroca // María José Delika // Ricard Pons i Mascases // Chema D. Garrido // Eva Monton // Miosotis Gonzales Montes de oca // José Ramón Mariño // Fuensanta Plata Garcia // Gloria Oñoro // José Manuel Romero López // Carme Mascases i Gimeno // Aitor Yurrita Zabala // Montse Tort // Ricard Quintillà // Noemi Argerich // xose bugallo rey // Josu Zalbidea // Juan Cristian // Anselmo Fariña Melián // Lola Fernández Trenado // Fernando Torreiro González // David Martín Álvarez // Llucià Alorda Nadal // Juan Manuel Aguado Ramón // Josune Urkijo Muruaga // Ángel Luis Merlo // Adrián Gallero Moreiras // Mari paz // Brais Rodríguez Álvarez // Lluís Colomines i Companys // Imma Artigues // Pedro J. Macho // Oulad moussa // M.Jose Rodríguez // Xavier Dedeu // Montserrat Pujol Botines // Alberto Manuel Caballero Carabale // Xavier Vence // Pedro Mata Calvo // Isabel Fernández López // Maribel // Maite Aldekoa // José María Yurrita // Juan Elizegi // María Xesús Pazo Blanco // José Sánchez Mellado // Jorge Sanchez Jimenez // Lola Majoral i Puig // Xefo Guasch // Miguel Angel Riaza // Imma Guàrdia // Pepe Luna // Esther // Itziar Irizar // Henrique Dacosta // Francisco Gamboa Vera // Francisca Atienza // Ivette Noguera Gar ia // Coro Irizar // Juan Carlis Abella Cruz // Berta // Maria Jesús variada Cassou // Jabier Altzorritz Lardies // Carmina Fernàndez Lopez // MARIA TERESA CUQUERELLA // Antonia Galindo Roldán // Jaume llonch berges // Txus Martin // Oihana Azpiazu // Alberte X. Cambón Grille // Luis moliner prada // Concha Fernandez // Joan Sabchez Solsona // Alba // PEPE MEJÍA // miguel diaz guillem // Assun Franquesa Segura // Josep-Lluís Navarro Lluch // Sergio Medina // Anne Verdejo Richter // Sabas Garcia Bernabé // Xosé Manuel García Crego // Aránzazu // Francesc José María // Tono Carbajo // Gurutze Irizar // Gloria // Reina Blanchar // Cruz Serrano // Albert Brull // Inmaculada Gambús // Cristina Amor // Maria Mohan // Agustí Villaronga // Arnau Martínez // Enric Esparza // José Ramón Cancela Abelenda // Fabián García Calero // Juanjo Miera // xose francisco de castro // Domènec Ruiz Cintas // Xosé María Dobarro // Teresa Morales // Ricard Sánchez Andrés // José Cienfuegos González // Manuel Igrexas // Iñaki Martin // Celsa Oreiro Bermúdez // Chus Bóo // Idoia Arteta // Igna turro // Igna Turto // Albert Pahissa // amargant piferrer // Llorenç Moreyll // Sergi Rendón Acevedo // Fina Mateo Crevillén // Xosé Manuel Pérez Sardiña // Mireia Rom // Andrés Ruiz Grima // jose manuel matalobos sobrado // Roberto Sena Mata // Magda Garcia // Vladimir Maraver Camacho // Guadalupe Paül // Iñigo Zapirain // Xiana López Penedo // Mercè Escudé Segura // Anna Balaguer Burillo // Jordi de Dios // Josep Plancheria Roset // Juan Manuel López Nadal // Miguel Rios Torre // Macu miranda // Laia // Maria Rosa Tarresm // Rosa // Miquel Rosa Guixà // Sonia // Marta Giralt Rue // Jose Angel Guerrero Gutierrez // Josep Maria Mainez Vidal // Manuel Duran // Antoni Talarn Caparros // Marta Hernandez Sugrañes // Carles Joan Rosselló // Ricard Marti // JOSEP NAVARRO // Catalina Mestre Morey // Jesus viñas Cirera // Joana Mariné // Salvador Torres // Anna Ribas Seix // Teresa Callís // Luis Castro Berrojo // Xiana Alonso Padín // Marga Quintela Gómez // Francesca Puig Palau // enric garcia // Ricardo Chico // Antoni Mayoral i Pont // Francisca // Jesus bellido // Eu non asino nada // Xavier Soler // Mariló Candedo Gunturiz // Jaume // Carlos Fernández Leira // Antoni Gelabert Mas // Lurdes garmendia // María del Carmen Alvarez // Carmen Caballero Talavera // Francesc Orella // Elena Ballester i Suñé // Maria isabel cerdó // Adelaida Conde // Joan Vidal Subirana // Miren Terese Uitzi Salaberria // maria corpas // Roser Pastor Moreno // Montse Artigas // antton amondarain // Ernesto // Pilar Santiso // Enric Gil Muñoz // Amaia Arriaga // Guillem Cortés-Muñoz Campillo // Maria del Mar Sangrador // Esther Forés // Alfredo Golpe // Melba Couto Pedreira // Miguel Anxo Figueirido Prado // Cèlia Riba Viñas // Martí Gené i Ramis // José Luis bouza // jean pierre löhrer // Jordi Vilà Burgos // Montse Punti // Montserrat Cuesta Serramià // Anna Ribell // PAU // conxa garcia segarra // manuel lopez // Gregori Saavedra Suñé // ana gomez navarro // Lierni Arregi // Elena // Aquilino Santiago Rei // Jose Arriaga Sarriguren // Lorea Bolinaga // Alexandra Fernández Gómez // Blai Gasol i Roda // Carlos Moreira García // Rosa Mari // Silvia Grau Fontanals // Juan Cortés // José Ignacio Calleja alonso // Orlando Arencibia Mireles // pilar Azkarateominguez // Roberto Thome // Arnau Blanc // Jesús Tamayo Vacas // Teresa Munin // Lidia Senra Rodríguez. Diputada Parl // Ariadna Eeltink Moles // Dino Ibañez // Joan Fortuny // Begoña Murguzur // Esther // Magda Artigas Rusinés // André Seoane Antelo // m.Jesús Andany // Juan mari amenabarr // AMPARO // Bráulio Amaro Caamaño // Eduardo Borja Ibañez // Luis Rico Castro // Eliseu Mera Quintas // James McCullough // Esther Hauk // Xavier Casadó Ribas // Edur // Ricardo Maritxalar // Xoán Moreda Pinto // RAMON FAURA // Aitor Gutierrez // Gema Etxebeste // Flora Miranda // Xavier Duran // Paco García // Maricel Palau Agustí // Inés Argil // Miguel Anxo Romero López // salvador valero mascuñan // Pedro Fernández // eusebio perez sanchez // Josep Maria Carrasco // Xabier Kamino // Nuri Barneda Ciurana // Ana Pazo Blanco // Cristóbal Walias // Mª Victoria de Argila // David // Mª Victoria de Argila // Mikel Mirena Arribas Amestoy // Karen Wardle // Mª Victoria de Argila // Imma puigdellivol carol // Miren Recondo Leibar // Magda // José Anjel Azpiroz Erbiti // Julia Martí Vallbona // M. Gema Rivera Gonzalez // Xosè Manuel Pazo Blanco // Fidel Balés i Juanola // Jordi Gambus // Daniel Asorey Vidal // Daniel Asorey Vidal // Zerbetto Alessandro // Helena Meler // Olga Miró Sala // Sandro Martín // Guillermo Amo // Carles Gabarró // Amaia Olano // Berta casarramona // Juan Antonio Paleo Marcos // Marc Puigdellivol // Mamen // Joan Vives Reixach // Mila Apezetxea // Maria Jesus Garaialde Salsamendi // Xabier Gurrutxaga // martin pretel garrido // Nekane Bautista // Joan Elias Camprubi // Maria Assumpció // Pilar Garaialde // M. Lluisa Gambus // Javier Roma // Berta Socorro Sosa // Maria del Mar Roca Sol // Salut ribera // Salut Puigdellívol Carol // Marià de Delàs Malet // Miquel Ribera Pinyol // Benjamín Jiménez de la Hoz // Manuel Puga Moruxa // Quico Romeu Juvé // Lola Sánchez Somoza // Celestí // Neus // Iñaki Azaldegi Arrieta // Emma Abella Cruz // Manuel Huerga // Patrici Masbernat // Pilar olier // Nela Abella // Joan Rosa Ribera // Belen Hidalgo // Andrés León Almeida // Timoteo López Caeiro // Albert Anglès Vàzquez // Fernando Ruiz // Iván Molina Allende // Paula del Río Abelenda // Fernando Riobó // Isabel Dono Veiga // Esther Martinez // Emili Masoliver-Puig // Alexandre Nieves // Ana Carbia Montero // manuel calvo extremadouro // Marco Lojo // carme comelles icart // Maite Zulaika // Francisco Chivite // Joana Algueró Torné // Claudina // Bentor de la Rosa (Estudiante) // Ricardo Rei // Carmen González de la Rosa // Pilar Saavedra Codesido // Xosé Antón Bocixa Rei // Catherine Perelló // Germán Pérez // Manuel de la Rosa Hernández (Canarias) // Eduard Serdà // Montse Ribera Sorolla // José Daniel Soto Vega // Xavier Farell // Montserrat Paez Berga // Antonio (Montpellier) // Iolanda Furriols // Helena Cives // Ruth Mateu // Guillermo Crego Rodríguez // Carmen // Xurxo Nóvoa // Lluis // Dolors Fernàndez i Floriach // Cristina Seoane Hening // Xurxo // Daniel Irimia Yáñez // Celso Posada Fernandez // Moncho Lareu Riveiro // Xosé Antón Vilaverde Santamariña // Salvador Sarra i Carbonell // Ana Garcia Gutierrez-Rave // Ana Quevedo // Marta Pérez // Javier Moraz Brota // Pilar Boquete // Ian Vázquez Rowe // Mar Peteira Cabana // Gladys Afonso Lobato // Angeles Santamarta Villegas // Javier Fernando Bujarrabal de las Heras // Alfonso Caparrós Esperante // Vicenç campassol // M.Antonia Simon // xose ramon rodriguez franco // Mariona Soto // Josep // José Sánchez Pardo // Antón Pérez // xabier espada // Olga Gago // Ana // Federico X. Gutiérrez Estoa // Carlos Nogueira Souto // Cándido González Carnero // Anna Maria Carbonell Aixàs // Lara Barros Alfaro // David Rodríguez Rodríguez // Pablo Leira Canedo // Juan Manuel Bonome Rodal // Sonia // Joan Font // Roman diez gonzalez // Xan Carlos Ansia // Joan Horrit // Jorge lorenzo // Manex Elola Txapartegi // Artur Duch Puig // Mª Fernanda Padín Ogando // Alberto Pina // Xosé Abelardo Alonso Fernández // Victoria Mateo // Raúl Asegurado Pérez // Dionísio Pereira González // Sandra Raak // Manel Covelo // Rocío Fraga Sáenz // Rocío Fraga Sáenz // Luis V Andres // Lluís Marigó Martorell // Miquel Rovira Ruiz // Felipe Louzán // Iñaki Zuloaga Intxaurrandieta // Jordi Tomàs // Gerardo Pereda Arriola // Jesus macazaga igoa // Paula Vázquez Verao // Xosé L. Termenón Pintos // Cristian Puente // Andrea Estévez // Nora Salas Seoane // Bieito Penela // Sebastián Ángel Rozas Álvarez // Alberto Fernández Campo FCM-CIG // Miguel Anxo Rodríguez // Alberto Fernández Campo // Moncho Barreiro // Carlos Varela // Carmen Irastorza // Juanjo // Monica Garcia // Xesús Fontes Mosqueira // XOSÉ REI RODRÍGUEZ // eva // Xosé M. Felpeto Enríquez // German Viñallonga Erausquin // Xoan Castro // Rafael Sisto Edreira // Fins Brico Gomez braña // Tamara Pérez Diaz // Sara Outeiral Cameán // Francisco L. V. Vizoso // Daniel Alejandro Calvete Suárez // Chechu Soutullo Souto // Jaume Papiol i Sala // Alfons Flores Tarrés // Alejandro Roca Solano // María Jesús Aizpurua Otamendi // Pedro Salinas Martínez // Eduardo Elosegi // Núria González Palau // Pablo couce // Suso Noya // Raquel Mtnez. Casal // Elena // Adela Ibarra Sánchez // Ane Pozo // Josep María // Manel Teva Meroño // Xoán Fco Baamonde García // REINALD ROCA SERRA // Antonio Pérez Casas // Carlos Méixome Quinteiro // Emilio Cao // Manoel Ucha // Víctor Ferreira // Carles Torra // Emilio Cao // Alberte Muíño Naveira // Denís Penas Taboada // David Otero // Angelina Martinez // Noe // Marc Torra // Xavier Ramos Morilla // Estibaliz Pozo // Diego Fortes González // Edmon Ventura // Eva Prado // Alfons Bech Peiró // Óscar Lomba Álvarez // Maria Isabel Toledo Flores // María Bentrón // Aarón Franco Outón // Christian Martinez // Jorge Duarte Vázquez // carlos paz de lorenzo // Oscar Blanco // Alexandra Pacheco // Margarita Sàez Gonzàlvez // Maider Alkorta // Juan Adolfo Perez Diestd // Margarita Sàez Gonzàlvez // Xosé Constenla Vega // Berty Suñe // Roger Paez i Blanch // Suso Sanmartin // Sergio Macián Balaguer // Xesus Andres Lopez Pinheiro // Aida vila puig // Gloria Domingo Curto // Elias Virumbrales // Manuel González Moreira // Gregorio Aguirre Prieto // Mª Jesus Simon Cortadi // Roser Pineda Casademont // Raquel Garcia // Evarist // Maite Lizeaga // Ruben Diaz Lopez // German Lopez // Luis Alberto // Toni Solanas // Tina Peiró oliva // Empar Simó Llàcer // Maria Teresa Lafuente Calvo // Juan Manuel Mateo Pangua // Ricardo Ortega // Bittor Bengoa // ester nadal // Felipe izagirre // Felipe izagirre // David Estarlich Cuadra // Montserrat Flamarich Lopez // Josean Cuesta // Montse // Noelia Medina // Lide Irizar Goia // Alex Chaves de la Fuente // Mercè Queralt // GIANNI // anna vilaregut // Lourdes Segalés // Alfredo Bien zonas Gargallo // Santi Cunill // Àngels Tomás Gonzalo // pilar maseda barrio // Jordi Presas Vidal // Antoni Navio i Bautista // Carles Bertran Bruguera // Jordi Vaquer Ricart // Manuel Sánchez // Rosa cañadas // Izaskun Martínez Gil Ajamil // August Planas Fontova // Dolors Subiranas // Candi Reyes // Josep carrilero // Elizmendi Mtz-Gil Ajamil // Pedro Crisostomo Sebastian // Miquel Rovira // Rosa Maria Garcia Moreno // Carme Minyana i folque // Rosó Duñó Ambròs // Rocco Fiorina // Cristina Palet // Pilar Andreu Rovira // Àngela casas // Iñaki Albisua // Anna Maria Ricart // Marc Mittenhoff // SALVADOR ROFES CAPO // Marina Geli Casas // Teresa Sala Maso // Margarita Solé Pèlach // Elisenda Matas Salla // Jordi Matas Vilà // Xavier Julve Diaz // Lourdes Torrent // José Andrés Martín Sánchez eh // José Luis Martín Sánchez // Jose Ignacio Martín Sánchez // Gidor Bilbao // Chesus Royo Ochoa // Ander Atin // Manel Rodriguez Tapies // Bosch // Helena González Crespo // Alessandro Vedani // Aitor vizcarrondo // JOAN maria pascual // Helena Amoedo // Anton Casais // Àngels Córcoles i Pàmies // Tomás López Estévez // Lourdes Duñó Ambros // Frederic Pahisa // Cristina Catarecha // Montse // Montserrat // Irene Reixach // Elisa // Montse // diana canhoto // Pere Fuertes Perez // Daniel Marti Forcadell // Fina Jonch Sampere // Ferran Audí Cendrós // Alicia Jiménez Pérez // Toni López // Rosa Maria Ballús // Lluïsa Rodríguez Peraferrer // Elvira Bisbe // Joan Guimerà // ANTONI COSTA i LÓ // M. Teresa Paredes Fargas // Manel Aguayo Tarragó // Iris // Joan Palet // Roger Peña // Cèlia Sànchez-Mústich // Cristina Palet // Oriol Guinart // Sabela Figueira // Anna Miñarro // Francesc d'Assís Bastatdes Cardona // Sara VALLHONRAT // Pau Gasol // Ferran Cancio Pujols // Manel Barceló // Carme Andrade // Lourdes Lluis // Nuria Viñas Ciordia // Joel Joan // Marc // Alba // Patrici oliveras i fornells // Encarnació Martinez Aguilera // Gervasi Hostench Aubert // Olga Garcia Garci // Jaume Verges // Mª Àngels Vila Plantalech // Frederic Roda // Anne imbert // Asunción Vaamonde polo // Anna Lazaro i Escrig // Àlex Ramon // Ester // Xabier Pérez Davila // Mercés Manteiga Ferro // Robert Valero Bayà // Ramon Solsona // Empar Estruch // Veronica Hidalgo Pagès // Pilar Oliveras i Mach // Carme Bonal Bastons // Antonio G. Raurell // Carme Bonal Bastons // Montse P Escudero // Bea Prado // Xosé Manuel Albán Laxe // Eudald Fonollosa Borrell // Mª Teresa González Rodríguez // Cinta Bolet Olivella // Xosé Manuel Irimia Vázquez // Ricard // Juan Delos Palotes // TERESA // Arnaldo Xavier // Estel Pagès // Eulàlia Planas Niubó // Jose manuel ledo santiso // Cristina Labori // Maria Jesús // Rosa Maria Bonet Font // Mercè Alegre Valls // Anna Pujol // Amparo de Cabo ferrater // Ascensión Calderón // Montse Górriz // Mercè Bosch Pou // Marina Vilardell Filbá // Aranda Ortega // Magí Sunyer Molné // Xavier Canudas // Luis Eyre Dieguez // Salvador Daroca // Agusti Domingo // Roc Falcón // Fri Esquius i Miquel // Jordi Notó // Jordi Serrat Cols // Sergi Belbel // Francesc Carbonell // Ferran casas // Jaume Cardona // Roc Esquius i Miquel // Eulàlia Franquesa Niubó // Anna Costas Juandó // Sarah Bernardy // Jordi reina arroyo // Miquel dels Sants FORT i BUFILL // Antoni Falcòn // xavi Àlvarez Ortega // Margarita López Barreiro // Magi // Maite // Oriol Genís // Daniel Domenech // Pere // Maria Jesús Lleonart // Lurdes Barba // Sergi Mateu // Jaume Costa // Blai Llopis // Xavier Coll // Jordi Ratera Sarrà // Ignasi Rovira // David Bagés // Magi // Massimo Moruzzi // Helena // Maria del Carme vivés A. // Joaquim Costa // Ana Maria Català Carrión // Ivana // Roser Rallo // Roser Batalla // Jaume // Carlos Hugo Ros Brun // Davide Rodríguez Estévez // Daviz Carballal // Alicia de Andres // Lluís Comas i Llisorgas // Simone Nespolo // Mario Lopez Rico do Consello de En Marea // Ferran Delriu // Audí Cendrós // Rocio Clarimon carrion // Josep M Güell Cendra // Elisabet Andreu // Ramon Molsosa Carrera // María José jimenez // Lluís Comaposada // Eulalia Sanllehy Cortes // mariona ferran permanyer // Anna Frigola Sabrià // Montserrat Busquets // Xufre mallol // Marta Tatjer // Simona Danesi // David Fernández // Dolors // Alfonso ruiz garcia // Jaume Sesé Sabartés // Dolors // Margarida // Cristina Monserrat // Josefa Aragall Sabate // Sergi Renales Carreño // Roser // Anna Riera // Miquel Pedrol Garcis // Borja Teixidor de Ventós // agustin estadella gil // Enric Majó Miró // Josep andres // Marta Olivella. Actriu // Maqueill // Josep M Vidal-Barraquer // Montserrat Camprubí Boix // Vanessa // Fina // Angels // Ricard corbi campmany // Chantal Blanco // Damià Pou i Pérez // Julia Badal // Andreu Solsona Planas // Francina // Lluís Sintes Mercadal // Mireia // Azucena // Josep dalmau sibina // Xavier Vernetta // carles Arevalo // Frank Capdet // Alfonso Diz Dieguez // Mònica Pastor Portero // Feliciano Castillo Andrés // Francisco Javier Escudero Gallego // Josep Farràs i Luna // Carmen Peña Hernández // Carmen Peña Hernández // Margarida Fité i Girvés, membre de Catalunya en Comú // Alberto Segura Gómez // Pino Delàs // Francesc Martínez López // Miquel Torras ollé // Josep Calvís // Xavier Vives Olivella // Gemma Vázquez // Shanti Pérez Fontanillas // Erundino Louzao //